Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire praktikus a led szalag?

Mennyire praktikus a led szalag?

Figyelt kérdés

Az, hogy kinek esztétikus meg kinek nem az szubjektív, ettől kímélje meg magát mindenki, nekem tetszik a mennyezeti világítás ilyen módon. Viszont azt nem tudom, hogy mennyi ideig jó egy ilyen, mennyire macerás kicserélni, ki tudom-e én is cserélni, stb...

Köszi előre is!



2018. júl. 23. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire bonyolultan van megcsinálva. A konyhánkban pl. simán kitudnám cserélni én is nőként, mert alu sínben van. Csak le kell pattintani a burkot, lehúzni a szalagot, két-két forrasztási pötty és kész.


A nappaliban már bonyolultabb lenne, ott L alakban van díszlécben elrejtve (felfelé világítja a plafont), színes. Van két toldási pont is, két oldalról megtáplálva, blabla. Helyenként oda is kellett ragasztani, mert nem fogta meg az öntapija és felpuklisodott, ronda volt. Ezt már durvább meló lenne kicserélni.

Mégcsak egy éves és nem használjuk állandóan, így semmi baja.

Persze szerintem ez az a kategória, ahol nem érdemes néhány ezer forinton spórolni és a kínai sz*rt megvenni.

2018. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az óra általában adott, kb 10000 óra és feletti. Így kicsi az esély, hogy cserélgetned kellene; illetve addigra más mást is kitalálhatnak ami jobb lesz. De alapból cserélhető mindegyik egyszerűen. Feszültségük közel azonos, 12VDC. A többi adat a te kedved szerinti. Tehát feltéped, letisztítod, és felragasztod az újat.
2018. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam most van "teszt alatt". A legegyszerűbbet vettem amerikai konyha válaszfalára. 6 méteres, öntapadós, elsőre semmi szerelést nem igényelt, de ha rendesen meg szeretném csinálni, akkor még hozzátoldanék valamennyit, amihez forrasztás lenne szükséges.

Lényeg, hogy olyan irányba kell ragasztani, hogy ne a szemedbe világítson. Nekem így felfelé néz, de meg lehet oldani rögzítősínnel, rejtett világításként.

2018. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!