Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fatüzeléses kályhával szerelt...

Fatüzeléses kályhával szerelt házban élni tényleg ilyen viszontagságos?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy ha az ember megrakja rendesen a tüzet, az max 4-5 óra alatt leég. Ha az ember lefekszik aludni este 10-kor és előtt betüzel, akkor az éjszaka közepén fel kell kelnie rakni a tűzre, ha egy hidegebb téli éjszakán nem akar reggelre halálra fagyni?
2019. szept. 29. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Bolond volnék! Reggelig nem kell rárakni, és reggel még parázs van a hamu alatt, tehát még begyújtani sem kell.

A seregben anno este tízkor tűzmentesíteni kellett a kályhákat és csak másnap estére volt újra befütve.

2019. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

Kályha nem a leghatékonyabb fűtés, az tényleg addig fűt még ég benne valami. Mivel nincs tömege mint egy kandallónak vagy cserépkályhának, ahogy elalszik a tűz azzal a lendülettel el is kezd hűlni a helység.

Fatüzeléssel biztos nem a legkomfortosabb fűteni beltéren, állandóan szál a por, fát kell behordani, dzsuva van tőle mindig.

Én 4 évig fűtöttem kandalló kályhával, egyrészt egyáltalán nem érte meg mert úgy ette a fát mintha muszáj lenne, másrészt naponta kellett takarítani körülötte.

Meg ugye reggelre ha kint kemény mínuszok voltak, elég rendesen kihűlt az egész ház (18 fokra lement). Így megszüntettem végleg és maradt a vegyes kazán meg a gáz.

2019. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!