Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért szivárog a vécécsésze...

Miért szivárog a vécécsésze alól a víz?

Figyelt kérdés
Tavaly újítottuk fel a vécé helyiséget (csempe és járólap), nemrég azt vettem észre, hogy szivárog a víz a vécékagyló (alsó kifolyású) alól és kanálisszag van a helyiségben. A vécécsésze csak egyszerűen a 110-es PVC csőbe volt beállítva, ami kb 3-4-5 centivel áll ki padlószinttől (most, hogy járólapot is tettünk, a kiálló cső kb 1-1,5 centivel csökkent). Behelyezés előtt a csésze alja be volt szilikonozva és úgy volt a járólapra helyezve, utána pedig körül volt szilikonozva. A szivárgás a két padlólap találkozásánál, fugázásnál észlelhető. Mi lehet az oka a szivárgásnak? Felújítás előtt is így volt felszerelve. Az lenne a baj, hogy nem tettem ültető gumit a PVC cső és a vécékagyló kivezető része közé?

2016. nov. 7. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ti is kispóroltátok az ültető gumit, akár csak mi!

Én is kb. egy év múlva szedtem föl a csészét és pótoltam, azóta semmi gond!

[link]

2016. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen vagy a gumi hiányzik, vagy repedt a csésze szifonrendszere.
2016. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én már vagy 20 éve csináltam, akkor talán még nem is volt ilyen ültető gumi.

Nem sokkal korábban láttam, hogy egy szakképzett szerelő hogy csinálja, én is úgy csináltam, és azóta is jó.

Először simán ráhelyeztem a csészét a csőre, hogy lássam, meddig megy bele. Aztán ezen a részen a porcelánt jó vastagon bekentem gumiámmal, így raktam rá.


Viszont nálad olyan kicsi a kiálló cső, hogy tényleg ültető gumi szükséges szerintem, mert nem elég nagy az átfedés, és ahol találkoznak, ott még a porcelán átmérője viszonylag kicsi, nagy köztük a hézag.

2016. nov. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én az értem, hogy villanymotor, de mi hajtja?:D

Szóval, ha fogunk egy tölcsért, egy olyan üveg fölé helyezünk, aminek nincs alja és a tölcsér nyakát 2-3 centire beengedjük az üvegbe, nincs az az isten, hogy a lefolyó víz kikerüljön az üvegből. A kellemetlen szagot az értem, mivel nincs tömítve a kivezető és a lefolyó cső között, a szag bejut a vécécsésze alá, és mivel nem tömít rendesen a szilikon, valahogy, kijut onnan a helyiségbe. A vízszivárgást nem értem viszont. Mindegy, holnap felszedem és kiderül.

2016. nov. 8. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne egy üvegre gondolj, hanem egy csőre.

Az első löket víz összegyűjti a kulát meg főleg a nagy halom papírt. A papírnak szüksége van pár másodpercre, mire képlékennyé ázik, így a kanyarokban ez a halom megszorul kissé (nem feltétlenül áll meg, csak nagyon lelassul), és felduzzad miatta a túl gyorsan érkező víz. Lehet, hogy öt másodpercre, lehet, hogy csak fél másodpercre, de az pont elég, hogy a szabadon álló hézagon kifolyjon.

2016. nov. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!