Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tényleg nem vehet klímát csak...

Tényleg nem vehet klímát csak klímaszerelő?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy ha én be megyek egy klíma szaküzletbe vagy online rendelek egy klíma berendezést akkor az üzletben nem szolgálnak ki? Van egy jó pár webáruház ahol egyszerűen lehet rendelni klímát is,amit ha mondjuk ki hoz a futár akkor nem adja át mert nem vagyok klímaszerelő?


Most akkor hogy is van ez?



2016. márc. 29. 13:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Venni vehetsz csak klímaszerelőnek kell beszerelni ,hogy érvényes legyen a garancia.
2016. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja akkor ez csak a garancia miatt van,tehát ugyanugy felszerelhetem magamnak mint a törvénymódosítás előtt,csak ha nem tudom igazolni hogy szaki rakta fel akkor ugrott a garancia ha esetleg elromlik.
2016. márc. 29. 13:52
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen, valahogy így.
2016. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Split klíma vásárlásakor milyen tartozékok járnak a klímához,gondolok itt a tartó konzolra a rézcsövekre,mert hallottam már olyat is hogy van ahol minden benne van a dobozba akár előre szigetelt és peremezett rézcsövek is,de van ahol csak a kül és beltéri meg a távirányító van.Vagy ez függ a gyártótól is,vagy esetleg a kereskedők veszik ki a dobozból a dolgokat,hogy aztán vegyen a tudatlan vásárló külön hozzá. Pl. láttam a youtobén egy klíma kicsomagoló videót és ott szépen a csomagban volt a szigetelt peremezett hollandis rézcső kondenzvíz elvezető cső is,persze nem magyar videó volt.
2016. márc. 29. 18:43
 5/13 anonim válasza:
Hát igen ez függ a gyártótól ,hogy mit ad a csomagban.
2016. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 klimaprof válasza:
86%

Nem vásárolhat akárki klímát


Ma már nem lehet csak úgy bárkinek hazasétálnia egy klímával az üzletből, mint tavaly, ugyanis a kereskedő csak akkor értékesíthet a végfelhasználónak, ha az felmutat egy tanúsítványt, amellyel azt igazolja, hogy szakértő fogja telepíteni a berendezést .

A dokumentumot azonban nem lehet olyan egyszerűen beszerezni. Először is a végfelhasználó kiválasztja a vállalkozást, amelyiket meg szeretne bízni, ehhez segítségére van a klímavédelmi hatóság honlapján található adatbázis, amely nemcsak a szakképzett vállalkozásokat listázza, hanem itt azt is le lehet ellenőrizni, hogy a más úton kiválasztott cég valóban rendelkezik-e képesítéssel.


Fontos tudni továbbá, hogy a kereskedőnek az üzletben be kell mutatni, hogy a megvásárolni kívánt klímát melyik vállalkozás fogja beszerelni. A klímaszereléssel megbízott társaság a végfelhasználó adataival látja el a kötelezően felmutatandó adatlapot, majd aláírásával igazolja a későbbi teljesítést.

2016. ápr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A webáruházakkal mi a helyzet,kihozza a futár és addig nem adja át míg nem igazolom neki hogy ki lesz a kivitelező.
2016. ápr. 3. 14:21
 8/13 klimaprof válasza:
86%
A webáruház addig nem számlázhatja ki a készüléket ameddig meg nem küldöd neki a végfelhasználói tanusítványt,ugyanis addig hivatalosan nem szolgálhat ki ,és a készülék a készletén marad.
2016. ápr. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Ezt a bűdös bárdolt pocsuseget! Úgy látom, a maffiának sikerült itt jól befészkelődnie...
2016. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

... és az egésznek a célja: a viktátor és klánja be akarja vezetni luxusadóként a klímaadót. Akinek a lakása, háza, nyaralója klímás, annak fizetni kell majd egy különadót, mert csak. Ezt egy benfentes klímás mondta amúgy


Csak halkan kérdezem meg, a viktátor homokózójának (felcsúti "akadémia") gyepfűtése mikor lesz adóköteles?

2016. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!