Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosáskor csak szerintem nem...

Mosáskor csak szerintem nem szívnak be elég vizet az újabb mosógépek? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Én egyáltalán nem vagyok megelégedve azzal a vízmennyiséggel. Mit lehet tenni?

Milyen mosógéped van?



2020. dec. 1. 14:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
52%
Pont ez a bajom nekem is, éppen csak lötyög valami a dob alján, ilyen kevés vízzel nem lehet alaposan mosni. Szép dolog a takarékoskodás, de nem a tisztaságon kellene spórolni. A gépemen szerencsére van Aquaplus funkció, amivel normális mennyiségű vizet használ, máshogy láthatóan nem lesznek tiszták a ruhák.
2020. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Vegyetek már egy energomatot.
2020. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
62%
Az energomattal meg az lesz a bajuk, hogy sok vizet fogyaszt. Régen sem volt egy csúcs az a gép, most meg pláne nem az.
2020. dec. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem a kérdezöt meg a válaszolók egy részét: milyen és mennyi szennyest gyümöszülnek a gépbe, illetve milyen mosószert használnak, ha nem mossa tisztára a ruhákat a gép?

Nálunk tényleg koszos ruhák is vannak - szereléshez használt, olajos cuccok -, de mosás után tiszták lesznek.

De mostam már takarókat, paplanokat is vele, azokkal sincs gond.


Akinek nem mos rendesen, ott nem a géppel van baj, hanem a használójával!

2020. dec. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%
Ott a pont. A mosás 90 százalékban a felhasználón múlik.
2020. dec. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%
Már körülbelül 10 éve vízszint szabályozósak a mosógépek. Tehát nem mindig ugyanazt a 12 liter vizet eresztik be. Ha kevesebb ruhát teszel bele, akkor kevesebbet. Ha nagy plédet, ami fölszívja a sok vizet, akkor kicsit később, pótlólag a szintszabályozó enged még be vizet. Egy mai takarékos mosás nem abból áll mint régen a gróféknál, hogy teleengedték a kádat vízzel és a grófnő meglötybölt benne 3 bugyit... aztán leeressztette...
2020. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem olvassák el a könyvét, belebaxnak akármennyi mosószert, nyakonöntik öblítővel, legrövidebb ideig mosó programra nyomják a dugig összezagyvált gépet. Meg is érdemlik.
2020. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
57%
A kímélősmánia a kedvencem.
2020. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
62%
17-sel egyetértek, fogalmuk nincs a mosásról!
2020. dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
22%

Nekem is ez a problémám, a ruhák felszívják a vizet, utána csak dobálja a vizes ruhákat, de nincs víz az alján. Még nézni is rossz, nem is érzem tisztának a ruhákat.


A műszálas programok többet engednek.


Ha elöltöltős a gép, lehet bele engedni + vizet, a mosószer adagolón keresztül zuhannyal. Takaró mosásnál én úgy szoktam.


Ill. inkább a+ vagy a++ gépet kell venni, az a+++ gépek már túlságosan spórolnak, nem értem mire való ez a nagy spórolás, pláne ha 300-400 nettó felett keres az ember és/vagy dúrott kútról megy a gép.


Ez ugyan az a vak földanya-kultusz, mint ami legalább 10 ezer éve végigkíséri az emberiséget, csak modernebb kiadásban.

2020. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!