Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha megy a padlófűtés, akkor...

Ha megy a padlófűtés, akkor miért lesznek hidegebbek a radiátorok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nemrég kerdezgettem itt par dolgot a fűtésrendszerrel kapcsolatban, de egy dolog nem tiszta..


Kondenzációs kombi kazán 55fokra állítva.


Padlófűtés: 6kör (560m csövezés)


Radiátork: 3radiátor+1 törölköző szárító


2 termosztát, egy a radiátoroknak, masik padlónak


HA a radiátorokat indítom, hamar, kb 5perc alatt felmelegedik rendessen a rendszer, ott van a radiátorokban az a kb55 fok..


Ha a padló és a radiátor is megy, akkor kezdeti időszakban a radiátorok nem olyan melegek...


Viszont ahogy észrevettem, kb 2-3órás fütés után valamennyire melegebbek lesznek a radiátorok.


A fűtés még "huzamosabban" nem volt elindítva, 9fok körül van a házban, 1-1 nap, amikor d.utan ráérek, elmegyek, felrakom 12-15fokra aztán fogdosom a csöveket, mi hogy melegszik...stb... ismerkedem vele...


Ennek az egésznek magyarázata lehet az hogy amikor megy a padló is, akkor a padló visszatérő nagyon hideg, amit a kazán nem tud hirtelen 55fokra melegíteni? Mert a beton, ami kb 5köbméter, annak átadja a meleget, és vissza sokáig nagyon hideg víz jön???

A padló fele van egy állítható 3járatú keverőszelep, ez biztosítja hogy a padlóba csak 40fok környéki víz menjen.. utana pedig egy keringető szivattyú..



2018. febr. 24. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert nem szakaszosan kellene üzemeltetni. Szegény padlókörök nem tudják felmelegíteni a betont (és hőn tartani).

Folyamatos üzemnél nem lesz ilyen gond.

2018. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erről beszéltünk már multkoris de úgy látszik nem lehet rávenni hogy feltekerje 30-ra és úgy hagyja 24 órát.
2018. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek szerint valamelyik nap is hiába mondtam hogy tekerd fel. Pedig már akkor is mondtam hogy nekem is két napomba telt mire kondenzációssal felfűtöttem egy nem lakott házat.
2018. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!