Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek mennyibe került a...

Kinek mennyibe került a csináltatott konyhaszekrénye? Mikor, és az országban hol?

Figyelt kérdés

Szeretnék informálódni hol mennyi volt az asztalos által készített konyhaszekrény? Tudom hogy forintra pontosan nem lehet általánosítani, de nagyon érdekel hogy 350 ezer vagy 1 millió körül volt nektek? Amik még fontosak lennének hogy tisztábban lássak.

Paraméterek: kb milyen hosszú? L alakú vagy csak sima egyenes? Sima bútorlap az ajtó, nagyon fényes, vagy valami extra, vagy egyszerű mart ajtói vannak? Mennyezetig ér vagy csak normál? Van e üveges része? Sima kivetőpántos vagy felfelé nyíló ajtók, és modern csillapított fiókok? Valamint mi az ami benne volt az árban vagy külön kellett megvenned? Gondolok itt mosogatótálca csaptelep páraelszívó, bármi? Mi az a plusz költség ami közbe jött és nem volt megbeszélve? Minden infó érdekel


2018. nov. 5. 08:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

20

Én nem akartam "olcsóbbra kihozni", nem tudom, ezt miért erőlteted?


Viszont soha nem jártam telepeken meg barkácsüzletekben konyhabútor miatt. Ennél sokkal drágább az időm. Mint mondom, nekem a Team7 csinálta, a tervezéstől a beépítésig. Az előző konyhámat a belsőépítész tervezte meg. Fel sem merült, hogy "kihozzam" valahogyan, x összeget szántam rá, annyiért csináltattam meg. Nem nekem kell vasalatokkal bíbelődni meg mofémtelepre járni.

2018. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én is az a típus vagyok, aki tudja mit akar. Részemről totál fölösleges ezer helyre elmenni, attól nem lesz több pénzem és az is totál lényegtelen, hogy a szekrény oldala egy árnyalattal sötétebb, vagy világosabb. Egy jó lapszabászatnál elém tesznek egy katalógust 60 féle színnel, famintával, amit megfoghatok, megnézegethetek. Ha ebből nem tudok választani, akkor 92-ből sem fogok tudni. Mivel az ajtókat nézi az ember 90%-ban, ezért ehhez választ korpuszt és nem fordítva.

A fogantyúkat neten néztem ki, a valóságban egy boltban fogtam meg azt is és még néhány másikat, kiválasztottam. A mosogatóval együtt megrendeltem a csaptelepet, mert tudtam milyet akarok és még sorolhatnám.

Ugyanezeket a dolgokat akkor is neked kell eldönteni, ha asztalos állítja össze a végén a bútort. Csupán csak nem te szabatod le és rakod össze.


Egyébként én a kezdeti fázist inkább inspirálódásnak nevezném. Amikor képeket nézegetek, elmegyek egy-két áruházba, hogy inspirálódjak mit is szeretnék és az kb. mennyibe kerülne. Egy idő után letisztul és a tervezés csak ekkor kezdődik. Mire eljutok a tervezésig, addigra 90%-ban megvan a fejemben pontosan mit akarok, így pedig valóban 2 nap alatt megtervezhető az egész.


És még mindig ott tartunk, hogy az asztalos csak a rutint és az időt adja, amit a kliens megfizet. :) Ennyi a lényeg, a többi csak sallang. Nem egyformán gondolkozunk és cselekszünk, nincsen ezzel semmi baj.

2018. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

22

Pont így. Az inspirálódás és a tényleges tervezés nagyon nem ugyanaz.

2018. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#12

Nevezzük nevén a gyereket: ha annyi pénzed van, mint a pelyva, akkor te tudod így intézni a házvásárlást, hogy a szűrők által kidobott egyetlen találatot megveszed, amiről nem tudjuk, hogy 15 vagy 97 millió volt-e, pont erre való a nagyívű fogalmazás, a konyhádat meg belsőépítész tervezte, megteheted, más meg nem. (nem tudom, az is te vagy, aki 400 ezret keres mialatt 150-et spórolna a konyhatervezésen?)

Ami azt illeti, akkor sem így csinàlnám, ha tele lennék lével: nem tetszik a modern stílus, a belsőépítészek által tervezett neten látott enteriőrök, amúgy képes vagyok arra, hogy saját magam ízlésesen berendezzem a lakásom, elég kreatív is vagyok, házat meg olyat vennék, ahol jól érzem magam, bizonyos összegig, én is részt vennék a felújításban, és élvezném.

2019. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!