Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A zalakerámia lapokkal másnak...

A zalakerámia lapokkal másnak is meggyűlt a baja?

Figyelt kérdés
Épp felújítunk és elkezdte a burkoló feltenni a lapokat és hát nem mondom, hogy botrány, de 1-2mm-t el vannak csúszva a fugák ami egy 2mm-es fugánál elég nagy baj. Egyszerűen nem egyforma méretűek a lapok, itt csapódik, ott csapódik, borzalmas. Oké, hogy nem felső kategória, de egy 3000ft/nm-es laptól nem ezt vártam volna. Akkor vehettem volna 1500-ért Obis lapot is, az is van ennyire silány.

2018. nov. 6. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Énekelheted, hogy nem vagy egyedül!

Mondjuk úgy, hogy nem keveset kell válogatni, hogy jó legyen.

Te melyik lapot (lapcsaládot) választottad?

2018. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Félre ne érts, nem leszólni akarom, de 3000Ft/nm árú burkolat (legyen bármelyik cég a gyártója) a legalja kategória.

2mm-es fugához prémium minőségű burkolatot kell választani, amelyiknek minden egyes darabja méretpontos. Legutóbb én ilyet 16000Ft/nm-es áron tudtam rendelni, az elbírta az 1mm-es fugát is.

ui: Zalakerámia burkolatok botrányosan szarok általában

2018. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi is találtunk benne pár csálé lapot, ráadásul nagyon könnyen lepattan a bevonata, amit a konyhai csempénél pl. nem tapasztaltunk (más márka).

Ami szintén nem volt szimpi, hogy famintásat választottunk, amit más gyártók próbálnak megoldani úgy, hogy ki lehessen hozni belőle valamiféle folyamatos mintát. Hát ebből csak úgy lehetett volna, ha háromszor ennyit veszünk. Komoly matekolás volt, hogy hol próbáljuk meg szépen kihozni és hol nem számít annyira.

2018. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Mit jelent, hogy nem felső kategória?

Nem 1. osztályú? Mert az pontosan azt jelenti, hogy lehetnek kisebb hibák, pl. a méret nem teljesen ugyanakkora.

Ez nem márkafüggő. Minden cégnek lehetnek ilyen kategóriájú lapjai.

2018. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Korábban csináltam a fürdőt zala lapokkal.


A falra valóval csak annyi gondom volt, hogy a minta olyan rajta mintha egy kicsi képet nagyítottak volna fel: "pixeles" - ha csempénél lehet ilyet mondani. Méret, árnyalat, stb. az pontos volt - mondjuk én rendes helyről rendeltem, ahol figyeltek rá (ahogy én is átvételkor), hogy minden doboz azonos kaliber és színárnyalat kóddal rendelkezzen (ez jelenti ugyanis, hogy egy gépen, egy szériában nyomták).


A járólapnál viszont sok mázhibás volt sajnos. Minden 4-5. lapon volt valami dudor, pötty, mázhiba - ez sajnos átvételkor nem ellenőrizhető, mert ahhoz fel kéne bontani minden csomagot.

2018. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A shiraz családot választottam, konkrétan ezt:

[link]


Az meg hogy 3000/nm a legalja, hááát nem tudom. Van ettől sokkal lejjebb is, én egy közép közép kategóriának gondolnám ár alapján. Legalábbis az alapján, hogy 4500-ért spanyol greslapot vettünk a padlóra, fagyálló, legmagasabb kopásállóság és méretpontos, tükörsima. Ráadásul ez papíron is 1. osztályú lap kéne, hogy legyen, mármint a zala. Így van eladva. Levágnám a kezét annak aki oda sorolta be. Nem spúrságból vettem ennyiért lapot, hanem mert ez tetszett és úgy gondoltam jó minőség. A konyhába 8000-es spanyol metro csempét vettem pl., szóval nem "fillérbaszóskodásból" választottam tényleg.

2018. nov. 6. 15:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha 1. osztályú lapként adták el, akkor nyugodtan vissza lehet vinni, hogy nem az.
2018. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, megérne egy kört, de most őszintén: kinek van arra ideje, hogy visszavigye (18 dobozról beszélünk), újat válasszon, a burkolóval egyeztessen, hogy szedje le, érjen rá...nyilván ha jobban zavarna akkor tuti visszavinném, de ki tudok vele békülni. A sorokat tartja fixen, jobbra-balra csúszik el néha 1-1mm-t, de mivel egy pici panelfürdőről van szó (160x160) így nem jön ki annyira szerencsére. A fuga színazonos lesz, az is segít. Csak érdekelt, hogy más is esett-e így pofára, mint én. :)
2018. nov. 6. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az Azali termékcsaládot vettem a Zalakerámiától most tavasszal, 4 féle fali csempe (két szín, dekor, mozaik) + padlólap. Minden tökéletes volt. 4000 volt négyzetmétere.
2018. nov. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

No-no ,nem kell leírni a Zala kerámiát .

Egy jó burkoló mielőtt felrakja ,le ellenőrzi a méretét .

Nem kell sajnálni az időt a vásárolt termék megnézésére .

Itt nincs utólagos csere,ha csak fényképpel nem bizonyitod a csomagban sérült is volt .

Az OBI ban is lehet venni minőségi árut,és megfizethetően is .

2018. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!