Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki hogy mossa a ruhákat?

Ki hogy mossa a ruhákat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt mert megveszem a márkás mosószert a márkás öblitővel de hiába. Ugyanis mikor kismosom a ruhát és kiveszem a mosógépből nem igazán érzik rajta se akkor se száradás után az öblitö illata. Az utcán viszont meg sok emberen érzem hogy milyen jó erős tömény öblítő illattal van. Ki hogy csinálja hogy érezzen az öblítő illata. Mosógép lenne elkoszolódva és az venné el az illatot vagy hogy cisnaljam. Próbáltam több markát több típust más illatokat nehogy megszokjam az illatot és ne érezzem.

2019. aug. 25. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
De jó orrod van, én még senkin nem éreztem az öblítő illatát. Biztos, hogy nem illatszert érzel? Én egyébként nem használok, legyenek csak a ruháim szagtalanok.
2019. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
A gép is sokat számít, mennyire van karban tartva. Valamint én sosem pakolom rogyásig, maximum 3/4-ig a dobot. És a túl sok mosószer, öblítőszer sem jó, mert a fölösleg hajlamos lerakódni, bebüdösödni. Na meg nem szabad úgy hagyni, hogy kimos a gép, te meg 2 óra múlva érsz haza, addig ott áll vizesen a gépben.
2019. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Én kifejezetten undorodom tőle mikor valakin öblítő illatot érzek. Marmin azt a tomeny oblíto illatot. En is használok oblítőt, de illatnak inkább jó minőségű parfümöt használunk..
2019. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kék LENOR-t használjuk. Egy mosáshoz a kupakot kb. 3/4-ig töltjük.
2019. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Aki öblítőszerszagban sétál annak nagyon hamar be fog rohadni a mosógépe.
2019. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
39%
Mosószer helyett Mosószappanból csinálok otthon Mosószert. Mosószappan lereszelem és vízzel összeolvasztom majd botmixerrel turmixolom. Öblítő helyett ecet vízzel hígítva pár csepp illóolajjal (nem lesz ecet szagú a ruha)
2019. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Ja most látom hogy az öblítő illatáról kérdeztél. Érdemes a szekrénybe illatos szappant tenni. Ezt jól átveszik a ruhák :)
2019. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
És a "fa-szappan" a szekrényben nem fog ruhaszárításkor méregként terjedni a levegőben.
2019. aug. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet kapni szekrénybe akasztható illatosítókat, még azt is ki lehet próbálni. Gardrób illatosítóként árulják. Egy lapos zacskót kell elképzelni aminek a végén van egy műanyag akasztó.

Illatos szappant is lehet, gondolom kis akasztós zacskóban szokták. Itt választhat természetes illatút is amiben illóolajok vannak.

Ugyanígy kis akasztósba lehet még a Coccolino gyöngyöket belerakni.

Az higy mennyire egészségtelen, hát szerintem nem jobban mint maga az öblítő vagy egy parfüm. Egy mesterséges illat sosem egészséges. Az öblítőkben még plusz van más vegyszer ami érintkezik a bőrrel...

Én jelenleg olyan mosószert használok aminek illata van, nincs ráírva hogy 2 az 1-ben, de a folyékony mosószerek illatosak általában. Ekkor kezdtem ritkán használni az öblítőt. Ma már nem ragaszkodok az öblítőhöz pláne amióta tudom hogy semennyire nem öblít hanem csak bevonja a ruhát hogy puhább, könnyebben vasalható legyen (nem tudom hogy védi az anyagot vagy sem) . Nekem ez nem fontos mert nem vasalok sokat. Illata meg a jelenlegi folyékony mosószerem elég jó. Port ritkán használok mert könnyebben lerakódik a ruhán is és a gépben is.

Szerintem nem te rontod el hanem csak megszokod a szagát. Én sem érzem de mások dicsérik. Ezért se fújok sok parfümöt, 1 max 2 fúlyásnyit. Más mindig jobban érzi mint én.

2021. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapja kicsit megzuhantunk anyagilag, elkezdtük nézegetni, majd veszegetni a párszáz forintos öblítőket a lidlben. Végig is szaglásztuk paraszt módon őket, miután az első eléggé medvehányás szagú volt. Az egyik normálisabbnak tűnt, na azért már adtunk pénzt... Az első mosásnál ilyen tényleg visszataszítóan öblítőszagú lett minden. De legalább annyival kiadósabb. Kicsit jobban megy a szekér, kipróbálunk a büdösnek tűnők közül is szerintem, mert ez se hasonlít a végeredménnyel olyan nagyon a flakonbeli szagára.
2021. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!