Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ruháról (nyak körül, gallérnál...

Ruháról (nyak körül, gallérnál) hogyan tudom teljesen eltüntetni a zsírnyomot?

Figyelt kérdés

Egy sima mosás után még ott maradnak :(


Köszönöm előre is!



2022. jan. 19. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Folttisztító. Pl. Frosch. Szinte minden fajta ruhához lehet használni.
2022. jan. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Én még nem használtam, de szokták ajánlani a marhaepe szappant.
2022. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
nálunk a vanish szappan a nyerő. de vigyázz, mert minél többet mosod ki úgy hgoy benne marad, annál ehezebb kiszedni
2022. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ezekkel, amit ajánlotok, mosás előtt kenjem be alaposan?
2022. jan. 19. 09:49
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Én a marhaepe szappannal dörzsölöm be mosás előtt.
2022. jan. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Igen, mosás előtt kell rákenni.
2022. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hullaegyszerű szappannal, meleg vízzel bedörzsölöd, azaz folttisztítod.
2022. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Lehet le leszek szólva, de szerintem mosószert kellene váltanod. Egy mosógépi mosásnak jó mosószerrel a nyakat meg a kézelőt ki kellene tudni patyolattisztára mosni. Nyilván ha vérfolt van a ruhán, vagy kávé, vagy a gyerek focizás közben beletöri a füvet a ruhájába, akkor használok én is folttisztítót. De ahhoz, hogy az ing vagy ruha nyaka és kézelője tiszta legyen, az nálam a mosószertől való minimum elvárás!
2022. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


8 - Coccolino care mosógélt szoktam használni, és te?

2022. jan. 19. 11:17
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Nem mosószerre kell költeni, mindegyik kitisztítja.

Mérőeszközre.

Leméred a tisztítandó ruhák száraz súlyát és elolvasod a mosószer hátulját majd annak megfelelően ténylegesen kimérve adod be neki. Nem "kupakmértékre". Továbbá megtudakolod milyen keménységű nálad a víz. Egyáltalán habzik a szappan amikor kezet mosol? Mert ha nem... na akkor ott kemény a víz és semmilyen mosószer nem lesz jó önmagában. A szappan se. Akkor venned kell külön vízlágyítót, és ami arra van írva aszerint adagolod. A mosószert pedig a lágy vízhez meghatározottaknak megfelelően. Az nem oké, hogy nyakonöntöd mosószerrel mert kemény a víz és azt írja a dobozra, az csak nekik jó, neked és a mosógépednek meg a ruháknak nagyon nem oké. Pocséklás, és egyenes út a gépeltrutyisodáshoz.


Apropó, mikor volt utoljára trisós 90 fokos gépkimosás vagy géptisztító mosás? (RTFM)


Az öblítőt (ami gyakorlatilag semmit, de tényleg semmit nem öblít, mert a víz öblít) is hanyagolni kellene, az is csak a kosz megtelepedését segíti, lévén, hogy koszként viselkedik a szagmekötő anyag az előtte kitisztított ruhában. :)

2022. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!