Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nincs koszorú a házon, lehet...

Nincs koszorú a házon, lehet cserepes a tető?

Figyelt kérdés
Vegyes falazatu a ház, jelenleg Pala van rajta. A tulaj azt mondta hogy nincs rajta koszorú. Mit ajánlatok? A teljesen új cserepes tetőt elbírná? Ha a cserepet nem, akkor a gerendát elbírná? Néztem rengeteg régi hazat, amin cserép van, nem hiszem el hogy csak a mienk nem bírna el! Köszönöm a válaszokat előre is!

2019. márc. 25. 18:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
86%

Azt, hogy az új cserepet elbírja-e a meglévő szerkezet látatlanba senki nem tudja megmondani.


De, minden megoldható.

A régi vályogházakon sincs koszorú, mégis van rajta cserépfedés.

Megfelelő szerkezeti kialakítással (új szerkezet esetén) megoldható koszorú nélkül is a stabilitás.

2019. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
21%
Én 1 statikusban sem biznék meg,főleg ha 8 év alatt végezte el az egyetemet .Mint irják a munkáját csak tervező asztal mellett végzi .Az ácsok is megnézik milyen állapotú falra mit lehet felrakni .A cserepes lemezen biztos nem áll meg a vastag hóréteg .
2019. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs beton koszorú, majd tesz az ács szelement fából, nem fog összerogyni a ház
2019. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
77%

"Én 1 statikusban sem biznék meg,főleg ha 8 év alatt végezte el az egyetemet "

Gondolom az orvosban sem, meg a tanárban sem. Demagóg vagy!

Én munka mellett (kivitelezés) végeztem az egyetemet. És bizony sokszor a tanulás rovására ment a (muszáj) munka.

De nem tartom magam rossz szakembernek, mert nem a "tanterv" szerint fejeztem be.

2019. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
83%

"A cserepes lemezen biztos nem áll meg a vastag hóréteg ."

Mert ugye te értesz hozzá, látatlanba meg tudod mondani a tető szöget.

2019. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Miért akarod lecserélni a palát?
2019. márc. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Sok helyen elcsúszott, egy helyen pedig a szelemen elkezdett korhadni. Köszönöm annak, akinek eljutott, hogy előbb kerdezoskodom, hátha van, aki ilyen problémával küzdött. A manzard tető helyett pedig egy sima sátor tetőre gondoltam, 30 fokosra. Egyébként no vagyok, szeretném ha minden flottul menne. A statikus nem rossz ötlet. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. márc. 26. 05:42
 18/30 anonim ***** válasza:
43%
De ha már tetőt cserélsz miből tartana önteni egy koszorút rá? Nem beszélve arról, hogy ez nem úgy megy, hogy eltalálom és hopp tetőcsere. Ha tetőszerkezetet is cserélsz azt terveztetni kell, valamint építési engedély köteles. A tervező pedig tudni fogja, hogy kell-e koszorút önteni vagy sem, illetve hogy a elbírja-e a ház a tetőt vagy sem. Különben nem adja rá az aláírását, szakmai hitelét.
2019. márc. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%

Jó lenne, ha a sok tanácsot osztogató hozzászóló tisztában lenne kicsit a koszorú nélkül épült házak tetőszerkezeteinek megoldásaival. Ha tudnák, hogy mi az hogy "sárgerenda", ha tudnák hogy miért építettek manzárd tetőt, ha éreznék hogy a tető összsúlyát mekkora %-ban határozza meg a héjazat anyaga.

Koszorú nélküli házak födémszerkezete fa gerenda, ami statikailag együtt dolgozik a tetőszerkezettel. Többen tanácsolták a vb. koszorú utólagos betonozását, ezt ebben az esetben hogyan képzelték? A kérdező mennyi időre költözzön ki a házból?

Leírtak alapján az épület kb. 50-60 éves ház, a tetőszerkezet szélezetlen vörösfenyő lehet. Ha ilyen, akkor ezt a tetőszerkezetet nem tanácsos megbontani, a szarufák megerősítése, a könyökfák besűrítése során el kell hogy bírja a cserépfedést.

Első körben ács/tetőfedő szakembernek kellene átnéznie a tetőt.

Ha a kérdező tényleg váltani szeretne manzárdról sátortetőre, akkor tervező (statika/építési engedély).

2019. márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%
Mások nézete mellett nagyon elismerem a 18. és 19. válaszolók nézetét. Fogadd meg a tanácsaikat!
2019. márc. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!