Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdösek a ruhák 30...

Miért büdösek a ruhák 30 fokon mosva? Mit csináljak, hogy ne legyen így?

Figyelt kérdés
Szinte minden babaruhára, meg az én ruháimra is az van írva, h 30fokon mosható. Viszont így büsösek lesznek, pedig a mosógépnek nincs baja, rendszeresen szoktam tisztítani a mosószer rekeszt, és ecetes mosást is indítok olyankor. 40fokon is u.ez, 60-on meg már nem merem mosni őket, pedig szárítógépbe is berakom azt, amit nem szabadna.
2019. nov. 29. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt. Mindig büdös volt a ruha mosás után ha 30 fokon ment a gép. Pedig folyékony mosógélt használunk, és jó minőségű parfümös öblítőt. Mosógép rendszeresen takarítva ecettel/egyéb anyaggal.

Ez a régi mosógépnél volt így, azóta lett lett cserélve a régi gép egy komolyabb Bosch gépre, és érdekes megszűnt a büdös szag.

Hogy mi okozhatta az előző gépnél a szagot, az rejtély marad.

2019. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha valami mast mosol 95 fokon mososzer nelkul, az is budos? Ha igen, akkor megis a mosogeppel lehet a baj. Masik mososzert probaltal? Masik mososzer-oblito kombinaciot?

Egy babaruhanak nem kene bebudosodnie, azert az nem egy atizzadt treningruha...

En ecetes vizet hasznalok oblito helyett, szaradasig ecetszaga van, de utana nem budos.

2019. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Magas hőfokon nem büdös, és kipróbáltam már rengeteg mosószert, öblítőt, hozattam már külföldről is, hátha jobb lesz, de nem. Nem büdösen rakom be mosni, de olyan állott szaga lesz, mikor kiveszem.
2019. nov. 29. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Mosd át a gépet hypoval vagy hasonló szerrel. Az fertőtlenítő és kiöli a lerakódott szennyet bontó gombákat, baktériumokat. Az ecet csak vízkőtelenítésre jó. És nem hiába nem fertőtlenítő szer, nincs is ráírva.

A ruhákat teregesd ritkán, minél gyorsabban szárad kanál.

2019. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Áztatni előtte.

Én túlhordom őket és hosszú idő, mire összevárom a szennyest, azért kézzel is átmosom, áztatom pár percet és kétszer mosom ki gépben.

40 fokon, ha pamut.

A megoldás különben az, hogy nem szabad olyat megvenni, amivel ez lesz... Előre kell gondolkodni.

2019. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

Vagy túl kevés mosóport teszel bele.

Én van, hogy még ecetben is áztatom mosás után (gépben).

2019. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!