Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Alsónadrág belső fele besárgul...

Alsónadrág belső fele besárgult a vizelettől. Mivel lehet kiszedni?

Figyelt kérdés
Mivel színesek, így fehérítőt nem használtam. 60 fokos mosás színes mosószerrel nem szedi ki.

2021. dec. 18. 20:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Semmi.

Ha még fehér lenne, akkor mondanám, hogy UV fény, tedd ki a tűző napra de így esélytelen.


Nem akarlak tudományos magyarázattal úntatni, hogy mitől sárga az a sárga de lényeg az hogy csak klóros, hidrogénperoxidos vagy UV tudná eltűntetni a sárga színt.


Vegyél újat! Egészségesebb is!

2021. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
8%

Fehérnemű cseréről hallottál már??

Legalább kéthavonta cserélni kellene...

2021. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Normál hétköznapi használatra miért nem jó ?

Tiszta legyen az a fontos.Építő iparban dolgozom,még senki sem nézte a gatyámat, el van e színeződve a vizelettől.

Orvoshoz biztos nem ilyenbe mennék.

2021. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

3/3 építőiparos: az a helyzet (én vagyok a tudományos magyarázatos 2. válaszoló) hogy a textilben egyre több nem kívánatos anyag halmozódik fel - az ami a sárga színt adja - és ezen baktériumok tenyésznek.

Hiába mosod ki, benne van az anyagban és ahogy felveszed beindul a baktériumok szaporodása.

Ne magyarázzam miket okozhat....


Sajnos ez egy természetes folyamat abban az esetben ha rendszeresen vizelet éri a textilt.


Azt már csak halkan merem kérdezni hogy egy egészséges felnőtt esetében ez hogyan történhet meg?


Szóval ha sárga, ki kell dobni!

2021. dec. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Bár nem a házimunka topicba való, de lehet el kéne mennetek orvoshoz, ha bevizeltek. Nem egészséges dolog úgy gondolom. És bár viccesen hangzik a hozzászólásom, nem viccnek szántam.
2021. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

De 60 fokot milyen baktérium él túl? Ráadásul miért kell minden baktériumtól megszabadulni? Ha mégis marad baktérium, mit okozhat?

Én amúgy sem vagyok a nagy fertőtlenítések híve, csak olyan vegyszer van itthon, ami muszáj (pl. Domestos, wc-fertőtlenítő, hypo időnként), de egyébként ecettel takarítok. Naponta fürdünk, tiszták vagyunk, rendszeresen takarítunk, sőt. Nem érzem magam igénytelennek, páromat sem tartom annak.


Egyéb felvetésre reagálva: párom nem használ wc papírt vizelés után, így pár csepp vizelet óhatatlanul is az alsónadrágba kerül.


Ennyi erővel az alsónadrágok felét kidobhatnám, hiszen gondolom a fekete és szürke színűekkel is ugyanez a helyzet, csak nem látszik.


De komolyan senki más nem nem jár így?

2021. dec. 18. 20:59
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Meg lehet próbálni a klasszikus Bioponos áztatást legalább 1 napig, utána kiöblítést követően citromsavas oldatban áztatni, hátha kioldja a vasat a bilirubin színezékből. Végső esetben azonban a hipós áztatás is szóba jöhet, mert lehet, hogy a színes textil egy darabig bírja a fehérítőt.
2021. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Még az jutott eszembe, hogy nekem néhány fehér színű pólóm hónalja sárgult be, de azt gondoltam dezodor okozza. Mi van ha maga az izzadság okozta, és ugyanez a helyzet az alsónadrággal is? Valljuk be, egy férfi lába között könnyen beizzadhatnak a dolgok, és a párom ráadásul elég izzadós fajta.
2021. dec. 18. 21:03
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a hasznos válaszokat és az egyéb problémafelvetéseket.
2021. dec. 18. 21:03
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

off:

hasznos a wc papír vagy nyilvános wc-ben paprzsepi arra a pár csepp-re. Engem nagyon zavar ha pisis lesz a gatya. Ez napi 3-4 pisi után már nem csak pár csepp. Persze piszoárban ez nem kivitelezhető. Nah mind1, kinek hogy a jó.

2021. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!