Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy lakás...

Mennyibe kerül egy lakás vízvezetékének cseréje?

Figyelt kérdés

Két szobás téglalakás, ami a '70-es évek elején épült, azóta nem nyúltak hozzá.

Lehetne/érdemes-e szakaszosan, mondjuk csak a konyhát érintő részt cseréltetni? A konyha vízcsapjának fala túloldalán lévő helyiség a wc, ott van pont a vízóra.

A konyhát teljesen fel akarjuk újítani, de a fürdőnek arra még várnia kéne, anyagiak hiányában (teljes villanyvezeték csere is lesz, véséssel).

Mennyi lenne így csak a konyháé kb.? Vagy mennyi kéne a teljesre?


2018. júl. 8. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel ,hogy 70es évekről beszélünk ott kompletten szét kell verni az egész házat. És mivel vas csővel van szerelve csere az egész.


5rétegű 18-as csővel szerintem simán belehetne húzni. 5rétegű csőnek számold méterét 200/ft ba korülbelül annyiba megy most. a Munkadíj meg 2000/óra.


Akkor ha teljesen fel akarod újítani akkor beszéld meg a szákival,hogy egy kiállást majd a fürdőnek is mert azt is szét kell verni. (hideg-meleg vízzel persze).


Körülbelül 300.ezerbe fog megállni anyaggal+munkadíjjal együtt.

2018. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egész házat? Ez egy 2. emeleti téglalakás.
2018. júl. 8. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Szakasosan semmit sem érdemes ,mert akkor sohasem lábalsz ki a felújitásból.Mellette minden folyamatosan drágul is .

3000 ezer alatt egy szakember sem dolgozik már,még haveri alapon sem .

2018. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen. mivel cserélni szeretnéd. vagy csak egy részét?


A régi csöveket ki kell venni a falból, az nem maradhat bent.


Mivel a 2.emeletről van szó, ami jön fel strang neked, ott le kell szűkülni 5rétegű csőre. Vagy pedig saválló 18as presszentőssel.


Mert gondolom az alattad lakó nem szeretné szétveretettni a lakását.

Utána meg oda húzzák neked a csöveket,ahová te szeretnéd. Csak mondd meg a szakinak, mi az elképzelésed ő tudni fogja.

2018. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem. Csak nem tudtam, hogy lakáson kívül is nekem kell cseréltetni azokat a csöveket.

Köszönöm a válaszokat, hát akkor ez egyelőre felejtős történet, mert még erre külön 300 ezer forintunk nincs, legalábbis ha nem akarom lenullázni magunkat...

Vagy csak a konyháig cseréltetjük, vagy akkor a konyhafelújítás is halasztódik jövőre.

2018. júl. 8. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!