Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány lumenes égőt vennétek...

Hány lumenes égőt vennétek egy ekkora nappaliba?

Figyelt kérdés

Egy 20nm-es 2.60 belmagasságú világosszürkére (nagyon halvány) festett nappaliról lenne szó.


Két lámpa kiállás van, 2 x 1000 lumenes LED égőre gondoltam. Elég lesz? :)


2017. jan. 31. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Kevés lesz. Nekem a 25 nm-es nappaliban 21 db kb 600 lumenes, 4200 K-s spot van. Ha számolok a led öregedésével és hogy csökkenni fog a fényáram, a 2x1000 lumen egy gyenge hangulatvilágításnak hat. Ráadásul csak két pontból fog sugározni, nagyon elavult így, nem lesz elég!

Vannak olyan lámpatestek, amibe több kisebb izzó való. Ezek jobban bevilágítanak, szerintem szerezz be ilyet!

2017. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
a spot helyi világításra való, nem szobát bevilágítani. nekem a 22m2 szobában lévő csillárban 5x6W led van (2700K); körte formájú.
2017. febr. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"a spot helyi világításra való, nem szobát bevilágítani."


Ezt mégis miből gondolod? :D

2017. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két darab ezer lumenes világító test kevés lesz. Egy 20 m2-es nappalit régen sem világítottak be két százaségővel. (Egy hagyományos 100W-os izzólámpa olyan 1500 lumen körüli fényárammal rendelkezik.)

Nálam a nappaliban csillár van, 6 led-es izzóval. Három 900 lumenes és három 700 lumenes körte van benne.

2017. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég lesz. Nekem a 25 m2-es van 5 db 6 wattos led égő, ami 5x470 lumen. Csak akkor kapcsolom fel az összeset, ha olvasok, egyébként 3x470 lumen elég.

Az első valamit benézhetett, 600 lumen egy kb. 60 wattos hagyományos izzónak felel meg. 21 db 60 wattos izzóval egy egész lakást be lehet világítani, nemhogy egy szobát!

Arra azért figyelj, hogy minimum 200°-ban világító égő legyen, különben kripta hatású lesz a szoba.

Ha pedig biztosra akarsz menni, vegyél erősebb izzókat, max. nem kapcsolod mindig fel mindkettőt.

2017. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!