Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kondenzációs kazán vs modern...

Kondenzációs kazán vs modern konvektor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy kocka ház amit szüleim 1975-ben építettek, ehhez később egy melléképületet 87’-ben.

Belmagasság kb 3,4 m, 2 szoba, 1 félszoba, 1 előszoba, fürdőszoba, külön wc, és konyha.

Az össz kb 105 m2.

Kezdetektől fogva konvektorokat szereltek be amiket idén le akarnak cserélni hatékonyabb fűtési módra.

Sokat tanulmányoztuk a szóba jöhető megoldásokat és a kondenzációs központi fűtéses volt szimpatikus.

Tavaly a kivitelező elhúzta a fűtési rendszer tervének elkészítését.

Idén szüleim újragondolták és hallomásból értesültek egy másik lehetőségről. Kb három éve lettek a nyílászárók cserélve, és ezt követte a falak festése.

Mindezek miatt azon gondolkoztak hogy elég lenne a konvektorokat lecserélni korszerűbbekre. Ne kelljen újra feldúlni miatta a házat, újrafesteni. Fondital Gazelle típusú konvektort néztek ki a szüleim. Darabja beüzemeléssel, papírokkal együtt 250 ezer körül van. Ez egy ventillátorral ellátott szerkezet, ami kisebb átmérőjű csövön vezeti el a füstgázt, mint a régi parapetesek, energiahatékonysága így jobb.

Sajnos nem sokat hallani ezekről a szerkezetekről. Meg vagyok győződve róla hogy egy ilyen házba a radiátoros fűtés, ráadásul egy kondenzációs kazánnal sokkal célszerűbb, és gazdaságosabb stb. mint betenni 5 új konvektort ami nem ad olyan egyenletes hőmérsékletet, és meghibásodásuk is többe kerülne. Szüleim azzal érvelnek még hogy úgyanúgy össze lehetne nyitni a többi helyiséget. pl szembe lévő szoba hője tudná fűteni a fürdőszoba felőli részt. Hasonló hőérzetet lehet elérni mint központival.

Sokat olvastam a témában és a kondis központi fűtéses rendszernél nem hiszem hogy jobb ez a technológia.

Ha van valakinek tapasztalata az új konvektorokkal kapcsolatban az kérem írja le. Kazánnal kapcsolatban több tíz oldalnyit olvastam már, és én 100%-ban azt támogatnám.

Gondolom egy hozzáértő fűtésszerelő fel tudja mérni hogy melyik fűtési móddal lenne a legcélszerűbb felszerelni a házat.

Szeretnék a szüleimnek segíteni, mert katasztrófális a jelenlegi helyzet náluk. Két helyiséget fűtenek gyakorlatilag a többiben őrláng megy (jégverem attól függetlenül) ami akkor sem a legkomfortosabb ha fel van tekerve a konvektor. A szobák falai penészesednek. a wc és fürdőszoba „süt” a hidegtől.



#kondenzációs kazán #cirkó konvektor
2017. jan. 28. 12:43
 1/9 kovpet ***** válasza:

Nem ismerem ez a csodakonvektort, jó drága. A hatásfoka 90% körüli, plusz még villanyt is fogyaszt, nem is keveset, ha darabja pár tíz wattos.

Én inkább a kondenzációs kazános központi fűtést javasolnám.

A hőszivattyús fűtéseknek is nézz utána, az még korszerűbb.

2017. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A konvektorok arán lehet venni gázkazánt.A fűtési költség harmada lesz,és mindenhol egyenletes meleg is .Csak furatok lesznek,és csőbilincsek tartják a csöveket,radiátorokat

Nincs különösebb rongálás sem .

Amit nagyon ajánlanék,a mennyezet álmennyezettel való alacsonyabbra hozatalával .Legalább a szobákban .1 m rel lejjebb lehetne hozni,ez a fűtésnél legalább 1/3 megtakaritást jelent .100 éves háznál csináltam meg,fal panelekből ,szakember nélkül,és megspóroltam a falpanel árát .Nem egy ördöngős dolog ám,főleg nem fiatalnak ,és legalább 2 embernek .No én nem ebben a kategóriában voltam .

2017. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kondenzációs kazánhoz a kialakítás (kémény, csövezés, stb.) több munkával jár, valószínűleg többe is kerülne. A szüleid által javasolt új típusú konvektorhoz az elektromos ellátást kell kialakítani, ez jóval egyszerűbb.

Ismerősömnél van régi típusú konvektor, rengeteget fogyaszt (nálam kondenzációs kazán van), hasonló a helyzet, mint a szüleidnél.

Elolvastam a javasolt konvektorokról néhány cikket (pl.: [link] ), ezek és az általad leírtak alapján én ezt választanám.

Remélem tudtam valamit segíteni.

2017. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még mindez persze elméleti síkon létezik, nincs még eldöntve szüleim részéről melyik legyen.

A konvektoros egyszerűbbnek tűnik, de mi van akkor ha garancia végén romlik el, és nem egy-két ezres tételről van szó, már ezek ugye mindenfajta érzékelőkkel és kütyükkel el vannak látva.

Központinál meg egy egység romol

2017. jan. 28. 17:21
 5/9 A kérdező kommentje:
....központinál egy egység romolhat el jobb esetben.
2017. jan. 28. 17:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Dizájnos ez a konvektor, de nem venném meg semmi képen sem. Én társas házban cseréltem és cserélem éppen a régi konvektort ami féges fégesre. Ennél jóval olcsóbb és a hatásfoka sem marad el: [link]

igaz, nem olyan dizájnos, de megbízható, van alkatrész és szinte minden gázos javítja; és nem vészes az esetleges költsége. A szüleid által választottnak mindez kérdéses, főleg az esetleges szervíz.

Én is a kondenzációsra szavaznék, mert komfortosabb mint a konvektor.

2017. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Egy nagy előnyük van a konvektoroknak: minden szobában annyi a hőmérséklet, amennyit szeretnél.

Központinál hol egyik szoba hidegebb, hol másik. Bezavar a napsütés, a konyhai főzés, az erős szél, stb.

Ennél is meg lehet éppen oldani a viszonylag egyenletes hőmérsékletet, ha minden radiátor el van látva termosztátszeleppel, valamint a fűtést hordozható termosztát vezérli, ami mindig a leghidegebb szobába van átrakva.

Amúgy alapból azt lehet mondani, hogy amennyivel rosszabb a konvektor hatásfoka, ennyit meg is lehet spórolni a konvektorokon, az egyedi szabályozhatósággal.

A konvektorok legnagyobb hátránya pedig: zajosak, amikor égnek.

2017. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
központinál tudsz a radiátorra termosztatikus fejet is rakni.
2017. jan. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt írtam pont előtted.
2017. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!