Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tisztasag a lakasban?

Tisztasag a lakasban?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kezdem az elejen. Trehany, lusta, szetszort - jelenleg meg enbol a szempontbol igenytelen is vagyok.


3 eve egyutt elunk a parommal es rendszeresen vita kozottunk a trehany lustasagom. Neki az Edesanyja egy nagyon pedans no volt, es o is nagyon igenyes a kornyezetere.

En sajnos nem igy nottem fel, nekem a csaladom is eleg… piszkos a kornyezetere.

Szeretem a szep dolgokat magamkorul, szeretem a tisztasagot rendezettseget de nekem szoszerint megerolteto es nem is sikerul huzamosabb ideig megtartanom a rendet - tisztasagot.

Mikor osszekoltoztunk, meg porszivozni sem tudtam, mert mergelodtem ha letoroltem clinnel az uvegasztalt, porszivoztam kezdhettem elolrol. De kb mindennel igy vagyok a mai napig, Parom megprobalta elmondani, hogy mindent mar akkor csinaljak meg stb, de alapveto problemaim koze tartozik az, hogy mosogatni sem tudok a mai napig. Egyszeruen mar verejtek folyik a homlokomrol, a mosogatoszer szetmarta a kezemet (szoszerint), a kezem bedurrant, de meg akkor is marad egy marvanyos reteg az edenyeken, tanyerokon, es felbxsz hogy egyebkent sem kedvencem a takaritast, raveszem magam, de megsincs eredmenye. Minden massa is ez a helyzet. “Erolkodok” de nincs eredmenye.


Hogyan tanulhatnam ezt meg? 25 eves vagyok, szegyellem de kepes vagyok mar mergembe racsukni az ajtot, szekrenyt, felbehagyni ha felidegesitett es inkabb elmegyek itthonrol.


Dolgozom, sokat jelent nekem a “szabadsag is”, egy napom ugy nez ki, ha ennek van jelentosege, hogy reggel 6:30kor felkelek, leszaladok a boltba, reggelit keszitek magamnak, paromnak munkaba, teat fozok, osszerakom, elmegy, es en is leulok dolgozni delutan negyig. Napjozben behozok 1-2 poharat inni, vagy egy pohar joghurtot. Legtobbszor ezt osszegyujtom a reggelis tanyerra, munkavegen kiviszem, kidobom mosogatoba teszem. Munka utan kicsit szusszanok, lemegyek a kutyaval setalni, aztan feljovunk, es megyek vissza a boltba vacsorara valot venni. Felhozom kezdodik a vacsora fozes, kb este 7-8ra vegzek a fozessel, es meg nem csinaltam semmit. Igenyem ilyenkor az hogy megint leuljek kicsit kikapcsolodni. Parom 7-8 korul jon vacsorazunk, kaja utan nem allok fel elmosogatni, elmegyek furdeni, es Parom szol hogy jo lenne ha tudnank kicsit egyutt tvzni filmezni. Este 9-10 ora es elment a nap, a mosogatoba all a mosatlan, nincs felporszivozva, felmosva. Pedig latom hogy kene. De azt veszem eszre ezzel a beosztassal nekem nem eleg a nap 24 oraja.


Mit tehetnek maskepp?


Koszi es bocs hogy hosszulere engedtem, de nem akarok mar tenyleg vitazni, es megoldast szeretnek erre, mert irigylem azokat az enbereket akiknel kb enni lehet apadlorol es meg a diszvirag is ugy all mint egy katalogusban.


Koszi🙏🏽🙏🏽🙏🏽


2022. ápr. 8. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A lista írás jó, kérdező. Legalább látod, mi hogy fér bele. A mindennapos főzésről. Nos, lehet mindennap mást főzni, sütni, én is szoktam. De pont ezért írtam hogy párhuzamosan a főzéssel lehet mosogatni is. Amíg sül a hús, párolódik a zöldség stb, simán elmosod az edényt. Mire megfőzök, szennyes edény nekem csak az marad amiben a kaja van. Amit használtam addig, pl tál, vágódeszka az előkészítéshez, már rég el van mosva. Így nem lesz káosz a konyhában, és az időd sem megy el vele, nem kell kitolni hajnalig a napot.
2022. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

De mi az, hogy NEM TUDSZ mosogatni, meg porszívózni?


Milyen tudás kell ahhoz, hogy tologatod a porszívót meg súrolod az edényt amíg tszta nem lesz?

2022. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nah a fozesselegy az ido,bevasarlas,elokeszites,fozes+romeltaksritas. Mi menuzunk,sokszor hetvegen is etterembol hozatunk,mert kb 3 oram megy el vele,a gyerekek meg orditanak.

Mosogatogep,robotporszivo. Ha kell ehhez uj konyha+letisztult minimal desging berendezes,olyan agyak es kanape ami ala befer a robot. Renegetem port piszkot osszeszed,es nem kavarodik fel,azóta a polcokon is kevesebb. Állandóan rendet kell tartani,neked meg konnyu is,mert nincs gyerek. Akkor mot csinalsz majd? Nekem a ket eves egesz nap rombol es dovalja a kajat,minden etkezes (5 db)utan fel kell mosnom par meteres korzetben. Ha nagyon nem boldogulsz,akkor heti takaritonot kene megfizetni. En 150 nm -t takaritok egyedul itthon,es van egy 1000 nm es telek,fu,fa virag,plusz terko sepregetni. 16 ablakom van... Nem unatkozok,de egyelore megy,nalam mindig rend van es nagyjabol tisztasag. Nem szabad elengedni a kupit,konnyebb utana fenntartani,ha rend van mindig nagyjabol.

2022. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Szia! Hú, átérzem a helyzetet, nekem is nagyon nehezen ez. Mondjuk én a takarítással elvagyok, de megtartani, na az képtelenség.


Először is, ahol állat van, ott mindig van szőr. Nálunk macskák vannak, hiába van szösztelenítő, meg fésülöm őket, naponta levedlenek egy macskányit. Szóval a patika tisztaság elég nehéz kisállat mellett. :D


A mosogatásra szerintem jó megoldás a mosogatógép, rengeteg időt és vizet meg tudsz vele spórolni és egy kisebb fajtát bárhova be tudsz tuszkolni. Nekem is felesleges luxusnak tűnt, de iszonyatosan hasznos.


Esetleg ami engem szokott néha motiválni, hogy Netflixen, youtube-on nézek rendrakós, takarítós sorozatokat, utána valahogy mindig megjön hozzá a kedvem. Ott mondták azt a tippet is, hogy mindennap eggyel több dolgot vezess be a takarításhoz. Tehát elkezded azzal, hogy minden reggel szépen beágyazol, utána mindennap áttörlöd a pultokat, aztán napról-napra bővíted a kis kötelező listát. Viccesnek hangzik, de nekem például bevált, így a heti egyszer 4-6 óra takarításból lett napi 20-30 perc és ha valami kimarad, akkor se néz ki úgy a lakás, mint amit fel kéne gyújtani. :D


Illetve sok esetben a lakás berendezése a probléma. Írtad, hogy a párod gyűjtögetős típus és kevés a hely. Nálunk is ez volt, hogy 15 percet kellett pakolásznom, hogy fel tudjak seperni vagy letörölni az asztalt. Egyszer bekeményítettem, hogy amit nem használ heti egyszer, azt rakja dobozba, címkézze fel, tegye el. Sokkal letisztultabb lett a lakás, könnyebb takarítani, nem áll meg annyira a por és a szösz, nem megy el annyi idő a felesleges tologatással. Ez mind a mai napig nem tökéletes, de alakul.


Amúgy párod nem takarít? Nálunk természetes, hogy aki vacsit főz (ilyen komolyabbat, tehát leves+főétel vagy főétel+desszert, szóval amivel elmegy 2-3 óra), az mentesül a konyhatakarítás alól. Szóval ezt is meg lehet beszélni, hogy te főzöl, párodé a konyha, a maradék részt meg közösen vagy ahogy szoktátok.

2022. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat:)

En voltam olyan fafej es mondtam azt, hogy bevallalom a fozest + haztartast.

Megszeretnem tanulni, aztan amikor eluralkodik a kaosz segitseget kerek azonnal segit. Annak ellenere hogy gyujtogetosebb, sokkal gyakorlatiasabb, rendszerezettebben lat at dolgokat.

Megcsinalta nekem egyszer patentra a lakast, de nem tudtam meghagyni… 🤣 ugye a mindennapok.. sok kicsi sok kicsi feluletesseg es 3 nap mulva oskaosz…

2022. ápr. 20. 10:20
 16/16 A kérdező kommentje:

Hozzatennem, hogy azert vallaltam be mert tobb olyan csaladbaratnal lattam, hogy irigyeltem toluk azt a fajta rendet tisztasagot stb. Es lattam meglehet csinalni hat velem egyidosek stb, tetszett, fejlodni akartam:)


Annyiban vigasztaltak ezek a csajok, hogy nekik mar az Edesanyjuk ismilyen volt es szinte gyerekkoruk ota “tanultak” lattak mit hogy erdemes pakolni tartani tisztitani es konnyen rogzodott nekik ez.


En meg mindig a fejetlenseg tetejen ultem es nehezebben veszit el az ember a xar szokasaibol - sajnos sokszor a kenyelem volt az Ur :)

2022. ápr. 20. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!