Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fagyasztó leolvasztás?

Fagyasztó leolvasztás?

Figyelt kérdés
Soha nem csináltam még ilyesmit, 100 literes régi fagyasztót kellene leolvasztanom, mert igencsak jeges már. Teli van. Ha lavorokba teszem a cuccokat, azt lefedem pokrócokkal, nem fog kiengedni? Illetve, ha végeztem a leolvasztással, szárazra töröltem a fagyót, akkor utána mi a következő lépés? Előbb bekapcsolom a fagyót, járatom pár órát, s utána pakolok be, vagy előbb bepakolok, s csak utána kapcsolom be?
2019. aug. 21. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az összes benne lévö cuccot egy rakásra tedd, hogy minél jobban hütség egymást is, meg takard le.

Utána leolvasztod a fagyasztót (tegyél bele nagyobb edényekben forró fizet, akkor hamar leolvad, utána kitakarítod, kitörölgeted.

Ez után minél elöbb (lehetöleg azonnal), rakodj vissza kapcsold be, és ne nyisd ki legalább egy napig.

2019. aug. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen hőségben nem ajánlanám, előbb inkább edd meg az összes fagyasztva tárolt ételt, utána kezdj neki.
2019. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Várjál vele szerintem is, fogyasszátok ami benne van és ne vegyél bele semmit. Majd.
2019. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most hagyd, várj 2 hetet, ennek má úgyis mindegy.

Kádba bepakolsz mindent, és letakarod újságpapírokkal. Az se baj, ha hajnalban kezded amikor hűvös van.


Aztán leolvasztod a hűtőt, kicsit rá lehet segíteni, ha távolabbról egy ventillátorral rákergeted a levegőt, ne álljon ott magában a hideg.

2019. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem ajánlják, de én eleinte rá szoktam irányítani hajszárítóval a meleg levegőt, de csak addig, nehogy a fagyasztó falát átmelegítsem. Lehetőleg hagyd egyben, ahogy fentebb ajánlották, mert egymást nem engedik az áruk felmelegedni. Ahogy írtad: olvaszd ki, töröld szárazra, rakodj vissza, kapcsold be és órákig ne nyisd ki. A kiszedett élelmet 1-2 pokróccal takard be úgy, hogy oldalt se jusson hozzá a levegő.
2019. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztott árut nagy tároló alkalmatosságba rakom,letakarom.

Aztán már ahogy írták ventilátorral fújatom bele a levegőt.

10-15 perc múlva a jég szinte darabokban válik le .

Tisztitás után szárazra törlés,és mehet vissza minden.

1.5 óránál ezt többet nem vesz igénybe .

Aztán már csak be kell kapcsolni újra .

Nem számit hogy kint milyen meleg van .

2019. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
A hajszárítónál sem a hőfok a lényeg, hanem a levegőmozgás. Ki kell fújni a hideg levegőt a dobozból. Azért jó közben kézzel kipakolgatni amit csak lehet, mert nem olvad szét, és egy vödörbe összegyűjtve 1 viráglocsolásra pont jó lesz.
2019. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt 7-es válaszoló!

Ne akarjad nekem/nekünk bebeszélni, hogy lényegesebb a légmozgás, mint a forró levegő! Gondolkozz!

2019. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!