Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tinédzserként kell valamilyen...

Tinédzserként kell valamilyen házimunkát csinálnotok otthon ( ha a szülőkkel laktok)?

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 15:33
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Már rég voltam tinédzser de minden munkába befogtak. Legyen az takrítás vagy kerti munka.
2022. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is kellett segíteni tinédzserként, de ez szerintem így természetes, nem rabszolgák a szüleim, hogy kiszolgáljanak.

Ráadásul valahogy csak meg kell tanulni főzni például 😊

2022. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%
Igen,engem is befognak mindenbe itthon.
2022. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, nagyjából mindenben kell segítenem.
2022. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Mosogatásból, takarításból, teregetésből vettem ki a részemet. Főzni akkor még nem is akartam megtanulni, de amolyan "konyhalányi" teendőket azért bíztak rám: zöldségpucolás, sajtreszelés, diódarálás stb.
2022. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Iszonyat nagy kiszúrás a gyerekkel, ha a szülők nem vonják be őt (nem is csak tizenéves kortól, hanem már jóval előtte!) a házimunkába, hogy természetes valamivé váljon, ne pedig szinte megoldhatatlan feladatként jelentkezzenek a mosatlan edények, stb., amikor elköltözik otthonról.
2022. márc. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Igen, már kicsi koromtól vittek magukkal a mezőre, ahol a kiskapámmal kapálgattam (répa, mák, kukorica, szőlő...), ahogy tudtam, szénát gyűjtöttem, kisfejszémmel fát aprítottam a konyhára, üzletbe mentem és így tovább...

A bátyámtól is ugyanezeket elvárták a szüleink.

2022. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Soha semmit nem kellett csinálnom, de tényleg. Mindig ragyogó rend volt, mikor hazaértünk a suliból, ebéd megfőzve, stb., pedig egyedül nevelt minket anyu és dolgozott. Néha kicsit "irigykedtem" az osztálytársaimra, hogy nekik otthon listájuk van a teendőkkel. Mert a hülye gyereknek sosem jó az ami van. Mint általában a kamaszok, én is rendetlen voltam mellé.

Amikor elköltöztem 18 évesen, nem is tört rám azonnal a rendmánia, főzni is egyedül tanultam meg, de aztán családanyaként ugyanilyen lettem. Nem adok a gyerekeimnek semmilyen házimunkát, hogy ne terheljem őket, mi csinálunk meg mindent a férjemmel, de sajnos szeretünk takarítani. Sőt. A férjem egy kissé rendmániás is, pedig neki voltak gyerekkorában feladatai, szinte több, mint az anyjának.

De például a 3 gyerekem egyikénél még egy koszos zoknit sem kellett soha kivinni a szennyesbe, mert alapból szerette a rendet maga körül.

Szóval nem lehet messzemenő következtetéseket levonni abból, hogy ki hogyan nevelődik, belénk is vannak kódolva dolgok.

2022. márc. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 De La Cruse ***** válasza:
83%

Hát, szégyellném, ha szólni kellene érte hogy csináljak valamit.

Nem is bíznék másra például egy fürdőszoba takarítást.

2022. márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Segítettem a főzésnél, vasárnap én paníroztam mindent, és pucolhattam a zöldségeket.

Kisebb dolgokért elküldtek boltba, de mehettem postára is pl csekket feladni (falun laktunk, szóval nem kellett tömegtől meg forgalomtól tartani)

Kutyának adtam enni, inni

A szobámat én takarítottam

A mosásnál segíthettem válogatni (fehér, színes, munkás, sötét) utána teregetni, hajtogatni

Portörlés, Porszívózás vagy felmosás ha anyuval takarítottuk a házat, sőt segítettünk mamának is ilyenekben

Már nem vagyok gyerek, de ezeket a sajátommal is simán megcsináltatom majd, nem megterhelő, nem is folyamatos, ennyi beleférhet mindenkinek

2022. márc. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!