Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítőnek nem kellene hőállóna...

Öblítőnek nem kellene hőállónak lennie?

Figyelt kérdés
Felültöltős gépem van, és egy hosszabb, magas hőfokú mosás végére az öblítőt nem is tudja felhasználni a gép, mert betaknyododik, szappandarabos lesz,pedig még fel is szoktam higítani.
2021. máj. 26. 08:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Törülközőt-zoknit -gatyát-bugyit-pólót konyharuhát pont azért nem öblítőzünk, hogy ziszta és nedvszívó maradjon. Ha kemény a ruha az csak addig van amíg ki nem tisztítod pár mosással, utána már nem lesz soha olyan mint a vasalt lepedő.


Kérdező, az ecetet NEM a mosószer helyett kell használni, hanem az "öblítőszer" helyett! Nem csoda, ha nem szedi ki az olajat, mert az soha nem is fogja. Nem mosószer, hanem a mosószermaradványt (lúgot) közömbösíti a savas közeg.

2021. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az öblítő hideg vízbe kerül. Ha felhígítod használat előtt az nem baj, de ott langyos vízzel hígatsd és kevergesd is fel.
2021. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#11 Én olvastam mindkét verziót, vagyis mosáshoz, meg öblítéshez. De utóbbit meghagyom másnak, sagolhassa az az ecetszagot.
2021. máj. 26. 12:15
 14/18 anonim ***** válasza:
OMG... mosni nem lehet az ecettel, öblítéshez viszont kitűnő. Semennyire sem lesz ecetszagú a ruha 2 evőkanál ecettől. nem kell abból egy deci
2021. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Én sem használtam sokat, de mivel allegiás vagyok, így igencsak érzékeny az orrom, és éreztem az ecetszagot. Korábban valaki egyszer almaecetet javasolt, hogy állítólag az jobb ilyen célra, de azt még nem próbáltam.
2021. máj. 26. 12:27
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem jobb. Sima 20%-os ecetből 2 evőkanálnyi kell az öblítősrekeszbe, majd felöntöd hideg vízzel de ne érje el a max jelzést.


Tényleg nem fogod érezni, ha normálisan használnád és a ruha sem lesz hullamerev csak addig amíg a korábbi beleszáradt mosószer és öblítőmaradvány el nem tűnik pár mosás alkalmával. Főleg allergiásoknak javasolt egyébként. A gyári, szagosított öblítőszernek titulált műanyagok viszont nagyon rosszat tesznek az allergiásoknak. Dehát a marketing mindent megmagyaráz...

2021. máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ok köszi! Ezt majd kipróbálom a törölközőimen.
2021. máj. 26. 12:40
 18/18 anonim ***** válasza:
71%
Egy évtizede csak mosóparfümöt használok. Sokat kipróbáltam, és az Ahimsa kasmírvirág vált be, 9 éve ugyanazt használom.
2021. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!