Érdemes lenne szigetelni a külső falat?
Tíz méter hosszú három méter magas épületrészt szeretnék leszigeteltetni, mivel nincs pénzem többre. Ez a rész a WC-fürdőszoba-konyha-kamra lenne.
Elég nagy anyagi gondokkal küzdök, és erre is kölcsön kellene kérnem.
A szigetelés oka, a penészesedés megállítása lenne.
Vajon mennyibe kerülne az erre szánt Austrotherm Grafit szigetelőanyag?
Köszi a válaszokat.
Kedves Miquel!
Köszönöm, hogy segíteni szeretnél!
Nagyon drágák ezek a készülékek az én fizumhoz képest. :(
Nem tudom megvenni sajnos.
Azzal kezdeném az egészet, hogy vennék egy olyan mérőkészüléket ami tud relatív páratartalmat és hőmérsékletet mérni (hygrométer), az választ adhat sok mindenre. 60% feletti páratartalom mellett már borítékolható a penész egy szigeteletlen fal esetén ha nincs intenzíven szellőztetve. Téli hidegben a vékony fal akár 10 fokkal is hidegebb a szóba levegőjénél, 60% páratartalom mellett 20 fokos levegőnél 12 fokos falfelületen már van lecsapódás, 40% páratartalom mellett ez az érték 6 fok.
Egy hőkamerás állapotfelmérés is azonnal választ ad a kérdésre.
Kedves 17:37-s válaszoló!
Az biztos, hogy nagyon jó megoldás a lábazat szigetelése!
Kedves 22:07-s válaszoló!
A hőkamerás felvételek választ adnának mindenre az biztos! Valahol szökik a meleg, ezeknél a régi házaknál.
Nem véletlenül laktak őseink jurtában, ami kerek volt. Ott nem szökött a meleg. Körberakták bútorokkal, szőnyegekkel...stb.
Nyílászárókról még nem esett szó.
Hermetikusan le van zárva a ház, mikor nem vagytok otthon, vagy van szellőzés?
Eleink ezt a problémát úgy oldották meg, hogy a konyhából nyíló spájzban mindig nyitva volt az ablak, az ajtók pedig akkoriban még nem légmentesen záródtak mint ma, tehát szellőzött a ház egész nap.
Egy minimális kereszthuzat lenne a legjobb, déli oldalon minél lentebb a szellőző, északi oldalon meg minél magasabban.
És szépen kihúzza a párát.
A kérdezőnek abban teljesen igaza van, hogy nem tud folyamatosan fűteni, és nem fűti ki a konyhát. Így a távoli falak sokkal hidegebbek, mint a belsők. Így a fűtött meleg levegő a helyiség túlsó felén egyszerűen lehűl és kicsapódik a pára. És az alsó részeken, sarkokon nehezen fordul a levegő, és az szinte semennyire sem melegszik. A salak blokk és a tégla közt sok a különbség, a salakblokk hasonló a betonhoz, tehát hidegebb a téglánál. Elég jól körbejárta sztem ő ezt a témát, de itt is kapott ötleteket. Az ő szemszögéből a távol lévő fel nem melegedő fal szigetelése megoldás volna. A leírásai szerint a szekrény mögötti részeken amúgy sem igen forog a levegő, hogy átmelegedjen, ahhoz sok idő kellene. Plussz fűtőtest is megoldaná, és a külső szigetelés, ami nem engedi hűlni a falat. De ezen a részen lábazati szigetelés is kellene, mert az alsó sarkok csakis így lesznek rendesen szigetelve(egyébként az alsó sarok alulról még hideg maradna).
A grafitos helyett sztem jó a sima szigetelőanyag is, ezt sokszor ott használják inkább, ahol vastagságot akarnak megtakarítani. Mert amennyivel drágább, annyi vastagságot lehet megtakarítani vele.
Gondolom a falat kézzel érintve is nagy a hőfokkülönbség, ez meg jelentős hőmérséklet különbséget takar már.
Mivel nem sokat tartózkodik otthon, így jelentős párát nem csinál, amit főz, az meg egy jobb szellőztetéssel ki is megy közben.
A spájz nem is penészedik neki, mert a zárt ajtó nem engedi be a meleg levegőt, ami a hidegbe kicsapódna, valamint itt azért nyitva tartják az ablakot, ahol a pára ki is megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!