Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC kagyló, nem tudom hogyan?

WC kagyló, nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A WC kagylóban, ahol van a szagelzáró, ott a víz szint alatt tiszta vízköves a kagyló, szinte fekete. Természetesen próbáltam dörzsölni WC kefével, de sajnos a "sarkakhoz" nem ér be vagy nem tudom, de folyton koszos. Egyszerűen nem tudom mivel érhetek odáig be, és hogyan. Egyébként alapos tiszta nő vagyok, csak ott a víz alatti rész kifog rajtam. Már fújtam egy csomó vízkőoldót a vízbe, hátha állásban old egy kicsit, de nem vált be.

Ti hogyan takarítjátok ki?


2019. dec. 23. 21:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Fekete harpic. Gél állag kell, ami nehezebb a víztől és lemegy az aljára. Álljon kb. 30 percet és erős kefés súrolás, de gumikesztyűt is húzhatsz, és kézzel meg kefével.
2019. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Sósav
2019. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom őket.
2019. dec. 23. 21:27
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

én éjszakára szoktam ecetet beleönteni

utána súrolni

pár nap alatt leviszi

2019. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Én amikor ideköltöztem az albérletembe, felvettem egy erősebb gumikesztyűt, és drót súroló+dörzsi edénysúroló+CIF krém kombóval levakartam óravosan a vízve nyúlva. Természetesen nem kapartam össze a csészét vele, hanem lágyan, de határoott mozdulatokkal leszedtem.

Az elmúlt 1 évben nem képződött újra, igaz én használok Bref öblítős felakasztós akármit, meg a tartályba rakható tisztítót, ami kékre színezi a vizet. Illetve takarításkor rendesen kefélgetem Domestossal.

2019. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi! Belelógatós tisztítóm van, de nálunk nagyon kemény a víz, pl ahol kifolyik a WC tartályból a kagylóba a víz, kb három naponta meglátszik a vízkő, szóval rendszeresen takarítanom kell, de minden mást is, csaptelepek stb.
2019. dec. 23. 21:49
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
A kemény víz itt is megvan (Tatabánya) sajnos ezzel én is így vagyok. Mosogató körül is mosogatás után szárazra kell törölnöm, mert pettyes marad. A WC-nél nálam is nyomot hagy hamar, ezért is kefélgetem domestossal, azzal szinten tartható.
2019. dec. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Lefekvéskor beleöntesz egy flakon sósavat, reggel lehúzod. Vakarnod sem kell, hófehér lesz.
2019. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%
Egy flakon hipó is megteszi csak álljon benne. Lefekvéskor vagy mielőtt elmész melóba.
2019. dec. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Sósav. Én időnként beleöntök 1 liter sósavat, és hagyom állni pár órát. Gyönyörűen leoldja a fekete vízkövet is, súrólni nem kell.
2019. dec. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!