Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » El szoktátok zárni a vízcsapot...

El szoktátok zárni a vízcsapot miután a mosógép befejezi a mosást?

Figyelt kérdés
2020. okt. 8. 11:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%
Senki se zárja el, én sem.
2020. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
94%

Én sem zárom el soha, pedig karnyújtásnyira van a mosógéptől és a fent említett termékről soha nem hallottam :)

Ha hosszabb időre elutazom (5+ nap), akkor el szoktam zárni a bejövő vizet.

De azt hozzáteszem, időnként nem árt megforgatni a csapot, hogy ne álljon be a vízkőtől.

2020. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdemi hozzászólásokat és a szavazatokat.

Azoknak pedig akik összeesküvés-elméleteket gyártva gyanúsítgatnak, üzenem, hogy én aki puszta kíváncsiságtól vezérelve feltettem egy kérdést, semmilyen módon nem tudom befolyásolni, hogy ki és mit válaszoljon rá.

Ha valakit valóban nem a jóindulat vezérelt a válaszával, hanem reklámozni akart valamit, arról én egészen biztosan nem tehetek, ezért fölösleges engem, mint kérdezőt bántani.

2020. okt. 9. 12:49
 24/32 anonim ***** válasza:
39%

Mindig elzárom, a feleségem csak akkor, ha nyaralni megyünk. Szidom is érte.

Az elzárása egy plusz biztonságot ad. Ha jó minőségű alkatrészek kerülnek a mosó (és mosogató) gépbe, akkor nagyon kicsi a meghibásodás valószínűsége. De manapság már semmit sem az örökkévalóságra terveznek. Még a legnevesebb cégekben sem lehet bízni. Ebben a pénz uralta világban a gyártók többségének az az érdeke, hogy egy idő után tönkremenjen, újat adhasson el.

Még a villanyt is lekapcsolom a A tűzveszély miatt. A konyhaajtóban nagyon kézreálló helyen van egy kapcsoló, ami egy mágneskapcsolón át teljesen áramtalanítja a konyhát, fürdőszobát, garázst. (a világítás kivételével) Még éjszakára is meg szoktuk tenni. Ezt a feleségem is szigorúan kapcsolgatja, mióta egy szelet kenyeret benne felejtett a bekapcsolt pirítóban, és a nagy füstre jöttünk le az emeleti hálóból.

2020. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
69%
Soha életemben nem hallottam még ilyenről, hogy eldurran a műanyag cső. Nem tudom miről beszélnek, akik azt írták, hogy ez elég gyakori, valószínűleg szívtak valamit vagy üzleti érdekük van a linkelt termék eladásában.
2020. okt. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
78%
Én sajnos láttam eldurrant csövet. Ennek ellenére nem zárom el a vizet.
2020. okt. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
81%

Én is láttam eldurrant csövet, de még több olyant, ami a cső és a csatlakozó közötti kötésnél hibásodott meg.

Egy esetben ki is derítettük, hogy miért.

Egy faluból feltűnően gyakrabban kellett javításra a mosó és mosogató gépeket. Az oka a tűzcsap ellenőrzése volt. Előírás, hogy időnként ellenőrizni kell. Ez úgy történik, hogy teljesen kinyitják a csapot. A víz megindul a toronyból. Amikor hirtelen elzárják, a lendületben lévő víz megtorpan, de mivel nem nyomható össze, kialakul egy nagy lökés a cső mentén, és az okosabb enged. Ami többnyire a gumicső és a csatlakozó közti kötés. Az ellenőrzést végző jóindulatán múlik, hogy szán-e rá pár másodperccel több időt, hogy lassan zárja el.

2020. okt. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
63%

Aki nem zárja el az jót tesz az egész vízvezeték rendszernek. Náluk kidurran a cső, ami csökkenti a tranziens lökéshullámot, kisebb a hálózat igénybevétele.

Lehetne csökkenteni ezt a lökést nem is drága eszközökkel, de senki nem foglalkozik vele.

2020. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól van beszerelve a cső, akkor nem durranhat el magától. Ennyi erővel a főcsapot is zárjuk el mindig, mert bármikor eldurranhat a falban lévő cső...
2020. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Én meg láttam már eldurrant főcsapot! Színültig töltötték a ház előtti árkot plusz a vízóraaknát. :) De ez még semmi, az eldurranás az óra után történt!!!
2020. okt. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!