Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tulzas-e szerintetek hipos...

Tulzas-e szerintetek hipos vizbe aztatni a gyumolcsot (szolot) pl. utana leobliteni es csak ugy elfogyasztani?

Figyelt kérdés
2019. okt. 17. 16:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem értek néhány választ. Eleve a hipó dobozára van ráírva, hogy 2 liter vizhez hány csepp hipot kell adni, hogy gyümölcsöt lehessen mosni vele és megöli a baktériumokat.


A csapvízben is van hipo amit megisztok.

2019. okt. 17. 18:46
 12/20 A kérdező kommentje:
És bolti gyümölcsre gondolok, nagyáruházból. Már többször volt hogy onnan ettem valamit és utána aftás lett a szám.
2019. okt. 17. 18:47
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

1. Túlzás.

2. Baromság és veszélyes.

3. A bolti gyümölcsöt igenis meg kell mosni, ki tudja, mikor mivel érintkezett. De nem hipóval vagy más vegyszerrel, hanem folyó csapvízzel.

4. Nincs hipó a csapvízben.

2019. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
28%
Köszönöm a gombára a választ.
2019. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha öngyilkos akarsz lenni, akkor hajrá, ahhoz tökéletes a hipós vízzel mosott gyümölcs! A "túlzás" enyhe kifejezés, ez komolyan életveszélyes, a hipó úgy tönkrevágja a beleidet, és a vízzel való leöblítés sem 100% garancia! A legjobb amit tehetsz, ha forró vízzel öblíted le a gyümölcsöt, a forróság megöli a kórokozókat!

Amúgy a csapvízben nincs hipó, legfeljebb csak klór (attól fehéres), ami közel sem annyira veszélyes, és az se mindig, ráadásul amikor van benne, akkor is csak olyan jelentéktelen mennyiségben, ami pillanatok alatt elillan!

2019. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ez legalább akkora badarság,mint az,mikor a harmadik szomszédom ecetes vízben áztatta a birkahúst,-mondván,hogy az elveszi azt a jellegzetes birka ízt//szagot. Basszus,akkor lovat egyél,annak nincs olyan íze,szaga...
2019. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%
Egyben biztos lehetsz, nem fogja a hypó megoldani az aftádat. Inkább a tényleges okokat kellene felkutatni.
2019. okt. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Fura egy hypod van neked, amire rá van írva, hogy lehet benne gyümölcsöt mosni. Biztos hypot tartasz a kezedeben? A hypo szétmarja a nyelőcsövedet. Én hypót csak gumikesztyűvel használok, mivel mar.

Ha ennyire fertőtleníteni akarod a gyümölcsöt, menj el gyógyszertárba, és vegyél neomagnol fertőtlenítő tablettát. Azt feloldod vízben, abba áztatod a gyümölcsöt. Attól nem lesz bajod, és fertőtlenít is.

2019. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Eleve a hipó dobozára van ráírva, hogy 2 liter vizhez hány csepp hipot kell adni, hogy gyümölcsöt lehessen mosni vele és megöli a baktériumokat."


Ezt fotózd már le, vagy linkeld már be hogy milyen fajta hipód van neked, mert ilyet én még nem láttam. :DDD

2019. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%

Ha gyümölcsbő hipóst esző,

fekhelyed ezután lipótmező!

:D

2019. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!