Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miket nem szárítotok szárítógé...

Miket nem szárítotok szárítógépben?

Figyelt kérdés
Engem teljesen kiakaszt, hogy az itthoni ruhák 90%-ban benne van a cetli, hogy ne szárítsd gépben. Lehet bármi baja egy hőszivattyús (kb. 55 fokon szárít) szárítógépben a ruháknak? (Nyilván nem a kényes anyagokra, vagy gyapjúra gondolok, egyszerű pólók, farmerek címkéin is általános, hogy ne szárítsd géppel.) Ti ezt tényleg betartjátok?

2022. jan. 17. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

En a pamutokat szaritogepbe teszem, a farmereket altalaban nem es a muszalas dolgokat sem.

Fehernemu, zokni, torolkozo, agynemu mind mehet a szaritogepbe.

Ami tortenhet veluk hogy osszemegy, ezert irjak ra a cetlire hogy ne tedd szaritogepbe.

2022. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Én csak törölközőket, ágyneműket, zoknikat és férfi alsónadrágokat szárítok benne.

Pólók, farmerek, nadrágok mind összemennek, nagyon hamar kopnak és fakulnak is, hiába modern hőszivattyús a gép.

2022. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
A mikrósütő mellett a másik felesleges gép a háztartásban a szárítógép.
2022. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Itthoni ruhákat, fehérneműt, törölközőt, ágyneműket és a takarításhoz hsznált kendőket beleteszem. Inget, kényes anyagokat, farmert nem.
2022. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Számomra azért érthetetlen ez, mert éltem Amerikában egy évig és a ruhák 90%-a ott szárítható. Az emberek nem tudnak szárítógép nélkül élni... Ehhez képest itthon a ruhák 90%-ban "ne szárítsd gépben" cetli van, pedig minőségben én nem gondolom, hogy ekkora különbség lenne.

Én ott egyébként minden hétköznapi ruhámat gépben szárítottam függetlenül címkétől és attól, hogy melyik kontinensen vettem. A legtöbbet a mai napig használom, szóval nem tudom hova tenni ezt a különbséget. Itthon is szárítok mindent a kényes anyagokon túl, de minden ismerős megrökönyödik, hogy merész vagyok...

2022. jan. 17. 21:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyártó ezzel védi be magát, ha esetleg összemegy szárítás után a ruha, ne tudj reklamálni, mert hát ő beleírta a címkébe. Ennyi az egész
2022. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt sejtem mögötte, csak fura gondolat, hogy a helyi alapszokások ennyire formálják esetleg a "gyártói kultúrát".
2022. jan. 17. 21:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is éltem Amerikában, még a selyem blúzt is gépben szárítottam, semmi baja nem lett. Itthon meg még a pamut melegítő is összemegy a hiper-szuper hőszivattyús gépben is.
2022. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent berakok.Nem ment össze eddig semmi,igaz, én csak vasaló szárazra szárítok,és 1 napra kiteregetem,így az illat is megmarad, és nincs sok pára a lakásban.Amit nem rakok be, az a gyereknek a nyomott mintás póló/pulóvere-i.
2022. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindent belerakok, kivéve ilyen alkalmi ruhákat, aminek az anyagán tényleg érződik, hogy kényesebb lehet. De minden egyebet, póló, pulcsi, farmer, fehérnemű, fürdőruha, törölköző, ágynemű stb. belerakok. Semmi nem ment össze, nem fakult ki, nem nyúlt meg, nem ment szét még emiatt, pedig jó ideje használom. Mióta van szárítógépem, egyszer sem teregettem (ezért vettem a gépet, baromira utálok teregetni).
2022. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!