Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítőnek nem kellene hőállóna...

Öblítőnek nem kellene hőállónak lennie?

Figyelt kérdés
Felültöltős gépem van, és egy hosszabb, magas hőfokú mosás végére az öblítőt nem is tudja felhasználni a gép, mert betaknyododik, szappandarabos lesz,pedig még fel is szoktam higítani.
2021. máj. 26. 08:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Fura, nem tapasztaltam még ilyet. Mindegyik öblítő?
2021. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Lassan már minden öblítő koncentráltabb, sűrűbb, vagyis kevesebb kell belőle, de ezt sehol nem tűnteik fel, illetve feltűntetik, csak senkinek nem hívják fel a figyelmét rá, és sokan ugyanúgy ész nélkül öntik, had’ legyen jó illata a ruháknak.

Az öblítő az egyik legkárosabb vegyi anyag mind a mosógépnek, mind pedig a bőrnek.

Én csak a sensitive változatokat használom, tapasztalatom szerint ettől alapból puhábbak a ruhák, mint más típusokból, ezért én csak a megadott mennyiség felét használom.

Azt tudod csak csinálni esetleg, hogy teszel az öblítő mellé egy kevés vizet, hogy ne legyen olyan sűrű.

2021. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy eleve higítva öntöm az adagolójába. 20-30ml koncentrátum, ezt pedig felöntöm vízzel, hogy tele legyen az adagoló. Külön is keverem össze egy pohárban, majd úgy az adagolóba. Most Lenor-t használok, elötte Cocolino sensitive volt, annál annyira nem vettem észre, de most mostam párszor 95 fokon, és ekkor meg összeállt az öblítő.
2021. máj. 26. 09:51
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd az öblítőt, én már nem is használok egy ideje. Mindig elfelejtettem venni, különbséget nem láttam, úgyhogy felhagytam a használatával.
2021. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Törölközöknél azért észrevehető a különbség. Azokat mosom magasabb hőfokon, meg az ágyneműket,matracvédőt. 40 fokost meg szinte nem is használom, mert nem szedi ki a melós polókba beszívódott olajpárát és csak látszatra lesz tiszta. Többnyire 60 fokon mosom amit lehet.
2021. máj. 26. 10:12
 6/18 A kérdező kommentje:
Most az ágyneműknél, külön öblítőprogrammal öblítettem ma.
2021. máj. 26. 10:13
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel én is találkoztam már. Az utolsó flakon öblítőt elhasználtam és mosóparfümre váltottam, a ruhák ugyanúgy puhák és kellemes (enyhe, természetes) illatuk van, de a mosógépből eltűntek a gusztustalan lerakódások. Win.
2021. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
Törölközőket nem szoktunk öblítőzni, mert rontja a nedvszívó-képességét.
2021. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Én múltkor öblítő nélkül mostam a törölközőket, szárítógépbe sem volt időm tenni. Olyan kemény és durva lett, hogy lábtörlőnek sem tenném ki.

Nem okoz a világon semmi problémát az öblítő, ha valaki normálisan tudja használni!

2021. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#7 Köszi a tippet! Ezt kipróbálom, rákerestem és a a DM-ben van is. Sokat kisérletezem, hogy hogyan tudnám megközelítőleg olyan puhára visszahozni a törölközőket, mint amilyen újkorában, de persze csapvízzel, meg szabadban szárítva biztos nem fog menni. De igen kell az öblítő, és ahogy írtam keveset is használok. Az ecetes dolgot meg inkább hagyjuk azzal senki ne jöjjön! Próbáltam mosószer helyett, de az nem fogja kiszedni az olajat a ruhákból, öbíltő gyanánt használva meg hetekig büdös tőle a ruha.
2021. máj. 26. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!