Mibe rakjam a színfogó kendőt, hogy ne nyelje el a mosógép?
Többször is elnyelte már a mosógép a színfogó kendőt, ilyenkor egy idő után már nem centriz úgy a gép, kénytelen vagyok szétszedni a szűrőt, ami nagyon körülményes, rendesen fel sem lehet fogni a kifolyó vizet, így a gép alá is befolyik sok víz.
Van olyan dolog, amibe ha berakom a kendőt, szívja a színt, teszi a dolgát, de a gép nem tudja elnyelni?
Mint pl egy teatojás vagy ilyesmi 😄
12
Az a fajta felültöltős mosógép, amit mi ismerünk, szinte "hungarikum". (Elvileg csak Kelet-Közép Európában elterjedt.)
A világ eléggé nagy részén nem is ugyanazt értik felültöltős mosógép alatt, mint mi.
Nyugaton (vagy pl. Ausztráliában) az "elöltöltős mosógép" kifejezés jelenti azt, hogy függőlegesen forgó dobos (az általunk ismert). A felültöltősök vízszintesen forognak (nem tudom jobban leírni), sokszor agitátorosak.
Mint a fenti linken látszódik, "top loader washer" kifejezésre nem is nagyon van találat, amin a mi általunk ismert lenne a képen.
Egy csomó gyártó nem is gyártja a mi általunk ismert felültöltőst, pl Bosch, LG. Egyik se kacatot gyárt. Elvileg a Miele gyárt, de én pl olyat se láttam még.
Ilyenek ezek az elöltöltős vackok..
Az itteni felültöltős helyes neve az, hogy palásttöltésű. Mosástechnológia szempontjából tökéletesen ugyan úgy működik mint az elöltöltős, de lényegesen egyszerűbb a szerkezete, nincs benne az a koszfészek-gyűjtő dobcsillag sem. Szerelni is sokkal egyszerűbb, teljesen hozzáférhető minden oldalról.
A keverőtárcsás, a hajdú centrifuga és az amerikai lengőlapátos viszont tényleg felültöltős.
Akkor nálam sokkal jobban tudod. A hozzászólásod alapján szereled is őket.
Viszont... Akkor szerinted a világ nagy részén "rosszul csinálják", hogy csak a gagyi elöltöltős van?
Ráadásul a felültöltős (már az "amerikai" típusú) jellemzően jó nagy, szóval gondolom kisebb családokban vagy helyre az elöltöltőset veszik. Már ahol van mosógép és nem mosodába járnak.
Nincs dobcsillag a felültősben? (A mifélénkben)
Akkor mi tartja meg a dobot? Értem, hogy 2 oldalról csapágyazott, de ez elegendő is ahhoz, hogy minden irányból megtartsa?
A marketing diadala...
Az amerikai féle iszonyat vízpazarló és rossz hatékonyságú.
A mifélénkben a forgódob két oldalán van 1-1 tengelyvég azon 1-1 csapágy és arra támaszkodik. a dob oldala sima, az üst oldala sima, felfelé nagyon könnyen kipárolog. Az elöltöltős sokkal bonyolultabb, az ökör méretű dobcsillag aluminiumból van amit szétrohaszt a mosólúg és a ruhából kiázó szösz-kosz fullra beborítja a korábbi mosószerekkel, belefagyasztott öblítőszerrel. Ezt persze a kedves felhasználó soha nem látja. Kitakaríthatatlan. Kipárologni se tud, az ajtaját is nyitva kell hagyni. De rá lehet rakni a szárítógépet... Ami szépen kinyírja a ruhát és lehet venni másikat. Gyerekmegőrzőnek még tökéletes úgy 1-2 alkalommal.
Bepakolni sokkal könnyebb a palásttültésűbe és kipakolni is. De a nők úgyis mindig azt veszik amit megkajáltatnak velük.
A palásttöltésűnél a dob fedele kinyílhat mosás közben, illetve könnyebb véletlenül a dob mellé ejteni dolgokat.
Nem látod, mit csinál, mik az adott program sajátosságai, de hibákat is nehezebb észrevenni - pl gondolom azt is, ha elszakadt vagy leesett az ékszíj.
Az elöltöltősbe nagyobb betöltőnyíláson lehet betenni a ruhát, kiszedéskor nem kell a dobba hajolni az alján levő zoknikért.
Mivel nyitva kell hagyni a tetejét 2 mosás között, ezért nem lehet rá pakolni - pl a zuhanyzás után felveendő ruhát, hajszárítót, bármit. Nem lehet szorosan fölé rakni szekrényt, polcot.
Megbízható márkák közül csak az Electrolux "cégcsoport" árul ilyeneket.
A mai világban a gyártók a legkevésbé tartós, legkevésbé javítható termékekre törekednek. Így a palásttöltésű se lesz olyan időtálló. Míg a Miele egy elöltöltősre azt állítja, hogy 20 év és ezt bizony le is tesztelték.
Azt hittem, hogy a dobcsillag csak az LG-nél alu, ez az ő tervezett elavultatásuk. Ezek szerint más gyártóknál is aluból van?
Vagy még szarabb spiáterszerű ötvöetből, de szivacsosra marja a lúg. Ki van találva. A 20 év a 20 évvel ezelőtt gyártott mielére lehet esetleg igaz, de számolj utána azért az árának, és ne legyen kétség afelől, hogy ők is járnak a tervezett avulás(élettartam) iskolájába.
A palásttöltésű fedele képtelen kinyílni, lehetetlen. Ahogy mellépakolni is erősen akarni kell, szánt szándékkal. Ha a szíj elszakadna azt is észrevennéd, mert nem mozdulna a dob, illetve nagyon is mozogna. Mindegyik mondvacsinált kifogás.
Ha nyitva az ajtaja és ráhajtod a fedelét a fürdősruhákat simán rá lehet rakni és a bepakolás-kipakolás is sokkal jobb, pelenkázni is lehet rajta. Van szerencsém elöltöltőshez is, rühellem. Le kell elé guggolni bepakoláskor, kipakoláskor is. Nem is lehet csak úgy beleszórni mint a palásttöltésűnél.
Egyedül a szárítógép-rádobálás és ezzel együtt a szárítógépipari eladások az egyetlen ok ami az elöltöltős gyártása mellett szólhat, minden más marketingvakítás. Az értelmetlenül meggiccsesített, túldimenzionált ajtókról nem is szólva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!