Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti kulonvalogatjatok a ruhakat...

Ti kulonvalogatjatok a ruhakat szinek szerint mosasnal?

Figyelt kérdés

En mar talan egy eve nem, amikor egy iszonyu lusta pillanatomban mindent bevagtam egybe, aztan azt tapasztaltam, hogy semmi nem vette at semminek a szinet. Elotte mindig ket kulon adag volt, feherek / vilagos szurkek illetve minden egyeb. Nem hasznalok szinfogot es semmi baja egyik ruhanak sem azota se.

Mi lehet az oka, megvaltoztak a ruhak mar es kevesbe eresztik a szinuket? Egy vadonatuj piros cuccot mondjuk ma sem raknek be elso mosaskor a feherekkel, de a nem frissen vasarolt bordo felso, rozsaszin zokni stb egyaltanan nem szinezi oket, a feher poloimon se vettem eszre, hogy besotetedtek volna azert, mert feketekkel vannak mosva.

40 fokon mosok altalaban normal programon, kb egy orat megy a gep. Akkor most mi ertelme ezeknek a szinfogoknak meg a kulonvalogatasnak, elobbi szimpla penzlehuzas, utobbi meg a regi, gyengebb minosegu ruhak miatt megmaradt berogzodes?


2020. ápr. 17. 06:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Tőled elvált az asszony, azért vagy ilyen mérges?😐
2020. ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Pasikén én nem mosom együtt a színeseket és a fehéreket. Színeseknél ráadásul használok színfogó kendőt is, és 40 fokos, 1 órás mosás után annak mindenféle szine van.

Törölközők után pl ilyen, és nem most voltak először kimosva:

[link]

2020. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagyok mérges, csak nem szeretem, mikor valakik többre tartják magukat annál mint akik ;)
2020. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én két kupacra osztom, feketék/sötétek és fehérek/világosak. A babakék pólóm és a fehér simán mehetnek egybe.

Próbáltam válogatás nélkül mosni, de egy leheletnyit még színfogóval is szürkültek a fehér ruháim. Nem mondanám, hogy "megfogta" volna őket bármi, de nem voltak utána olyan patyolat fehérek.

2020. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hetente fullra kitakarítom a lakast, a wc-t minden nap kitakaritom belül is, szóval ez nem jött be :) Az ablakot evente 2-3x takarítom, mivel ennél sűrűbben nem.lesz koszos. És attól, hogy a cigotelepen nőttél fel és ilyenek az ismerőseid, nem mi tehetübk, fura, de nekem nincsenek ilyen ismerőseim
2020. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért a mosószergyártók is mikrobetűvel tudnak írni, a mosógépgyártók slendrián kezelésit gyártani.


A nők 90%-a nem tud mosni. Csak bebassza a ruhát, nyakonönti mosószerrel, öblítővel, aztán hadd szóljon.

2020. ápr. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
40%
Ez így van ahogy az utolsó írja. Bárki bármit mond, ez tapasztalat, 10 nőből kb. 8 így csinálja.
2020. ápr. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

Meg tudnád adni, hogy milyen forrásból szedted ezt a statisztikát és hogy hány évig tartott a kutatás? Jah meg a tudósok által leírt helyes mosási technológiát, abba leírja, hogy ez a módszer miért is rossz?


Köszi

2020. ápr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%
Nektek az a bajotok, hogy nincs nő nálatok, aki bepakolná a gépet és kénytelenek vagytok ti megtenni. Ennélfogva túl nagy jelentőséget tulajdonítotok a mosásnak, amihez csak ti érthettek. Ugye, hogy ugye?
2020. ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!