Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC kagyló, nem tudom hogyan?

WC kagyló, nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A WC kagylóban, ahol van a szagelzáró, ott a víz szint alatt tiszta vízköves a kagyló, szinte fekete. Természetesen próbáltam dörzsölni WC kefével, de sajnos a "sarkakhoz" nem ér be vagy nem tudom, de folyton koszos. Egyszerűen nem tudom mivel érhetek odáig be, és hogyan. Egyébként alapos tiszta nő vagyok, csak ott a víz alatti rész kifog rajtam. Már fújtam egy csomó vízkőoldót a vízbe, hátha állásban old egy kicsit, de nem vált be.

Ti hogyan takarítjátok ki?


2019. dec. 23. 21:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%
Kétoldalú a dolog. Egyrészt vízkő rakódik le, másrészt a rücskös felszínű vízkő rétegre sötét színű mikroorganizmus (baktérium) réteg, ami annál sötétebb, minél több vasat tartalmaz a víz. Így a hipózás és a sósavas tisztítás kombinálandó. A kefés súrolás elsősorban a baktériumok ellen hatásos. A sósav sajnos megtámadhatja a műanyag súrolókefe anyagát, ami ragacsossá válva elmállik, így azzal vigyázni kell.
2019. dec. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

A vizet szedd ki és tömény sósavat bele.

De ha alapos tiszta lennél , akkor nem feketedne meg, mert hetente ha kitakarítod akkor nem olyan.

2019. dec. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Utolsó, köszi. Igen takaríthatnám rendszeresebben, de eddig nem voltam úgymond rászorulva, most élek először külön a szüleimtől, pár hete.

2019. dec. 24. 12:45
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem kapsz sósavat, akkor a Domestos WC vízkőoldó is jó, abban is sósav van, csak zselésítve, ami jó, mert tapad a vízkőhöz, nem folyik le róla. Egyre vigyázz: semmilyen más lúgos tisztítószer közelébe ne kerüljön, mert ha keverednek, klórgáz keletkezik, amiből elég pár slukk hogy károsodjanak a légutaid. (nem azonos a domestos WC-fertőtlenítő géllel, amiben csak hidrogénperoxid van, az a vízkővel nem tud mit kezdeni)
2019. dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%
Sósavasaknak kell hinni! Próbáltam, 1 liter sósav este beleönteni reggel lehúzni nem kell semmit súrolni.
2019. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Vettem olyan gél állagú vízkő elleni wc tisztítót. Éjszaka hagytam ázni, de semmi :( elkezdtem gumikesztyűben súrolni, a nagyja lejött, a két szélső részen nem, egyszerűen nem tudtam lekaparni. Újabb éjszaka beáztattam, semmi, meg sem mozdul. Létezik, hogy ott elkopott a csempe?
2019. dec. 28. 21:54
 17/20 anonim ***** válasza:
86%
Mondtuk a sósavat. Kisérletezz, vakargass még hetekig, Te tudod :)
2019. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
86%

attól hogy vettél valami drága szart nem biztos, hogy jobb.


minek ezen agonizálni



amikor már gusztustalan vízköves a budi, akkor kipumpálom belőle a víz nagyját, pár deci ecetet öntök bele, hogy jusson a szélére is


utána hermetikusan lezárom folpackkal és éjszakára/1 napra otthagyom


az ecet könnyen elpárolog (ezt érzed az orroddal) de mivel le van zárva ott marad, minden felülethez, a perem alá is eljut a levegővel


és a savnak idő kell, míg feloldja a vízkövet (a drágának is)



ez lemarja, de az esetleg ottmaradó vízkövet olyan könnyű lesúrolni, mint a szart

2019. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%
Azért jó hogy nem te voltál annó valamilyen tanárom mert neked aztán mondhatnak tanácsokat visszapattan rólad.
2019. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
:) hiszen megfogadtam a tanácsokat, gél állagú, éjszaka ázik, gumi kesztyű, súrolás. Egyszerre mindent nem tudok megpróbálni. Ez így eddig nem vált be, holnap veszek sósavat, meg akkor ecetet, mert az kevés van itthon. Köszönöm mindenki válaszát!
2019. dec. 29. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!