Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nincs koszorú a házon, lehet...

Nincs koszorú a házon, lehet cserepes a tető?

Figyelt kérdés
Vegyes falazatu a ház, jelenleg Pala van rajta. A tulaj azt mondta hogy nincs rajta koszorú. Mit ajánlatok? A teljesen új cserepes tetőt elbírná? Ha a cserepet nem, akkor a gerendát elbírná? Néztem rengeteg régi hazat, amin cserép van, nem hiszem el hogy csak a mienk nem bírna el! Köszönöm a válaszokat előre is!

2019. márc. 25. 18:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
34%
1 ácstól kérjél szak véleményt,vagy mit lehet ilyenkor tenni .
2019. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Tapasztalatot szeretnék hallani. Az ács bármit mondhat (hétvégén) hogy a pénz a zsebében legyen.
2019. márc. 25. 19:03
 3/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem saját tapasztalat csak megérzés: a cserép nem sokkal nehezebb mint a pala, bár komolyabb szerkezet kell alá és persze szigetelés is. A hó az, viszont jelentős teher, ha azt elbírja a meglévő pala, akkor a cserepes fedéssel is. Viszont szerintem a palatető ácsolata nálad önhordó lehet, ha nincs koszorú. Ha ez marad és plusz megerősíted, szerintem jó lesz.
2019. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Tudom, hogy a gyakorikerdesek.hu egy varázslatos oldal, ahol mindenki mindent látatlanban is tökéletesen megszakért és diagnosztizál a fitymaszűkülettől a vályogfal vizesedéséig, de ebben az esetben lehet nem kéne egy valódi szakértőn spórolni, aki élőben is megtekintené a problémát.
2019. márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
59%
Cserép helyett lehetne cseréplemez, a vastagabb nagy szögben nem hangosabb esőkor, mint a cserép, viszont nincs súllya
2019. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%
Az emberek tájékozódni szeretnének, ezért van ez az oldal és nem azért, hogy leoltsátok a témát idióta, haszontalan lekezelő tanácsokkal. Beszélgetünk, ha úgyteccik. Szakemberek nem potyognak az égből, a döntéseket viszont meg kell hozni. Felelős ember a tájékozódás után hív egy szakembert, aki hónapokkal később ér csak rá.
2019. márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
18%
6-os a 4-nek szól.
2019. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

Alighanem gyenge vigasz lenne számodra, ha a más háza megbírná a terhelést, de a tiéd meg nem (pl. szétnyílnának a falak, besüppedne a tetőszerkezet az olvadó hó súlya alatt).

Vizsgáztam statikából és építészetből is, ezért azt tanácsolom, hogy ne ácsmesterrel konzultálj, hanem statikus mérnökkel, aki tervezőirodában statikával foglalkozik. Ez nem gyerekjáték és megéri a pénzt, amit kér érte!

2019. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%
Ennyiből nem sokat lehet tudni. Annyi biztos, régen, koszorúról sem hallottak és mégis cserepes tetők voltak.
2019. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
2019. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!