Áruházakban kapható fatüzeléses üvegajtós kályhák mennyire hatékonyak, és mennyire biztonságosak? Ha ég benne a tűz, nyugodtan ott lehet hagyni?
Irodában kellene megoldani a fűtést, csak fafűtés jöhet szóba, az épület 53 lég m3, és 5 cm hungarocell a szigetelés.
Áruházakban kapható üvegajtós fatüzelésű kályhára gondoltam, de sajnos nincs vele tapasztalatom (gyerekkoromban Super 2 kályhánk volt), gondolom hatásfokra hasonló.
Tűzbiztonsági szempontból, mivel irodáról van szó, 7-15 óra között tartózkodunk ott... az rendben van, hogy nap közben fűtünk, de éjjel nem fagyhatnak szét a vízcsövek, így mielőtt elmegyünk, mi legyen?
-Ha 15 órakor a kályha forró, de csak parázs van benne, az reggelre mennyire hűl ki?
-Ha 15 órakor, mielőtt elmegyünk, megpakolom a kályhát (hogy még órákig égjen a tűz), az mennyire biztonságos? (Nem lehet belőle baj?)
Köszönöm a válaszokat!
Vízcsöveket úgy értettem, hogy a fürdőszoba vízcsövei ne fagyjanak szét :)
6.5 * 3 méteres az épület, középen lesz a kályha, ha elmegyünk, nyitva hagyjuk a fürdőszoba ajtót, így oda is jutna meleg (2 méterre lesz a kályha).
Öntöttvas kályhában gondolkodtunk (mármint nem lemezből van, de samott van benne), azon belül mindegy, hogy 1 vagy 2 ajtós.
Az üveg nem koszolódik nagyon, illetve könnyű tisztítani?
Mi otthon kandallóval fűtünk. Az üveg speciális tűzálló üveg, úgyhogy biztonságos. Ha be van csukva az ajtó, nem jön ki belőle sehogy a tűz.
Mi megpakoljuk éjszakára is, meg ha van parázs, reggel is rakunk rá, mielőtt elindulunk otthonról.
Az üveget a legkönnyebb hideg zsíroldóval tisztítani. Befújod, 1 perc, és papírtörlővel letörlöd.
Ott lehet hagyni, nem lesz gond.
De reggelre kihül. És reggel a hidegben lehet kezdeni a hamuzással a napot. Plusz kimászkálni fáért, egy-két
óránként újból meg kell rakni.
Inkább egy pelet kandallót javasolok. 1-2 naponta kell feltölteni pelettel, programozható, hogy a nap melyik szakában milyen meleg legyen. Nem sokat kell vele foglalkozni. Reggel melegre mentek be dolgozni. Hétvégén sem hül ki az iroda.
"Ott lehet hagyni" - én is így gondolom, csak visszagondolva nekünk régen a kályha tetején a kör alakú öntöttvas tető néha kicsit mozgott (feltételezem a gőztől), illetve a szomszédunknak a cserépkályhája ment szét (szétrepedt, cserepek potyogtak, megrogyott - gondolom szintén a gőztől), na ott jött ki minden, füst, pernye...
Hétvégére vagy ipari hősugárzót (hőfokszabályzós) hagyunk ott, vagy leengedjük a vizet (csövekből 5 perc alatt le lehet engedni, olyan a rendszer, de a lefolyóktól tartok...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!