Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek mennyibe került a...

Kinek mennyibe került a csináltatott konyhaszekrénye? Mikor, és az országban hol?

Figyelt kérdés

Szeretnék informálódni hol mennyi volt az asztalos által készített konyhaszekrény? Tudom hogy forintra pontosan nem lehet általánosítani, de nagyon érdekel hogy 350 ezer vagy 1 millió körül volt nektek? Amik még fontosak lennének hogy tisztábban lássak.

Paraméterek: kb milyen hosszú? L alakú vagy csak sima egyenes? Sima bútorlap az ajtó, nagyon fényes, vagy valami extra, vagy egyszerű mart ajtói vannak? Mennyezetig ér vagy csak normál? Van e üveges része? Sima kivetőpántos vagy felfelé nyíló ajtók, és modern csillapított fiókok? Valamint mi az ami benne volt az árban vagy külön kellett megvenned? Gondolok itt mosogatótálca csaptelep páraelszívó, bármi? Mi az a plusz költség ami közbe jött és nem volt megbeszélve? Minden infó érdekel


2018. nov. 5. 08:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

10: És a végére jutottál, ott van a kész konyhabútorod 2/3 áráért a KIKÁ-snak?:) Mert én nem 6 hétig dolgoztam rajta, hanem majdnem egy évig.:) Nem tudom, mennyi idő neked körbeutazni a kiállítótermeket, hogy megismerd akár csak a bútorlapok színeit. Nekem fél nap egyesével, a világ végén vannak, és leglább 20-at megnéztem, többször viszamentem mindegyikbe.

Aztán a munkalapok színeit ugyanígy.

Fogantyúvadászat ugyanúgy, csaptelepek gyanúgy, stb.

Nekem nem sikerült a kiválasztott bútorlapból mintát vennem, mivel egy egész bútorlapot (5-6 nm) kellene megvenni hozzá. Így pedig nehéz az előlapot, munkalapot kiválasztani hozzá, ha nem tudod mellétenni.

A fogantyúkat ugyanígy mellé kéne tenni, de ugye nem adnak mintát. Akkor kerestem egyesével olyan kiállítótermeket, ahol legalább 2-2 megvan, hogy összehasonlítható legyen. Fotón ugye nem jön le jól az árnyalat.

Rendeléstől szállításig 3-6 hét csak a foganytú, a másik helyen ugyanez az előlapoknál.

Akkor kértem be árajánlatokat asztalostól, 50-ből 45 nem ért rá, azt mondta, csak 10+ hónap múlvára tud vállalni. A maradék 5-ból 4 szart bele 3+ hónap múlva is megadni az árajánlatot. A többség nem értette, milyet szeretnék, kérte, rajzoljam le, küldjem el e-mail-ben, azután megszüntette az e-mail-es kommunikációt, azt mondta, telefonon jobb... :S Megint másoknál az asztalos nem érhető el, csak a segéd, továbbítás és túlterheltség miatt ez a kommunikáció sem volt gördülékeny, kútba esett emiatt.

Az asztalosműhelyekben nincsen lapszabászat, lapszabászati megrendelés külön...stb.

Minden helyre külön utazni többször...

2018. nov. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

11

Nem, mert én nem ebben a kategóriában csináltattam, tehét nem bútorlapból, így ez fel sem merült.


Nos, ha tudod, hogy mit akarsz, akkor nem kell ezer fogantyút megnézni, meg hatszáz bútorlapot és tíz üvegest. Nagyon nem vagyunk egyformák. Én pl. úgy vettem házat, hogy írtam egy listát: építőanyagtól a gépészeten át az elhelyzkedésig, teleknagyságig, térrendezés, nyílászárók anyaga, lokáció stb tekintetében. Megszűrtem a piacot a neten, egyetlen hirdetés felelt meg mindennek. Elmentem, megnéztem, építész is megnézte és megvettem. Mások meg hónapokig-évekig válogatnak, mert nem tudják, hogy hol,milyen lakóközösségben, mekkora telken, milyen elrendezésű, milyen gépésetű stb. ingatalnt akarnak, csak mennek a vakvilágba.


Nos, ilyen egy konyha is. Pontosan tudom, mit akarok, és azt csináltatom meg.

2018. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

12: Bútorlap az kell, mert az oldala abból van, semi másból még csak nem is hallottam.

"Nos, ha tudod, hogy mit akarsz, akkor nem kell ezer fogantyút megnézni, meg hatszáz bútorlapot és tíz üvegest. "

De honna tudnám, mit akarok?

Pont arra kell a 6 hét, hogy megismerjem a lehetőségeket, hoyg mit akarhatok, miből választhatok.

Különben honnan tudnám, hogy mit akarjak, ha semmi információm nincsen a konabútorokról, fióksínekről, stb?

Életemben akkor láttam ilyesmit először, amikor elkezdtem nézelődni ezügyben. Tervezni csak azután tudok, ha tudom, mivel kell.

Azt se tudtam, mi az a bútorlap, meg mi az a munkalap, meg hogy mi az a mosogatótálca.

2018. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

" Én pl. úgy vettem házat, hogy írtam egy listát: építőanyagtól a gépészeten át az elhelyzkedésig, teleknagyságig, térrendezés, nyílászárók anyaga"


De ha onann indulsz, hogy fogalmad sincs, milyen anyagból léteznek nyílászárók, akkor neki kell állni ezt megtanulni, és az idő.

Különben mi is sokat nézünk lakásokat, mire választunk, mert nem adatszerűsíthető az, amit keresünk. Adat szerint megfelelőt könnyű találni. De azon túl valójában egy kisugárzást keresünk, ami csak élőben érezhető.

Ahogy egy konyhaelőlapnál is csak élőben látod, hogy nappali fényben, árnyékban, villanynál milyen árnyalata van és az hogy megy a bútorlaphoz, a fogantyúhoz, a hátlaphoz, stb, és mivel ezekből minta nem vehető, csak teljes tábla, ahhoz, hogy akár csak kettőt is egymás mellé tudj tenni ugyanabban a bemutatóteremben, sokat kell utazni és nyomozni. Fotó nem adja vissza ezeket a dolgokat.

2018. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Honnan tudnád, mit akarsz?

Nyilván van az házadnakegy stílusa, így annak megfelelőt.


Bútorlap nem "kell". Az az olcsó, elterjedt tömegkonyha. Létezik fából is.


A házvásárlás pedig nagyon is számszerűsíthető és adat. Ugyanis az ember pontosan tudja, mit akar, mert ez egy befektetés. Nem "kisugárzás", hanem adatok halmaza. Éppen azért, ha az adato stimmelnek, rögtön tudható, hogy meg fog felelni "kisugárzásban" is.


Honnan tudod, milyen nyílászárók vannak? Meg kell tanulni?

Nem kell megtanulni, az ember nyilván egy megfelleő helyen lévő, jó gépészetű, így jó energetikájú házat vesz, megfelleő térrendezéssel és stílusjegyekkel. Ami adja a nyílászárókat is.


Nem kell megtanulnod őket ...


Mi pl. nem akartunk semmi műanyagot, azaz semmi műanyag nyílászáró, semmi bútorlap, semmi járólap, semmi laminált padló stb. De ez mindegy is.

2018. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"ha tudod, hogy mit akarsz, akkor nem kell ezer fogantyút megnézni, meg hatszáz bútorlapot és tíz üvegest."


Pl. tuodm, hogy egy fa konyhát szeretnék, elmegyek egy kiállítóterembe, 10-be, asztaloshoz, stb., és mindenhol azt mondták, hoyga polc, a láb és az oldalfal midenképpen bútorlap. Akkor tudtam, hogy én ollan bútorlapot szeretnék, ami teljesen élő fa hatású. De nem tudtam, milyenek vannak. Elkezdtem nézni a killítottakat és a színskálákat. Van vagy 300 ilyen, amiből az egyiket kiválasztottam, abban biztos voltam. Innentől ehhez választottam a többi dolgot. A bútorlap színéhez az előlapokat szín szerint, az előlapokhoz a fogantyúkat. Mikor megvolt, a fogantyú, elkezdtem keresni, hol a legolcsóbb. Ott megrendeltem csak azt. Csak a fogantyúkon kb. 70 000 Ft-ot spóroltam. A legtöbbet pedig a szerelvényeken lehet.

2018. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16

Hát, én nem tudom, hogy milyen helyeken voltál ... Létezik fa konyha. Anyagi kérdés, főleg.


Nézd, mások vagyunk, másként állunk a dolgokhoz, mindannyian.

2018. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17: OBI, Praktiker, Mömax, Möbelix, JYSK, IKEA, KIKA, asztalosműhelyek Pest belvárosában, konyhastúdiók Pesten minden kerületben, szerelvényboltok és lapszabászatok Pesten és Belbudán, webshopok vidéken, főleg a gyártók honlapjai. Minden gyártó honlapja, akiktől színmintát mutattak nekünk bárhol.

Csaptelepek és mosogatótálcák: Szatmári, Mofém, Csőfém még a fentieken kívül.

2018. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ja, és telefonon is beszéltem minden gyártóval, akiktől színmintát kaptunk bármire, hogy hol van bemutatótermük, stb.
2018. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Nem, mert én nem ebben a kategóriában csináltattam, tehét nem bútorlapból, így ez fel sem merült."


És akkor mennyivel hoztad ki olcsóbban, mint ha minden munkafázissal megbíztad volna a szalont vagy asztalost, tehát mindent egy helyen rendeltél volna meg?

És mennyi idő alatt hoztad ki azt a megtakarítást? Mert hogy ha a 6 hetet sokalltad erre, szeretném tudni, mennyi idő alatt hoztad ki kb. 35%-kal olcsóbbra a bútort és az összegszerűen mennyi volt.

2018. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!