Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nincs koszorú a házon, lehet...

Nincs koszorú a házon, lehet cserepes a tető?

Figyelt kérdés
Vegyes falazatu a ház, jelenleg Pala van rajta. A tulaj azt mondta hogy nincs rajta koszorú. Mit ajánlatok? A teljesen új cserepes tetőt elbírná? Ha a cserepet nem, akkor a gerendát elbírná? Néztem rengeteg régi hazat, amin cserép van, nem hiszem el hogy csak a mienk nem bírna el! Köszönöm a válaszokat előre is!

2019. márc. 25. 18:51
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Mindenképp megfogadom a tanácsokat, maris sokat tanultam. :) Egyébként aki azt mondja, hogy simán mehet rá koszoru,azt meg kell vétózzam, ahogy az egyik hozzászóló. Már csak azért is, hiszen a vályogház al szellőzést kell biztosítani. Ez a lelke. A beton koszorú pedig nem engedné ezt, tudtommal. Mindenesetre roppant hálás vagyok, higy ennyien irtatok és segitettetek. Mindenképp felveszem egy statikussal a kapcsolatot.
2019. márc. 26. 17:05
 22/30 anonim ***** válasza:
66%
A koszorútól meg tudná szellőzni.
2019. márc. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
68%
Nem azon a falvastagságnyi koszorún fog kiszellőzni a falad ezt ne gondold már. Jelenleg is építenek házakat vályogból, egyik ismerősömék is abból építkeztek mégis van rajta betonkoszorú. Homlokzati hőszigetelésnél sarkalatos pont a kiszellőzés nem a koszorú kérdésben.
2019. márc. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
32%
Bár a mi házunk tégla építésű szintén palatetővel, amire cserepet terveztünk. Pont a héten ijesztettek meg a szakik, hogy nincs koszorú és akkor hiába rendeltük meg az égetett cserepet. Végül kiderült, hogy van, így nem kellett még azzal is bajlódni. Annyi, hogy azt tudod ugye, hogy a beton cserép nehezebb és erre is oda kell figyelni?
2019. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24%
Nekem ács mondta, hogy négyzetméterre vetítve nem nebezebb a betoncserép.
2019. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
32%

Persze hogy nem:))

Csak 1db nehezebb mert nagyobb, de m2-re azonos. Ez még egy kis googlizással is csekkolható.

2019. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
24. utolsó mondata miatt írtam.
2019. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
85%

Pedig nehezebb, vagy háromszor. Nekem Bramac merito plus könnyített betoncserép van fent 39kg/nm. A síkpalának darabja 1,3kg és 10db/nm az anyagszükséglete tehát kb 13kg/nm.

(forrás: [link] )

2019. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
19%
A palánál persze, hogy nehezebb, de cserépről volt szó. Azzal megegyezik.
2019. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
37%
A következő dolgokat kellene szakérteni szerintem. A falazat méretei. Meg kell mérni. Látatlanban 60cm-re tippelek. Van-e alapja a falazatnak. Ha van, meg kell mérni. Szélességét, mélységét. Vasalva van-e az alapja ha van, vagy nincs. Ezek azért kellenek, hogy el lehessen dönteni, hogy elbírja-e a koszorú súlyát és a cserepes tető súlyát a fal. Ha elbírja, akkor meg kell érteni, hogy miért kell a koszorú. A koszorúnak monolit vasbetonnak kell lennie. A betonba ágyazott vasnak a szerepe, hogy bár a beton jól terhelhető függőlegesen, de nem képes hajolni. A vas ezt a képességét javítja a betonnak. Meg kell érteni, hogy mi zajlik le a koszorúban és az oldalfalakban, mikor arra egy nagy súlyú szerkezetet helyezünk (tetőt betoncseréppel és arra még egy 20-30 cm hó). Ezeknek természetesen számolni kell a súlyát és ehhez kell méretezni a koszorút. Tehát a koszorú haszna, hogy körbe öleli a falazatot (mint egy koszorú az emberi fejet) és a tetőről átadódó erők eloszlanak rajta. Kiegyenlítődnek és homogén módon adja át a falazatnak és ami talán fontosabb, függőleges (föntről lefel) irányba adja át a falazatnak. Mivel a falak nincsenek oldalról támasztva ez rendkívül fontos, hogy ne mutassanak kifele irányba az erővektorok, hogy a falazat ne dőljön ki. És még fontosabb egy vályog vagy egy vert fal esetében. Hasraütés szerűen nehéz ezt eldönteni. Vannak táblázatok, melyekben amolyan ökölszabály szerűen meg vannak, hogy milyen falazat, milyen alapozás mellett, milyen koszorút igényel, annak függvényében, hogy négyzetméterenként mekkora a tető súlya. Lehet, hogy kiszámolták már egy hasonló házra is, mint a tiéd, de a statikusnak szemre kell vételeznie a ház aktuális állapotát.
2021. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!