Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ablaktisztításhoz milyen...

Ablaktisztításhoz milyen szert tesztek a vízbe?

Figyelt kérdés
2021. júl. 28. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Csak simán ablaktisztitó folyadékkal szoktam, és újságpapírral törlöm mert az nem hagy csíkot.
2021. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hagyományos módon pucolom az ablakot.

Fél vödör melegvíz, bele egy pár csepp JAR mosogatószer, azzal lemosom, ecetes vízzel áttörlöm, ezzel extra csillogóvá teszem és papírtörlővel áttörlöm. Nekem így tökéletes.

2021. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyesmire gondoltam mint a #2-es írt. Az a baj, hogy nálunk nagyon hamar porosodik és a sima ablaktisztító/papírtörlő csak elmaszatolja, kell valami amivel előtte lemosom. Kipróbálom a mosogatószert, köszönöm!
2021. júl. 28. 13:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ecetes víz tényleg hasznos :)
2021. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Látom szerettek sokáig ablakot pucolni. Az ablaktisztító folyadékok verhetetlenek. Beszórod vele, fogod az autóüveg tisztítót, az egyik fele szivacsos, a másik a gumi lehúzó. A szivacsos résszel egy kicsit fellazítod a koszt és a gumival pillanatok alatt szárazra húzod. Az újságpapír manapság olyan, mint telefon helyett füstjelekkel kommunikálni.
2021. júl. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Nahát , az 5-ös most nulla százalékon áll ? Ezt komolyan gondoltátok ? Akkor csak hajrá az újságpapírral. :)
2021. júl. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az 5-ös gondolom azért áll 0-án, mert nem a kérdésre válaszolt!

Nem az volt a kérdés, hogy ki használ spricnit és azt utána mivel törli, hanem

"Ablaktisztításhoz milyen szert tesztek a vízbe?"

Ráadásul a Kérdező a 3-as válaszában meg is indokolta, hogy miért ez érdekli.

Így az 5-ös válasz és a 6-os is, a kérdés szempotjából nem hasznos.

2021. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
7-es , értem én kérem szépen, csak akkor azt nem értem, hogy miért kapott 100 százalékot a PUR, mikor abban olyan felület aktív anyag van, ami a zsírok , olajok emulgálását teszi lehetővé. Az ablakon por van, nem zsír. Aztán az ecet is 100-ast kapott, miközben az meg vízkő oldó. Az ablakon vízkő volt ? Szóval maradjunk annyiban, hogy itt valami nincs rendben. Persze lehet, hogy az ablakon nem is por volt, hanem olajgőz lerakódás, amire PUR alkalmas lehet.
2021. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

#8


Én ugyan sehol nem látok PUR-t (ami egy kalap szar), hanem JAR-t, mivel a JAR NEMCSAK zsíroldó, hanem tisztít is, üvegfelületekre külön ajánlott.

Az ecetet meg már a dédnagyanyám is használta ablakpucoláskor, mert a lúgokat közömbösíti és csillog-villog tőle.

De nincs kedvem neked magyarázkodni, csak a kérdésedre válaszoltam.

2021. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

De milyen lúgot kell közömbösítenie ?

Csak nem marad rajta az előző mosásból egy kis JAR ?

:))))

2021. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!