Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A vezeték nélküli szobatermosz...

A vezeték nélküli szobatermosztátok mennyire megbízhatóak gázkazán üzemeltetéséhez?

Figyelt kérdés

A régi, tekerős termosztátot szeretném lecserélni rádiófrekvenciásra. Egy fal és kb. 8 méter távolság lenne az adó és a vevő között, de ha kell, akkor ide be tudok rakni egy jeltovábbítót is. Megkérdeztem néhány ismerőst és szakembert is, de nagyon megoszlanak a vélemények.

Szívesen olvasnék véleményeket, tapasztalatokat.


Előre is köszönöm!


2018. júl. 13. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
8 éve használom az enyémet, teljesen megbízható. Kb. 6 méter a távolság, szintén van egy fal is a műszer és a kazán között, semmi probléma nincs a jelfogadással. Kijelzi, ha merülőben van az elem, max akkor lehet gond, ha ezt nem veszed észre.:-)
2018. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A miénk is kb 7 éve üzemel, eddig semmi gond nem volt vele. kb 6 méter és 2 fal van a két egység között.
2018. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Milyen márkájú termosztátot használtok?
2018. júl. 13. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Computherm q7 rf
2018. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szintén ugyanez, és pozitív az élmény. Két dologra figyelj: alkáli elem kell bele, nem jó a szén-cink. A szobában, ahová az érzékelőt viszed ne szabályozzon le a termofej (ha van - ha nincs, akkor csak az a lényeg, hogy legyen nyitva a radiátor), szóval a szokásosnál kicsit jobban tekerd ki.
2018. júl. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem épületgépész azt tanácsolta, hogy a rádiós termosztátból csak a drága, körülbelül 50 ezer forintos készülékek megbízhatóak tökéletesen.
2018. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a hordozható Computherm q7 van. Gőzöm nincs már, mennyibe került, a 4 milliós felújításban elenyésző tétel volt. Mint írtam, 8 éve kifogástalanul működik, beprogramoztam egész hétre, napszakokra a hőmérsékletet, tökéletesen szabályozza a fűtést, hozzá se kell nyúlnom. Az a fazon hozta, aki a fűtést is szerelte, 40 éve van a szakmában.
2018. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam is Computherm q7, teljesen jó.


Az elem lemerülésével azért kell vigyázni, mert amikor elfogy az elem, a kazán oldali relé úgy marad, ahogy éppen állt - ha bekapcsolva, akkor úgy, és járatja a kazánt a végtelenségig.

2018. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!