Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől repedhetnek a falak?

Mitől repedhetnek a falak?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt megnézettük statikussal, de azt mondta, hogy nincs komoly gond a házzal, pedig voltak függöleges és 45 fokos repedesek is a házon belül, a belső falaknál. Út betonozás volt pár éve szóval az is megterhelhette a falakat. Belül kölönben minimum. Tíz éve hozzá sem nyúltak a falakhoz. Terméskőből épült a ház és a felújitás után pár héttel ahol korábban voltak függöleges repedesek, újra megjelentek és növekednek, fentről lefelés. Helységet köig legyalultak és felújítottók. Egy másik helyésgben a mennyezet repedt meg. A fődém nád stukatúros ha jól tudom.


Ezek mennyire veszélyesek? Mennyi idő után kéne hívni statikust?



2018. máj. 1. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Nehezen érthető amit leírtál, de ha ez mind igaz, akkor a statikus csak vette a diplomáját.

Néhány fotó alapján könnyebb lenne tippelni, mint így látatlanban.


Amúgy függőlegesen akkor reped, ha nincs kötésben a fal. Pl. utólag építették hozzá.

45 fokos repedésnél, viszont a repedés alatti fal süllyed.


Fotó nélkül csak ennyit lehet mondani.

(Én nem venném meg.)

2018. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

bocsanat a kesoi valaszert.az ertesito megbujt...

a fuggoleges akkor nem annyira veszelyes?


A megvetel mar megtortent es a felujitas utan ujra kijottek a fuggoleges repedesek.Azt nem tudom h hanyag munkat vegeztek e a felujitok vagy ez vmi komolyabb baj.


a 45fokost azt tudom h nagyon nem jo jel.

2018. máj. 30. 23:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban nehéz tanácsot adni.

Általában 1-2 mm-es repedések csak esztétikailag okoznak gondot.

Ha nem nő a hézag, akkor nem kell vele foglalkozni.

Az ilyen vékony repedéseket üvegszálcsíkkal szokták lefedni ill. eltüntetni a festők.

pl.:

[link]

2018. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia, Koszi a kesoi valaszert. Ugy nez ki, hogy megallt a repedes novekedese, szoval nem szep, de legalabb nem tunik komoly gondnak.

Koszi!

2018. jún. 27. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!