Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet a rendet megtarta...

Hogyan lehet a rendet megtartani? mikor azt se todom hogy kell rendet rakni normálisan

Figyelt kérdés
2021. aug. 11. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ami nekem segített, az a következö mondás volt: "sehol ne hagyj bizonyítékot magad után" - azaz mindent tegyél azonnal oda vissza, ahol volt. Nem is hiszed, mennyit segít a rend tartásban.

Rendet rakni meg úgy tudsz, ha mindennek keresel egy fix helyét, ahová tenni kell.

2021. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van rend, amikor mindent megtalálsz és nem csak véletlenül akadsz rá. Ügyelj arra, hogy az van csupán, amit az ember a szemével lát. Ha valamit egy nagyobb tárgy mögé/alá tettél, akkor a nem látszó tárgy nincs. Persze ha szándékosan tetted a pénzt a lepedők alá, az más eset.
2021. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom amit az első. Mindennek legyen meg a helye és kerüljön vissza oda azonnal ahogy nincs rá szükség.
2021. aug. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendet csak akkor tudsz tenni/tartani, ha mindennek megvan a helye. Amíg ide-oda pakolsz valamit, mindig máshova, addig nem lesz rend.

Ha megvan a hely, ahol a dolgok “laknak”, utána csak vissza kell tenni a helyükre.

2021. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 🙂🙂
2021. aug. 13. 07:42
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha már leteszem a kezemből, akkor akár a helyére is tehetem a kezemből." -én ezt mantráztam sokat magamnak, mire megtanultam.

Elég nehezen, de megtanultam.

2021. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszer rakj rendet alaposan (KonMari), utána már csak fenttartani szükséges, az pedig egyszerű, a "Ne rakd le, rakd a helyére!" jelmondattal.
2021. szept. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!