Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A wc-be akasztható illatosító...

A wc-be akasztható illatosító helyett mi mást lehet használni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném ezeket a wc csésze szélére akasztható illatosítókat használni tovább mert nem valami környezetbarátak...

Viszont nem tudom, mire lehetne lecserélni.

Hetente kisúrolom a wc-t fertőtlenítőszerrel és vízkőoldó hatású szerrel, és még 1-2 alkalommal löttyintek a csészébe fertőtlenítőt, de ez nem elég. Ha nincs benne az illatosító, akkor fura állott "wc szaga" van.


Mit lehetne tenni ez ellen a szag ellen az akasztós illatosító nélkül?


(tartály nincs, így azok a szerek/eszközök kilőve, amiket a tartályban kell használni)


2021. márc. 4. 11:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Ha nincs benne az illatosító, akkor fura állott "wc szaga" van."


Még arra gondoltam, hogy nincs nálatok, aki lepisili a kagylót? Esetleg nem húzza le és áll benne a pisi?

A húgyszagra gondolhatsz.

2021. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#10

A többi vegyszert már lecseréltem, az egyetlen egy ami megmaradt az a domestos, heti 1x-2x a wc csészébe. Meg ez. Ami vegyszer + műanyag, szeretnék megválni tőle.


Köszi a tippeket!

2021. márc. 4. 11:47
 13/22 anonim ***** válasza:

Tegyel ezt az illatosito lotyit valahova a wc ben,amibol fa palcikak allnak ki.

Ezt egyszer megveszed,es gyanitom lehet venni utantoltot hozza.

2021. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%

Az állotvíz-szagot vízszerelővel kell megoldani. Valahol pangó vized van, és nincs szellőzés!


NEM szagosítóval kell oda bedurrantani. Szó szerint adsz a szarnak egy pofont.

2021. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem, nem, nálad egyértelműen a csatornaszag jön vissza. Valahol nem zár a szifon, vagy a budicső nem zárt, vagy el van reccsenve ott ahol te nem látod. Kézmosó is van? Légbeszívó is van? A tetőtérre ki van szellőztetve a lefolyó? Hívjál egy vízcsőszerelőt, ez egyértelműen vízszerelős dolog, NEM rábüdösítő és domestosbeborítás a megoldás. Semmi nem kellene oda.
2021. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Mint írtam, tavaly lett az EGÉSZ csatornarendszer, a wc csészétől az utcáig átnézve, felújítva, kicserélve.

Mint írtam, nincs szellőző, hanem ablak van.


A CSÉSZÉBŐL jön a szag, nem a szifonból, ennyit én is meg tudok állapítani. A csésze belsejének van szaga. Pont ezért kérdezem úgy, hogy a wc CSÉSZÉT mivel szagtalaníthatnám. :)

2021. márc. 5. 07:44
 17/22 anonim ***** válasza:
37%

Nem, ott valami nagyon nagy gáz van és nem azokat a büdösítőket kell ráakasztgatni, vagy harmatrózsaillatosítót szétsprickolni. A szellőzés alatt a csatornarendszer szellőzését kell érteni, nem a budiét. Azt a részt az öblítővíznek át kellene mosnia minden lehúzáskor. Egyáltalán lehúzzátok rendesen, vagy csak belepicsmorog egy kevés ha csak hugyozik valaki?


De ha mindenképpen makacskodsz, vegyél egy sósavat, öntsd egy görbenyakú toalettkacsás flakonba, és azt spricceld be a perem alá legalább 2x megismételve, de a 20%-os ecet is megteszi.

2021. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15%
Árulnak wc tartályba rakható tisztítót. Sano a márkája, ha rákeresel így akkor kihozza. Kb 1-2 hónapot tart.
2021. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy a csatorna rendben, és azt is leírtam, hogy nincs tartályunk...

A releváns válaszokat köszi.

2021. márc. 9. 11:03
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Bocs hogy nem vettem észre amit utólag oda írtál.....
2021. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!