Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az apák,ha otthon marad a...

Az apák,ha otthon marad a feleség a babákkal, akkor szoktak még bármit is csinálni a háztartásban vagy onnantól kezdve mindent az otthon lévő, nem dolgozó csinál, mert nincs munkája,van rá ideje,ne a másiktól vegye el az időt erre a munkaideje után?

Figyelt kérdés
Nálatok, hogy van/volt ez?
2022. jan. 29. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó apróságokat, mint rendrakás, mosás, főzés és utána mosogatás és eseti morzsahalmok összeporszívózása én csináltam. De pl. vacsorakor maga után elmosogatott és hazafelé bevásárolt, meg hétvégén beosztottuk, hogy épp ki megy sétálni/játszótérre a gyerekekkel és ki takarít és főz, vagy együtt takarítottunk és utána együtt mentünk.
2022. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Ezért kell apukának is kivenni a részét a gyereknevelésből az első perctől. Mondjuk eleinte fél óra, amíg anya elmegy boltba egyedül. Utána akár tovább is.

Nem is merül fel ilyen hülyeség, hogy aki otthon gondozza a kisbabát, az nem csinál semmit. Főleg ahol több gyerek is van.

Ha a feleség is dolgozik, hogy fogják felosztani? Csinálják ez alatt a pár hónap alatt ugyanúgy! Könnyű megszokni és belekényelmesedni abba a férjnek, hogy munka után minden az asszony dolga, ő maximum füvet nyír évente ötször. De ez már kisgyerek mellett se igazságos, csak kihasználja, hogy a felesége kiszolgáltatott helyzetben van. Mikor mindketten teljes állásban dolgoznak, onnantól egyáltalán nem reális, hogy csak a nő végzi a házimunkát.


Egyetlen dologhoz ragaszkodtam, hogy én csináltam, a férjem meg nem, az pedig az éjszakai ébredés. Azt sem azért, mert akár egyszer is aludtam volna nappal. Hanem mert a hormonok miatt amúgy se tudtam aludni, így jobban bírtam. Ő meg feleslegesen kel, nem tudja megszoptatni.

2022. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Az én párom kimondott házimunkát mint pl. a takarítás, mosás nem csinál. De ha megjön a munkából általában ő van a picivel, amíg én ezeket a dolgokat elvégzem. Így napközben tudok a picire koncentrálni, ami nekem pl. “pihenés” ha elmegyünk sétálni, délután pedig végzem a házimunkát. De így, hogy itthon vagyok, napközben szinte mindennel elvégzek. Délutánra csak a nagyobb dolgok mint a fürdő alapos takarítása marad, de az sem minden napos.

Ne haragudj meg kérdező, de elképzelni sem tudnám, hogy egy olyan férfinak szüljek gyereket, aki háztartási rabszolgának néz, és aki szerint a nőnek dolga van!

2022. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon nehezen indult, mert ikreink születtek és az első hat hétben rengeteget sírtak éjjel is. Nagyon kimerült voltam, a férjem otthon maradt velünk az első hetekben. Készültünk rá, tudtuk, hogy nem lesz egyszerű. Én szoptattam, pelenkáztam, aludtam, ő pedig ellátta a háztartást. Nem volt patyolat rend, de bevásárolt, megfőzött, kimosott, időnként felporszívózott, felmosott. Hat hét után sokat javult a helyzet, a gyerekek átaludták az éjszakát, így én is tudtam pihenni. Neki vissza kellett menni dolgozni. Napközben csak a gyerekekkel foglalkoztam, amikor hazajött, segített fürdetni, altatni és addig én bedobtam a mosást, kicsit rendbetettem a lakást. Ez így elég jól bevált. A kaját sokszor úgy oldottuk meg, hogy a munkahelyről hozott meleg kaját nekem, mert az üzemi konyha jól főzött, nekem meg mindegy volt. Egy év után én is mentem dolgozni, a gyerkők meg bölcsődébe. A takarítás maradt hétvégére. Általában én csináltam meg, addig elvitte a gyerekeket játszani vagy lefoglalta őket.
2022. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy csináltátok, hogy két ( vagy több?) gyerkőc is átaludja 6 hetes kortól az éjszakát, hogy értétek ezt el, mit csináltatok velük érte? Anyatejesek voltak tisztán vagy plussz tagszervezete is?
2022. jan. 30. 03:03
 6/10 A kérdező kommentje:

tagszervezete a telefon átíró szerint=tápszer

;)

2022. jan. 30. 03:05
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Azért ezt ne úgy képzeld, hogy végigaludták a nyolc órát a babák. De nem volt állandó sírás, éjfélkor még szoptak, aztán öt körül mindig felébredt valamelyik. Ilyenkor szopott mindkettő, aztán rendszerint visszaaludtak és én is tudtam még pihenni. Bőven volt tejem, az első időszakban mindkét babának elég, tandem tudtam etetni. Ez nagyon nagy könnyebbség volt.

2022. jan. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, egy dolgot elfelejtettem: közös ágyba tettük őket, és ez megnyugtatta őket, sokkal kevesebbet sírtak. Ikres szülőtől hallottam róla, hogy sokaknak beválik. Jelentem, tényleg segített.
2022. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik 3 hónaposan kezdte általudni az éjszakát (pont amikor már nem kapott tápszert, de lehet, nincs összefüggés), a másik 3 évesen, pedig minden kipróbáltam.
2022. jan. 31. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kisbabánk 4 hónapos, jelenleg több házimunkát csinálok mint a feleségem, sőt, nagyjából majdnem mindent én csinálok. Engem nem zavar egyébként, a feleségemnek sok a dolga a picivel, de majd ez biztos alakul idővel. Az egyetlen dolgot amit nem szívesen csinálok, az a főzés, munka után már nincs kedvem/erőm hozzá, úgyhogy jellemzően rendelünk kaját inkább.
2022. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!