Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hol veszitek a tisztitoszer...

Ti hol veszitek a tisztitoszereket, tusfurdoket stb hogy olcsobban vehessetek meg?

Figyelt kérdés

Pl kinaiban vagy rendelni szoktatok valamelyik oldalrol? :)

Elkellene kezdenem kicsit tudatosabban vasarolni mert botrany hogy milyen dragasag van.

Ha van mas is amit itt ott olcsobban tudtok megvenni az is erdekelne. 😊


2020. jan. 21. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Eurofamily-ben.
2020. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis vegyiáru boltban, de nem rég egy kínai közeleben nyitott hadonló árakkal. Most ott.

Szánj rá időt, nézz körül, nézd meg a darab, kg vagy liter árakat összehasonlításnak.

Nézd át az összetételeket, vannak egyszerű, mégis jó tisztítószerek. Próbálj univerzálisabban alkalmazni szereket.

2020. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Tisztítószerekből a Lidl saját márkást veszem, szerintem jó minőségűek és nem drágák.

Én a folyékony mosószert Ausztriából hozatom rokon által.

5 liter 3ezer, de nekem 8 hónapra elég.

Minden egyebet (kozmetikum, egyéb pipere) a helyi drogériában (kisváros) megrendelek és a hölgy meghozza. Olcsóbban, mintha webshopban, vagy a Rossmann-nál venném.

Kínaiban akkor sem vennék semmi ilyesmit, ha ettől a perctől kezdve otthon kellene főznöm a szappant.

2020. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Müllerben veszek mindent. Illetve mosószert, öblítőt Ausztriából. Itthon minden gyengébb, kevesebb benne az adalék pl. mosószer. Az itthoni Ariel a nyomába sem ér az osztráknak. És még olcsóbb is, tudom nem mindenki tudja beszerezni kintről.. :(

Inkább minőségibb szereket vegyél, sokkal kevesebb kell belőle, hosszú távon többet spórolsz vele :)

2020. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a legolcsóbb egységáru-kiszerelésből veszünk és szétrobbantjuk. Volt, hogy a 2 literes olcsóbba jött ki mint a 4 literes.
2020. jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! Mindenkepp maradnek a markaknal. ☺️ Lenor, Persil, Bref stb.

De a falnak megyek amikor besetálok egy DMbe vagy egy Sparba mondjuk es 500-700Ft-al dragabb mint a kis vegyeskereskedesbe, de muszaj megvenni mert szukseg van ra epp akkor.

Most a sarki vegyeskeresbe bevasaroltam nem minden volt olcsobb, de azert jobb erzessel hagytam ott a penzt! 😊

Ti mi mással tudtok meg sporolni otthonra? 😊 az allatoknak a ZooPlus oldalt nagyon ajanlom! Iszonyat minosegi es nagyon jo ar! Nagyon orulok hogy megtalaltam ezt az oldalt!

2020. jan. 21. 21:14
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha van kutya, (értsd térdmagasság fölötti négylábú, ugatós) akkor nem kell mosogatógép se.
2020. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nagyjából a spórolásról az a véleményem, hogy leginkább az étkezéssel lehet spórolni, anélkül, hogy az ember szemetet enne.

Ennek a mértéke függ attól is,hogy az ember hol lakik és milyen távolságra vannak tőle multik, vagy egy jó hentes, vagy pékség. Más a felállás egy városban és más egy kisebb faluban, ahol mindenhova kocsival lehet csak eljutni és nincs házhozszállítás.

Más, ahol valaki megtermeli a zöldséget, gyümölcsöt, vagy van a közelében jó hetipiac, ahol mindent megkap jó áron. Rendszeres, átgondolt főzéssel, akciós cuccok beszerzésével még család esetén is komoly pénzeket lehet megspórolni a hóvégére.

A vegyi árukat is érdemes akcióban megvenni, kivéve az öblítőt, mert ha én többet veszek, akkor nekem bekocsonyásodik és a vége a kuka, azaz pénzkidobás.

Lehet spórolni - főleg vidéken - az autón, lehet menni 1-2 km-ket biciklivel.

Lehet spórolni a rezsin, nem kell télen 28 fok a lakásban, elég a 22 fok és egy pulóver meg egy vastagabb zokni. Kertes háznál nem árt egy kandalló/kályha, rengeteg fahulladékot el lehet benne tüzelni, ami év közben a ház körül adódik. Mi másfél hónapig tudtunk így tüzelni októbertől.

Nem kell, hogy az egész lakás ki legyen világítva, ahonnan kijövünk, ott le kell oltani a villanyt!

Két melltartóval nem kell elindítani a mosógépet, nyáron az ajtókat ablakokat reggel becsukni, roló le, akkor nem melegszik át annyira a lakás, kevesebbet megy a klíma vagy a ventilátor. Nem fürdeni kell, hanem zuhanyozni. Ettől még, aki szereti (ahogy én is) egy héten egyszer bele lehet feküdni a kádba relaxálni. Többször nem is egészséges, mert nem jó a bőrnek.


Ezeket most csak kapásból mondtam, amik hirtelen az eszembe jutottak és nem győzöm hangsúlyozni, hogy mindenkinek a saját életfeltételei szerint kell tudnia, hogy miből lehet lecsípni.

Mi vidéken élünk, 2 autónk van, mert kell.

Az egyik egy szaladgálós Suzuki, a másik egy komolyabb.

Télire a komolyabbat ideiglenes kivonatjuk, így csak 6 hónapra fizetjük a biztosítást.

Szerintem a legkevésbé spórolás a tisztítószereket, tusfürdőket a kínainál, rossz minőségben venni.

2020. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ja és még annyit, hogy kutyán-macskán soha nem tudtam (nem is akartam) spórolni, mert az visszaüt állatorvos formájában és ott komoly pénzeket lehet fizetni. A Zooplus tényleg jó, de pl.a macskák csak Gourmet-t esznek, ezt néha 2/3 áron megkapom egy szerényebb kis állatkereskedésben, akkor megveszem félévre is.

2020. jan. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszi a bo valaszt! Nagyon jokat irtal! 😊

Igen 100%os kutya eledel nem is volt kaphato a boltokban pedig pesten elek a belvarosban, foleg nem ennyi penzert mint a Zoopluson. Eddig 65%osat vettem dupla annyiert... banom hogy nem talaltam ra elobb, az evek alatt sokat sporoltam volna :D

2020. jan. 24. 00:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!