Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek mennyibe kerülhet...

Szerintetek mennyibe kerülhet a felújítás?

Figyelt kérdés

Nagyon hezitálunk, hogy megvegyünk-e egy lakást, mert nagyon sok mindent át kéne alakítani. Igazából nem is a felújítás költsége ami érdekelne, mert azt nagyjából be tudom saccolni, az anyagárakat meg tudom nézni, szóval egy nagyságrendi tippem van rá. Amiről viszont gőzöm sincs, hogy mennyibe kerülhet, ha:

- egy 3nm-es erkélyt ki kell "bontani" a beépített mivoltából. Sima egyrétegű ablakkal meg osb lappal be van az oldala takarva.

- szumma 28nm felület (2 szoba) + a folyosó le van burkolva olyan járólappal, ami ilyen baromi vastag, ránézésre több, mint 2 centi, de az is lehet, hogy alulról veri a 3-at. Ezzel bajban vagyok, mert nem is tudom, hogy ezeket hogyan lehet felszedni, máshogy van-e lerakva, ilyesmi.

- a nappaliban az egyik fal kompletten tükrös, bárpultos.


Ezeknek a hozzávetőleges bontási költsége érdekelne a munkadíjjal, sitt elszállítással, stb.

Persze csak úgy durván, tipp szerűen.

Köszi!



2018. máj. 5. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Amin el fogsz képedni,az a sitt elszállítása lesz .

Le fogsz hidalni .

2018. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, sejtem, azért kérdezem. Simán csak a sitt elszállíttatását százezres nagyságrendre tippeltem. Meg eleve ezt a marha vastag követ nem tudom, hogy fel lehet-e simán szedni, vagy kell-e hozzá valami spéci szerszám és szaktudás ami esetleg megint csillagászati összegnek tűnik így első blikkre. Aztán lehet, hogy rosszul gondolom. Felszedni muszáj sajna, mert ha még erre rámenne a laminált padló, akkor az ajtókat nem lehetne nyitni.
2018. máj. 5. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha már a sit elvitelével lehet gondok lennének,akkor szerintem maradj egynél amit úgy érzel fontos lenne,nem hajt a tatár,vagy igen?Mindent szépen sorjába.
2018. máj. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy gondok lennének, csak próbálok kalkulálni, hogy a várható költségek tekintetében megéri-e a lakás vételára.
2018. máj. 6. 11:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Hat,de most azon a párszáz ezren spórolsz ha tetszik és jó helyen van számodra?
2018. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Győrben nekem múlt hónapban a hat köbméteres konténer 27 ezer forint volt szállítással együtt három napra. Az 55 négyzetméteres lakásom összes törmelékét elnyelte bontott falakkal, járólapokkal, ajtókkal és ajtótokokkal, szaniterekkel együtt. Hat haverommal egy délután alatt hordtuk le az egészet a negyedikről. Egyáltalán nem olyan drámai, mint képzelitek.
2018. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A járólap felszedését pedig barátnőm csinálta, még élvezte is. Küszöbnél kezded, ott alá tudod rakni a vésőt, azt kalapálhatod. A többi már adja magát.
2018. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi minden bontást és elszállítást magunk csináltunk a barátommal. Simán le lehet bontani a burkolatot, akár speckó szerszám nélkül is. Kölcsönkértük egy ismerős platós kocsiját, arra pakoltuk a sittet. A lehordás szívás volt, azt elismerem, de 3 nap alatt megvoltunk :)
2018. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekünk sajnos nincs már időnk ilyesmire, maximum hétvégenként, mert brutál sokat dolgozunk mindketten (feleségem középvezető, én vállalkozó vagyok) és a legutolsó dolog amire hétvégéken kedvünk lenne az a munka, így inkább fizetünk a bontásra is szakembert (ha már sokat dolgozunk és van rá pénz is, csak nem tudom, hogy mennyi lehet kb. ez az összeg így együtt).
2018. máj. 15. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!