Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság az emberek szemében a "ház" csak modern lehet?

Figyelt kérdés

ha nem a legtutibb hõszigetelt hàzat keresem, benne amerikai konyha, fürdõ stb, hanem nelem elég egy vàlyoghàz a konyhàban sparheltel meg egy hagyomànyos gàztûzhellyel nem pedig hipiszupi légkeveréses anyàmkínja...

Ha nelem elég az egyszerû zuhanytàlca vagy a snasz kàd a félmilliós masszàzs kabin helzett, ezérttalàlok magamnak kényelmes otthonos hàzat 3-5millioért, akkor az emberek zöme furcsàn néz ràm és csodabogàrnak tart, közben meg a fél ország ilyen körülmények közt él.



2017. máj. 31. 07:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsi az elíràsokért, tönkrement a mobilom és egy elsõ generàciós okostelóval szenvedek épp, nem retard vagyok :D
2017. máj. 31. 07:18
 2/14 anonim ***** válasza:

Mert az emberek egy része -talán a nagyobbik- sznob.

Én is egy ilyen sznob "modern" házban lakom, pedig imádom 90 éves nagymamám régi vályogházát a verandával együtt, és ott is nagyon jól érzem magam.

De Pesten sokkal egyszerűbb volt egy ilyenbe beköltöznöm, mint megteremteni egy hosszú verandás falusi ház illúzióját.

2017. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Amerikaikonyha? Nettó baromság. Tényleg jól néz ki a Jóbarátokban, de süssél már valamit úgy hogy nincs olajszag az egész lakásban. Persze amerikában azért jó mert a mikrós kajának, meg a rendelt pizzának nem terjeng az illata órákig.Vájog foreva!:)
2017. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó hogy a legtutibb ház kell, de a hőszigetelés alap dolog.

Ahogy látom te is abban a tévhitben élsz, hogy a vályog mennyire tuti: ja, nyáron, ha kicsik az ablakai és nem megy be fény tényleg hűvös. TÉlen meg a gatyádat ráfizeted, de igazából ősztől-tavaszig kell fűteni és nagyon sokba kerül, mert pocsék hőtároló.


Azt pedig kétlem, hogy az emberek többsége hipiszupi masszázskabint akarna vagy azt tekintené normálisnak.

2017. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

80nm haz valyog, egy 20kw-s vegyes es egy 1000literes puffer+ napkollektor +termosztat napi 1* telepakolva tartja a 23-fokot, ha ennel melegebbet akarunk ejszakara, akkpr a halot es a nappalit egy kandalloval tovabb tudom futeni...

ha visszaosztom havi max 20ra jon ki a fa, nem egy horror osszeg...

2017. máj. 31. 19:55
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, havi. Télen-nyáron összesen leosztva gondolom. És 80m2, ami egy családnak édeskevés. 2 főre 20.000 ft egész évben - és akkor gondolom még nem számoltál azzal hogy mi van, ha hidegebb van vagy keveset süt a nap.
2017. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem, csak a 6hónapos fûttési szezonra leosztva.
2017. jún. 1. 08:20
 8/14 A kérdező kommentje:

80nm meg esetleg édeskevés lehet egymàstól idegen vérrokonoknak... de egy "csalàd" vígan megvan benne...

mi egy 4 fõs család, tökéletesen jól megvagyunk.

a fûtési költség pedig az elmult 3év tapasztalata... 5 éve lakunk itt, az elsõ 2ben sima kàjha fûtött, na azt tényleg pakolhattuk egész nap.

2017. jún. 1. 08:25
 9/14 anonim ***** válasza:

"kájha"??? :/ netán kályha...


Amúgy 90m2-en nőttem fel egy 4 fős családban. Szerintem kínszenvedés. A szüleim nekem is úgy voltak vele hogy jó az, meg a gyereknek nem kell sok hely...ja... csak éppen annyira az agyamra ment hogy 18 évesen elköltöztem, mert ekkora helyen max. nyomorogni lehet! Ha leszámolod a konyha-étkező-nappali-fürdő-előszobát akkor marad kb. 5m2 hely/fő, gyönyörű mondhatom.

2017. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

68nm panellakás/5személy....

sokat számít ám, ha a családtagok szeretik is egymást...

2017. jún. 1. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!