Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogház elejéről lehulott a...

Vályogház elejéről lehulott a vakolat?

Figyelt kérdés
Na szóval egy 30 nm2 területen leszakadt 1 hete a vakolat+kőpor . Jövő héten kifugázom behálózom. Utána kőműves ismerősöm bevakolja. Azt szeretném kérdezni , mi éri meg jobban? Sima vakolás rá kőpor, vagy van ilyen durva szemcséjű nemesvakolat. Azt mondták kicsit drágább de jobb. Bármilyen tanács tipp jöhet.

2017. júl. 4. 07:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem kell rá nemesvakolat mert ha vizes a fal akkor úgy is lejön . Akkor meg kidobtál egy csomó pénzt.
2017. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként csak ismételni tudom magam én leszigeteltem utólag a vájogfalam és cementessel vakolták.Tíz éve így van . Az itt írtak alapján vizesnek kellene lenni a falamnak. Aki egy fél liternyit ki tudna préselni a házamból ráíratom.
2017. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
56%
Mi is csak ismételni tudjuk magunkat... 1 vagy a 100ból akinek nem ártott a cement... ennyi... ettől még, hogy neked mázlid van, nem örök igazság a megoldásod...
2017. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

22-nek így igaza van!

Nincs mázlija mert van vízszigetelése!

Amit a vályog felvesz a levegőből, azt vissza is tudja adni és ettől a párától sohasem lesz vizes egy fal! Akkor minden fal vizes volna! ja, és a bent felvett párát nem a túloldalon párologtatja el, átmenve az 50-60cm vályogfalon.


Kérdezőnek egy link, ők az ország területén újítanak fel 41 éve vályogházakat, akár mailban is segítenek. [link]

2017. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
63%
Más a vályog és a cement vízáteresztő képessége így vizesedik be a fal... de tudodmit okoskodjatok aztán omoljon a fejetekre..
2017. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"Amit a vályog felvesz a levegőből, azt vissza is tudja adni"

Ez így van, ezért is jó a vályog!


"és ettől a párától sohasem lesz vizes egy fal!"

Ha ezt a felvett párát nem tudja leadni (mert pl. kívülről le van zárva) akkor bizony lehet ettől vizes a fal!


"Akkor minden fal vizes volna!"

Amelyik ilyen az bizony mind vizes is! Előbb-utóbb ki is derül!


"ja, és a bent felvett párát nem a túloldalon párologtatja el, átmenve az 50-60cm vályogfalon."

Hanem hol? Azért annak örülök, hogy az épületfizika jobban ismeri a páradiffúziót, mint egyesek!

2017. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

T.Kérdező!

Ajánlom figyelmedbe az alábbi kiadványt, honlapot.

(És a "bármivelvakolhatszmertvanszigetelés" hibás tanácsot adó válaszolók figyelmébe is!)


[link]


A szerző szépen összefoglalja a vályog épületek minden velejáróját.

Részletesen bemutatja a vízszigetelési megoldásokat, a hibákat és azokból keletkező problémákat, megoldási lehetőségeket.


Egy idézet a könyvből:

"Nem csak a vályogfalaknál, hanem minden más építési technológiánál komoly hiba a határoló-szerkezetek külső oldalán a nagy páradiffúziós ellenállású rétegek -azaz erősen párazáró, párafékező rétegek - alkalmazása. Ezért használtak régen is, és ezért javasolt a mai napig a vályogfala sártapasztása, illetve kissé modernebb eljárásként a külső vakolatként mészhabarcs vakolat alkalmazása. Ezek az anyagok ugyanis egyrészt - a sártapasztás - azonos anyagú a falazat anyagával, tehát nem jelenik meg "szendvicsszerkezet", továbbá páradiffúziós tulajdonsága is azonos a faléval. A mészhabarcs vakolat szerkezet is "párabarát", azaz lehetővé teszi a falazat "lélegzését"."


"A vályogházak külső-belső festésére már a régi korokban is csak egyszerű meszelést alkalmaztak, ez a mai napig a legmegfelelőbb felületképzési módszer a fal megfelelő páravédelmére. Az elmúlt évtizedekben sok féle szintetikus felületbevonó anyagot kísérleteztek ki, ám egyik sem tudta felvenni a versenyt a hagyományos mészfestéssel.


Semmiképpen nem szabad a vályogfalak külső, vagy belső festésére műgyanta alapú festéket használni, mert ezek olyan filmet képeznek a falazaton, melyek nem csak a pára kiszellőzését akadályozzák meg, de a falba kerülő egyéb vizek ellen is nagy ellenállással vannak"

2017. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Mi vályog házban lakunk , elkövettük azt a hibát hogy kívülről leszigeteltük a házat, és kénytelenek voltunk egy páramentesítő készüléket venni, mert azóta 70 % körül van a páratartalom.
2017. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
61%- os nem tudom mit erőlködik itt. Nem fog a fejemre omlani. 2008-ban csináltam a vízszigetelést lassan tíz éve. Cementes vakolatot kapott. Sőt hogy még jobban rádhozzam a szívbajt Rigipsel be is lett glettelve belülről a fal. Ezidő alatt már ha annyira akart volna bevizesedhetett volna. Mivel pára nincs mitől is lenne nem vizesedik. Persze a terasz rész be lett kívülről is glettelve és festve mégsincs gond. Nem tudom mi örömöd származik belőle hogy itt erőlködsz ? Én szivesen látok bárkit aki meg nézné. Garantálom meg nem mondaná senki hogy régi vájog ház.
2017. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Nah volt itt egy komolyabb kűműves szaki. Megbeszéltük ablak fölött egyenesre vágom leszedem, behálózom ő pedig mészhabarccsal bevakolja , illetve utana kimeszeljuk majd. Azt mondta vályogra ez a legjobb , nem vizesedik be.
2017. júl. 5. 20:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!