Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti kulonvalogatjatok a ruhakat...

Ti kulonvalogatjatok a ruhakat szinek szerint mosasnal?

Figyelt kérdés

En mar talan egy eve nem, amikor egy iszonyu lusta pillanatomban mindent bevagtam egybe, aztan azt tapasztaltam, hogy semmi nem vette at semminek a szinet. Elotte mindig ket kulon adag volt, feherek / vilagos szurkek illetve minden egyeb. Nem hasznalok szinfogot es semmi baja egyik ruhanak sem azota se.

Mi lehet az oka, megvaltoztak a ruhak mar es kevesbe eresztik a szinuket? Egy vadonatuj piros cuccot mondjuk ma sem raknek be elso mosaskor a feherekkel, de a nem frissen vasarolt bordo felso, rozsaszin zokni stb egyaltanan nem szinezi oket, a feher poloimon se vettem eszre, hogy besotetedtek volna azert, mert feketekkel vannak mosva.

40 fokon mosok altalaban normal programon, kb egy orat megy a gep. Akkor most mi ertelme ezeknek a szinfogoknak meg a kulonvalogatasnak, elobbi szimpla penzlehuzas, utobbi meg a regi, gyengebb minosegu ruhak miatt megmaradt berogzodes?


2020. ápr. 17. 06:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40 fokon semmi baja nem lesz, de 60 fokon már lenne probléma. De egyébként én sem válogatóm szét, mert én csak a 40 fokos programot használom
2020. ápr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért én fehéreket nem mosok sötét színekkel össze. Lehet, hogy pár alkalommal nem, de a sokadiknál már lassacskán elszürkül, és észre sem veszed. Csak ha új fehér polót veszel.

Tegyél be egy adag sötét ruhát, a kifolyócsőnél láthatod, hogy szürke víz jön, és nem feltétlenül a kosz miatt... szóval eresztik azok a színüket, csak nem intenzíven.

2020. ápr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
Világ életünkben így mostunk, sosem szürkül be a ruha. Ennek az oka: minőségi ruhák :) Szerintem az igénytelenség itt kezdődik. Magasabb hőfokon elég a törölközőket és a konyharuhát mosini. Öblítőt sem használunk, csak ecetet és mosóparfümöt, mert az öblítő bevonja a szálakat és kemény lesz, mint a dörzsi papír. Na ma is tanultál vmi újat, "kedves" utolsó. Ilyen az, mikor a h.lye okoskodik :)
2020. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
* utolsó előtti, bocsi
2020. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem szurkulnek be, szoktam uj ruhakat venni es nem latszodik kulonbseg, legalabbis a feher nem tunik szurkebbnek, nyilvan amin esetleg minta vagy egyeb szin van, az kopottabb. De minden ruha veszit az “ujsagabol” kb egy ev utan, tok mindegy, hogy van mosva, de ez a szineseken sokkal feltunobb, mint a feheren. Logikusnak tunne, hogy ha a fekete kopik, akkor ereszti a szint es ez megfoghatja a feheret, de a gyakorlatban megsem tapasztalom. Regebbi ruhaknal meg mondjuk nem figyelem, nem izgat, mert egy kb ket eves polot mar itthoniva nyilvanitok es ugysem veszem fel utcara, majd miutan itthon is “elhasznaltam”, megy a borondbe, aztan a szegenyeknek. Ez regen is igy volt, amikor meg otthon laktam es valogatva voltak a ruhak es kulon elve is, amikor meg valogattam oket.

Szoval ha csak a polo ket eves periodusat nezem, annyit boven kibir szurkules nelkul, ami meg jobb anyagbol van, nem a mezei alap pamutpolo, az tovabb is. (Van tobb eves felsom, ami rikito feher meg mindig, napon kiszurja az ember szemet, de meg nem mondom fejbol az anyag nevet.) 40 foknal magasabban mosni meg nem igazan erzem indokoltnak, amikor maximum az utca pora kerul a ruhakra, egyedul a torolkozoket mossuk magas hofokon.

Ergo nem eri meg es felesleges is kulon mosni oket, ha mondjuk a ketfele adagbol lehet egyet csinalni es egy mosas alatt megvannak, kulon-kulon meg ketszer mosnek kb fel-3/4 adag ruhat. Igy mindig van friss ruha, mert elotte csomoszor varni kellett, hogy gyuljon meg 1-2 napig annyi szennyes, amit be lehet rakni, mert volt mondjuk 3 db feher cucc, ket szines meg harom fekete... Nyilvan harom darab poloval meg nem inditja el az ember a gepet🤷🏼‍♀️

2020. ápr. 17. 10:53
 6/19 anonim ***** válasza:
14%

Ez nem himsovinizmus, tapasztalat ;)

Ha csak megnézed itt a kérdéseket, heti min. 2-3 van amiben a nők lusták különválogatni a szennyest, szintén ennyi, hogy milyen öblítőt használjanak amitől méterekről odébb lehet érezni a szagot (nem gondolván arra, hogy mondjuk egy pasinak mennyire gáz, amikor belép egy értekezletre és bűzlik a virágok, parfümös öblítőtől), arról meg nem is beszélve Kedves Hölgyek, hogy hány kérdés van itt, hogy koszos, trutyis a mosógép, meg, hogy nem mos szépen. Akkor ennek mi lehet az oka? Az, hogy nem tudtok mosni!

2020. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

És honnan tudod, hogy csak nők teszik fel a kérdést? De ha ők is, hát több nő mos átlagban, mint férfi, több kérdés is születik tőlük. Főleg ha új gépet vesznek, ki kell tapasztalni. Logikus, nem?

Azért mert nem neked tetszően mosunk, attól még tudunk mosni.

2020. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Miert gaz egy pasinak, ha oblitoszaga van?😂 Amugy en meg nem talaltam olyat, amit meterekrol odebb lehetne erezni, es emberek kozott jarkalva se szoktam soha senkin oblitot erezni. Akin barmilyen illatot messzirol erzek, azok azok, akik huszezer liter parfumot fujnak magukra indulas elott. Szerintem ha valaki felvesz egy frissen mosott ruhat, akkor azt senki nem fogja erezni, maximum aki kozvetlenul mellette tartozkodik. Meg mi mondjuk a baratommal egyutt veszunk oblitot altalaban, mert legtobbszor egyutt megyunk vasarolni es o is ugyanugy vegigszagolja az osszeset, szoval ettol pont nem tartok, hogy barmi baja lenne az oblitovel :D
2020. ápr. 17. 11:13
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem válogatom szét a ruhákat, mert felesleges, de ha szétválogatnám, az kb. 2 perc lenne. Folyamatosan takarítunk, vezetjük a háztartást stb, majd pont ez a 2 perc fölösleges munka nem elvégzése a lustaság? :) Ühüm, kérlek mesélj még
2020. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%

Folyamatosan takarítatok? Akkor néhányatoknál (nem Neked szól, nem ismerlek, így ne vedd magadra), hogy van akkora retek, hogy nem lehet leülni? Van olyan (és nem egy) háztartásbeli anyuka ismerősöm akiknél nem lehet megfogni egy poharat mert ragad a mocsoktól. Az elmúlt években több takarítónőm is volt, állítólag a város legjobbjai, 100 ezer forintos kárt tettek a házban ( fa konyhabútort ecettel takarították, össze-vissza mostak mindent mindennel) és ti tartjátok magatok nagyra? Fogalmatok sincs mi a takarítás, mosás!

Tudod, nézz magadba és sétálj körbe az otthonodban, pl. mikor pucoltál utoljára ablakot? Gondolom évente 1-2 x. Évi kétszer akarsz csak tiszta ablakon kinézni? Mikor mostad körbe a wc-t? Nem csak a belsejét, az alját, hátulját is. Mesélhetnék még hidd el ;)

2020. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!