Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Műanyag edényeket beteszitek...

Műanyag edényeket beteszitek a mosogatógépbe?

Figyelt kérdés
2019. nov. 7. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár műanyagból nem mindent. Ételhordók, kisebb vágódeszkák leginkább - szerintem jobban fertőtlenít, mintha kézzel mosogatnék.

De tény, hogy foltos lesz egy idő után mind, mintha vízköves lenne. Ez sajna normális. Szóval amit féltesz, azt ne tedd be.

2019. nov. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. nov. 7. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, be szoktam tenni. Az a tapasztalatom, hogy a zsíros szennyeződéseket sokkal jobban távolítja el a mosogatógép a műanyagról, mint a kézi mosogatás. Én nem tudok olyan forró vízzel dolgozni, mint a gép, az a piszok zsír meg igen hatékonyan tapad a műanyaghoz, jobban, mint a fémhez, porcelánhoz vagy üveghez, kell neki a jó meleg, hogy rendesen lejöjjön.

Viszont a műanyagot szinte egyáltalán nem szárítja meg a mosogatógép, tehát a program végén célszerű kivenni és vagy megtörölni, vagy csepegtetőre tenni, mert még egy óra múlva is vizes lesz.

2019. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A hőre lágyulóbb anyagúak gyakran deformálódnak.
2019. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Én berakom és nekem nem deformálódott semmi. Megszáradni valóban nem szoktak, én kiveszem, lerázom róla a vízcseppeket és úgy teszem a szárítóra.
2019. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Igen, de csak a mikrózhatót. Az egyutas ételes dobozok megolvadnak benne.
2019. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!