El szoktátok zárni a vízcsapot miután a mosógép befejezi a mosást?
Én sem zárom el soha, pedig karnyújtásnyira van a mosógéptől és a fent említett termékről soha nem hallottam :)
Ha hosszabb időre elutazom (5+ nap), akkor el szoktam zárni a bejövő vizet.
De azt hozzáteszem, időnként nem árt megforgatni a csapot, hogy ne álljon be a vízkőtől.
Köszönöm az érdemi hozzászólásokat és a szavazatokat.
Azoknak pedig akik összeesküvés-elméleteket gyártva gyanúsítgatnak, üzenem, hogy én aki puszta kíváncsiságtól vezérelve feltettem egy kérdést, semmilyen módon nem tudom befolyásolni, hogy ki és mit válaszoljon rá.
Ha valakit valóban nem a jóindulat vezérelt a válaszával, hanem reklámozni akart valamit, arról én egészen biztosan nem tehetek, ezért fölösleges engem, mint kérdezőt bántani.
Mindig elzárom, a feleségem csak akkor, ha nyaralni megyünk. Szidom is érte.
Az elzárása egy plusz biztonságot ad. Ha jó minőségű alkatrészek kerülnek a mosó (és mosogató) gépbe, akkor nagyon kicsi a meghibásodás valószínűsége. De manapság már semmit sem az örökkévalóságra terveznek. Még a legnevesebb cégekben sem lehet bízni. Ebben a pénz uralta világban a gyártók többségének az az érdeke, hogy egy idő után tönkremenjen, újat adhasson el.
Még a villanyt is lekapcsolom a A tűzveszély miatt. A konyhaajtóban nagyon kézreálló helyen van egy kapcsoló, ami egy mágneskapcsolón át teljesen áramtalanítja a konyhát, fürdőszobát, garázst. (a világítás kivételével) Még éjszakára is meg szoktuk tenni. Ezt a feleségem is szigorúan kapcsolgatja, mióta egy szelet kenyeret benne felejtett a bekapcsolt pirítóban, és a nagy füstre jöttünk le az emeleti hálóból.
Én is láttam eldurrant csövet, de még több olyant, ami a cső és a csatlakozó közötti kötésnél hibásodott meg.
Egy esetben ki is derítettük, hogy miért.
Egy faluból feltűnően gyakrabban kellett javításra a mosó és mosogató gépeket. Az oka a tűzcsap ellenőrzése volt. Előírás, hogy időnként ellenőrizni kell. Ez úgy történik, hogy teljesen kinyitják a csapot. A víz megindul a toronyból. Amikor hirtelen elzárják, a lendületben lévő víz megtorpan, de mivel nem nyomható össze, kialakul egy nagy lökés a cső mentén, és az okosabb enged. Ami többnyire a gumicső és a csatlakozó közti kötés. Az ellenőrzést végző jóindulatán múlik, hogy szán-e rá pár másodperccel több időt, hogy lassan zárja el.
Aki nem zárja el az jót tesz az egész vízvezeték rendszernek. Náluk kidurran a cső, ami csökkenti a tranziens lökéshullámot, kisebb a hálózat igénybevétele.
Lehetne csökkenteni ezt a lökést nem is drága eszközökkel, de senki nem foglalkozik vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!