Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül pesten egy...

Mennyibe kerül pesten egy klímaszerelés?

Figyelt kérdés

Másik lakásban leszereltük a klímát majd most az újban kellene felszerelni, tehát nem új a készülék, nem kell hozzá se garancia, se tanusítvány se számla.


Gáz vissza lett fejtve bele a leszereléskor, de már szerintem kevés lehetett benne így azt is tölteni kellene.


Milyen árakra számíthatok így? Esetleg, hol érdemes körbenézni ahol magánhirdetéseket is találhatok? Nem a legdrágább interneten hirdető cégekkel szeretném felrakatni.


2018. máj. 4. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Interneten hirdető cég ma már nem a "drága" kategória, ez alap üzleti eleme a legtöbb vállalkozásnak....


Nagyban függ a beszerelés módjától, kell-e külön áramkör, panel, tégla, mennyit kell fúrni, hogy akarod a vezetékeket...

Azért számlát nem árt kérni, mi van ha otromba munkát végez, még reklamálni se tudsz?

35-150-ig bárhol terjedhet.


Fix24.hu-n tudsz feladni keresést és téged találnak meg a szakemberek. Nem kell egyből igent mondani, hanem mondhatod nekik hogy begyűjtöd az árajánlatokat és visszaszólsz. Aztán választasz magadnak, amelyik szimpi.

2018. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

joszaki.hu hasonló. Beírod nagyvonalakban mit szeretnél, aztán a szakik megkeresnek.


Mivel a "szezon" úgy néz ki hamar ránk köszöntött - a jobbakra pedig még szezonon kívül is sokszor várni kell - készülj fel esetleg több hetes várakozásra ill. az új telepítéséhez képest borsosabb árra (használt készülékre sajnos sokszor húzzák a szájukat :( ).

2018. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Klímával, mindennel együtt 250-300 E, attól függ, hova, milyen elhelyezkedéssel lehet tenni az adott lakásban.

Ismerősöktől kérjél embert, hogy ajánljanak, és akkor kérjél be árajánlatokat.

Meg itt is kérhetsz.

2018. máj. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50.000 körül, ha találsz még rá valakit aki vállalja.
2018. máj. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Értem, amit írsz, de pár fontos kérdést feltennék: ki szerelte le a klímát konkrétan ti? Vagy szakszerűen egy szerelő, mert nem mindegy. Milyen klíma márka, típus, hány éves a gép? Milyen gázzal van tölve? Van olyan gáz ami most 3,4-szer drágább mint pár éve, erre készülj fel, mert nem lesz olcsó. A garanciát azt felejtsed el, igazi szakember erre nem ad, főleg nem akkor ha azt nem ő szerelte le, ennek több oka is van. De a kérdésedre a válasz a netről:


[link]


Egy próbát megér...

2018. máj. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem kell garancia, igazából ha nem fog működni max leszereljük és megy a kukába és lesz helyette új, de 1 próbát megér.

Vidéken szerelte le egy hivatalos szerelő, de a távolság miatt pestre nem vállalta a felszerelést így itt ezt mással kell megoldani. A klímát én használtam előtte 10 évig úgyh biztosan jól üzemel.

2018. máj. 5. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:

#5 Vagyok. Hát akkor egy próbát megér, hívd fel az általam linkelt weboldalt, lehet hogy elvállalják, ha meg nem mindenképpen ilyen kisebb cégeket keress a neten, mert a nagyok olyan árat mondanak amit tuti nem fogsz kifizetni.


Mondták páran ezt a jószaki dolgot, megpróbáltuk ezt a weboldalt télen és most tavasszal is, de negatív eredményeket tudok mondani. Van aki 3,4 hétre válaszolt, a legtöbb nem válaszolt vagy azt mondta őt nem érdekli, aki válaszolt olyan árat mondott a szerelésre, hogy abból veszek mégegy klímát. A hónapokig tartó tárgyalások vége az lett, hogy hívtunk egy nem ottani normális csapatot akik nem aranyárban dolgoznak és még garanciát is adtak. Csak dúrva, hogy majdnem fél évig tartott normális vállalkozót találni erre a projektre...

2018. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha Inverteres akkor érdemes visszaszereltetni, ha nem akkor ideje beruházni egy új készülékre (már ha nyáron legalább napi 1 órát megy)


Felszerelés 50körül van + gáztöltés

+ tisztítás

2018. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Számlával , bejelentéssel volt 50 az új készülék a régi helyére + a régi szakszerű leszerelése.


Akkor a régi nehogy már ugyan ennyibe kerüljön. Nekem az is jó ha a szomszéd pista bácsi szereli fel aki klímaszerelő de maszekban elvállalja. Nem hiszem h 20-30e nél többet kérne, és akkor már lehet sokat mondtam.

2018. máj. 13. 11:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!