Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az alábbi helyzetről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kíváncsi vagyok ki, mit hogy reagál le és érdekel mindenki véleménye, kíméletlenül is. A szitu az alábbi. Párom munkát keres. Van egy kis gyerekünk, de ragaszkodik az egy műszakos munkához, mivel velem nem alszik el a gyerekem. Mielőtt bárki leszögezi, hogy tettem a gyerekemre, amikor kicsi volt, már most ki is jelentem, hogy amikor kicsi volt is sokat foglalkoztam vele, csak állandóan ki lett tépve a kezemből, amikor sírt (nem akartam engedni, de csak addig ment a hiszti). Mivel bölcsis ugye gyakrabban beteg volt. Szerencsére ez már nem áll fent annyira. Viszont mivel a párom nem talál munkát, itthon van és azt látom a háztartás nem éppen úgy áll, ahogy azt elvárnám. Félreértés ne essék, én is be szoktam segíteni, de ma is az volt a projekt, hogy elment a bátyját meglátogatni. Közöltem a párommal most este kissé nyersen, hogy a mosatlan hegyekben áll, a mosatlan cucc is, hogy szedje össze magát. A gyerekért is én mentem délután. Mivel én dolgozok egyedül és hitelt fizetek, nem tehetem meg, hogy itthon legyek és sokszor estig gürizek, illetve hétvégén is dolgozom többnyire, mivel én keresek most egyedül. Ki mit gondol? Nekem a párom most totál kiakadt, holott ha már nem dolgozik, azt gondolnám minimum elvárás lenne hogy egy 50nm-es lakással elbír. Még ő mondta, hogy tegyem magam hasznossá, aztán csináljam meg. Hát én ugyan meg nem csináltam.
2022. márc. 2. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Úristen, de gyerekek vagytok! Ebből válás lesz! Szegény gyerek!

De azt üzenem az asszonynak, hogy ha már nem dolgozik, az a minimum, hogy a háztartást tökéletesen ellássa. Mit csinál? Telefonozik?

2022. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2%

"Viszont mivel a párom nem talál munkát, itthon van"


Az nem azt jelenti, hogy keres munkát egész nap?

Tehát neki most az a munkája napi 8 órában, hogy munkát keres.

Semmivel sincs több ráérő ideje, mint mikor még állásban volt, vagy amennyi most neked van.

2022. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Annyi csak a gond,hogy ezt normálisan is meg lehetne beszélni.


Azt viszont kétlem,hogy ne tudna a gyerek is alkalmazkodni ahhoz,hogy kivel alszik el.

Az első pár nap nehezebb lenne,aztán megszokja.

A feleségednek is könnyebb lenne,ha nem 0-24-ben a gyerek- háztartás lenne az összes elfoglaltsága.

Neked is jobb lenne,ha két fizetés lenne és nem a munkából állna az életed.

Meg az sem utolsó szempont,hogy hosszabb időket töltve a kicsivel más nézőpontod is lenne az otthon töltött időről.

A kevés információból egyébként valószínűleg mindkettőtöknek lehet igaza,de valószínűleg téged értenélek meg jobban.

2022. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 igen mivel az anyjáék is ilyen naplopók, különösen az apja. Az anyja legalább észrevette magát, aztán elment legalább csinálni valamit. Film nézés, tengés lengés.


#2 keres munkát, de mivel annyira nem ért a számítógéphez, képtelen egy önéletrajzot is megcsinálni. Múltkor már örültem, hogy legalább a dátumot át tudta rajta írni (word dokumentum). Gyakorlatilag az összes önéletrajzot, motivációs levelet én szerkesztem neki. És én is küldöm el jelentkezésre. Ki adtam az utászt, hogy ha ennyire nincsen semmi, menjen a postára, ott mindig van felvétel. Kap valami minimálbért, már azzal is előrébb van a háztartás anyagilag.

2022. márc. 2. 20:52
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

4: Ez nem elégséges, várni a csodára, akkor stratégiát kell változtatni, egész nap ezen munkálkodni, gondolkodni, emberekkel beszélni arról, hogy munkát keres, kérdezgetni a fejvadászokat, ismerősöket, stb.

De semmiképpen nem valami mást csinálni helyette, csakis a munkakeresés. Ha tényleg azt akarja.

2022. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Minek álltál ezzel össze? Soha nem volt jobb!

Ukázt, nem utászt. De nem vagy a főnöke, hogy utasítsd!

2022. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

És ez nem derült ki, mielőtt csináltál neki egy gyereket?

Kettő dolgot tudok tanácsolni: keressetek fel egy terapeutát, de a legjobb a válás lenne.

2022. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#3 amikor két szakba járt dolgozni, konkrétan hét végére a hajamat téptem. Állandóan reggel 4kor keltem, hogy 6ra menjek dolgozni, utána mentem a gyerekért délután 3-ra a bölcsibe. Mivel esténként nem aludt el az anyja este 11kor került elő. Azért bocsi, reggel 4től este 23ig azért durva volt mindennap már (délután délelőtt váltotta magát 3 hónapon keresztül). A párom akkor is csak idegesített, hogy neki milyen rohadt jó a délutános, mert délelőtt elvan délután meg le van a gondja mindenről... Csak a munka. Persze, amíg egyedül éltem és három szakba jártam én is a délutánost szerettem a legjobban, pláne, amikor otthon laktam. Gyakorlatilag senkivel nem kellett találkoznom.
2022. márc. 2. 20:57
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
De minek csináltál vele gyereket, mikor alkalmatlan asszonynak?! Sose lesz jobb!
2022. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Basszus, és ide jössz ezt leírni? Mit vársz? Önigazolást, sajnáljunk, hogy neked mennyire rossz?!

Ne haragudj, de te sem vagy jobb mint az asszony!

2022. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!