Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek mennyibe került a...

Kinek mennyibe került a csináltatott konyhaszekrénye? Mikor, és az országban hol?

Figyelt kérdés

Szeretnék informálódni hol mennyi volt az asztalos által készített konyhaszekrény? Tudom hogy forintra pontosan nem lehet általánosítani, de nagyon érdekel hogy 350 ezer vagy 1 millió körül volt nektek? Amik még fontosak lennének hogy tisztábban lássak.

Paraméterek: kb milyen hosszú? L alakú vagy csak sima egyenes? Sima bútorlap az ajtó, nagyon fényes, vagy valami extra, vagy egyszerű mart ajtói vannak? Mennyezetig ér vagy csak normál? Van e üveges része? Sima kivetőpántos vagy felfelé nyíló ajtók, és modern csillapított fiókok? Valamint mi az ami benne volt az árban vagy külön kellett megvenned? Gondolok itt mosogatótálca csaptelep páraelszívó, bármi? Mi az a plusz költség ami közbe jött és nem volt megbeszélve? Minden infó érdekel


2018. nov. 5. 08:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Ez alapvetően azon múlik, hogy valódi fa-e, vagy a sima, kommersz bútorlap, ami ugyanaz, mint az IKEA vagy a Kika vagy bármelyik más áruház termékének az alapanyaga, csak drágítva.
2018. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nekünk 6 éve volt fél millió körül. Nem emlékszem pontosan.

Keményfa ajtók, hagyományos méretek, nem plafonig ér. 3,8 méter hosszú, sima egyenes, alul-felül végig szekrényes. Egy tejüveges felső szekrény van benne, nem csillapítós fiókok (egy fiókos elem van három fiókkal, az alsó szekrényekből kettőben belső fiókot csináltattunk). A kivető pántok hagyományosak. A munkalap 38-as, egy lapból áll az egész. Vízvetők, élvédők vannak. Az elszívó csövének a szekrény tetején takaródobozt csináltak.

A gépek ebben az árban nem voltak benne. A beszerelés költsége sem. Ezeket mi kötöttük, ragasztottuk be a helyükre. Mosogató tálcát hozott volna (persze felszámította volna pluszban), de olyat nem tudott, amilyet mi szerettünk volna, így azt megvettük külön, az asztalos csak kivágta a helyét. A sütőnek is csak a helyet építette meg. Az elszívó kivezetésnek is csak a lyukakat szabta ki a bútoron. Összességében tehát csak az asztalos munka került ennyibe. Ez Budapest közvetlen agglomerációja.


Nem rég csináltattunk a munkahelyemre is. L alakú a konyhabútor, egyetlen felső elemmel, hagyományos kétmedencés mosogatóval (csaptelep nélkül), egy fiókos alsó elemmel, kb. 2x1,2 méteres, élvédős, vízvetős 38-as munkalappal, semmi extra, sima fehér MDF ajtókkal, alu fogantyúkkal, sima kivetőpánttal, nem csillapítós fiókokkal, sima 90 fokos sarokkal nettó 420 ezer volt gépek nélkül.

2018. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mekkora konyhabútor kell.:)

Én már körbejártam a témát, ha azt a minőséget akarod, ami ki van állítva KIKÁ-ban pl., az egy felső-közép árkategória. Ki lehet hozni olcsóbban, csak az a kérdés, annyi idővel és munkával, amit rá kell áldozni az olcsóbb elemek felkutatására, tudsz-e más módon több pénzt keresni?

Vegyünk konkrét példát.

Mondjuk belekerül 750 000-be a kinézett konyha.

Ha munkanélküli vagy és 6 hét konyhabútortervezéssel tudsz spórolni 150-250 000 Ft-ot, az megérheti, de ha 6 hét alatt tudsz keresni 400 000 Ft-ot más lehetőséggel, akkor már nem éri meg.:)

2018. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

3

Milyen 6 hét konyhatervezés? :)

2018. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

4: Hát elég melós dolog megtanulni, milyen elemekből áll egy konyhaszekrény, és mindegyik elemnél piackutatást tartani, hol mennyi, hol érdemes venni.

Külön bolt és külön gyártók vannak fogantyúkra pl., csaptelepekre, mosogatótálcákra, bútorlapokra, fióksínekre (csak fiókzáródási mód 10+ van!) stb., stb., és nem egymás mellett vannak a boltok.;)

2018. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
4: Vagy pl. én szeretnék egyedi homokfúvott mintát az egyik ajtóüvegre. Na, pl. üvegezést nem csinálnak a konyhabútorgyártók, külön kell szerezni üvegest, összeszervezni a többi konyhaszekrényrész gyártásával a két szakit.
2018. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Egy átlagos konyha kitalálása pont annyi idő,amíg elhobbizgatnak vele az építtetők. Mert egy asztalos nem ért hozzá.


Tovább megyek: egy átlagos asztalos az mdf lapos szekrényekhez, bútorlapokhoz ért maximum, de egy tömörfa konyhát még életében nem rakott össze maximum csavarozott fel fa előlapokat vagy ajtókat.


Tehát, ha nem átlagos konyháról beszélünk, akkor egy belsőépítész (nem lakberendező!) kell hozzá, vagy minimum a Team7 szakemberei.


Mindezek és az anyagiak miatt van az, hogy egy átlagos konyhába pontosan megfelelő az IKEA meg a Kika, mert amit átlgasztalos kohoz, ugyanolyan anyagokból, az pont ugyanúgy néz ki és ugyanolyan minőség, sőt.

2018. nov. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Amúgy meg prgramok vannak minderre a neten, stb.


Nem kell megtanulni, milyen elemek kellenek.

2018. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Konyhastúdiók is léteznek, ahol olcsó elemes bútorokat lehet kapni, a választott színre fóliázzák és a választott tömörfa, vagy mdf ajtókat adják hozzá. Az itt-ott méretben eltérő hézagokra takaró elemeket vágnak. Így olyan mintha méretre készült volna, de nem. Lehet kérni a kiszállítást és helyszíni összeszerelést is. Nem muszáj ezt túlragozni.

Mellesleg megjegyzem, ha lett volna eszközöm és türelmem hozzá, akkor én nőként is kb. két szabad estém alatt megterveztem volna minden elemét a konyhabútorunknak anno. Mekkora bútorlapokból, hogyan lehet összerakni. Anno a szüleim is így csinálták az ő konyhabútorukat, csak a lapokat szabatták le, ők összerakták, élfóliázták a kilátszó éleket maguknak. Nem különösebben nagy tudomány, csak rá kell szánni az időt, ha az ember kicsit spórolni akar. (Bár igaz, hogy annyi előnnyel indulok, hogy mérnök vagyok, így nem okoz gondot a tervezés, számolgatás. :))

Amit az asztalos adni tud az a rutin, ami a kezében van és ezáltal az idő, amit megspórol neked.

2018. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

9

Tökéletesen igazad van, ezért csodálkoztam magam is a 6 hét tervezési időszakon :)

Szintén nő vagyok.

2018. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!