Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ti magatoknak intézitek a...

Ti magatoknak intézitek a szobafestést?

Figyelt kérdés

Ahogy jobb idő lesz, szeretném a nagyszobát melegbarnára vagy esetleg szürkésbarnára festeni, de nem tudom, mennyi felkészülést igényel, mire kell figyelni. Egyszer festettem eddig lakást, viszont nem én voltam az "irányító", most viszont magam vagyok.


Arra is kíváncsi vagyok, milyen időben kezdenétek neki alsó hangon.


N


2017. jan. 8. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Saját tapasztalatok: akkor érdemes,ha a kinti hőmérséklet stabilan 20 fok körül van. Ez alatt lassabban szárad a festék és a hideg nem jó sem a falnak,sem a festéknek. Amire figyelni kell: előkészítés: a fal esetleges hibáit megfelelően kijavítani. Ha szükséges,festés előtt alapozót felvinni. (Nem tudom milyen a fal,de sima meszelt falra nem szeret tapadni a festék.) Ha ez megvan,akkor mehet fel hengerrel. Csak óvatosan belemártani és jól lehúzni a rácson és hosszában-keresztben felkenni. Jah meg alap a jól felkevert festék. Igazából ez csak a nagyvonalú elmélet. A gyakorlatban fog csak látszódni, hogy mi kell a falnak,hogy tapad a festék,hány réteg kell,stbstbstb.

2017. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mindig én festek... a felkészülés annyi,hogy reggel ébredés után már nem tetszik a valamelyik szobába a szín, elmegyek nézek festéket hazajövök bútort a faltól el majd szépen lekenem és ennyi. (padlószőnyeg sehol nincs). Dulux vagy polifarbe amiket veszek,azok sűrűk, nem fröcsög össze vissza és nincs büdös, hamar szárad. Késő délután már minden a helyén.
2017. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen!


nagy vállalkozás lesz, izgulok!

2017. jan. 8. 15:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én magam festettem ki egy egész lakást - 2 szoba, konyha, előszoba, fürdő,wc. Nem egyszerre, hanem több szakaszban. Minden festve volt, kivéve az egyik szobát,az tapétás. Azzal jobban megdolgoztam, mert a tapéta alatt nem volt túl szép a fal. A többi helyiséget tulajdonképp csak át kellett festeni.

Egyébként le kell mérni a szobát, kiszámolni, mennyi festék kell hozzá. Rá van irva a dobozra, hány négyzetméterre elég, persze tuti nem fut ki annyit, szóval valamivel többet kell venni. Előre kevert színt javaslok, azzal könnyű bánni, ha véletlenül kifogy, nem macera venni hozzá. Ezek némelyike nagyon sűrű, pl. A dulux inkább krémszerű, de higitani nem szabad, akkor nem fed olyan jól. Egyébként azért is jó a sűrű, mert nem fröcsköl annyira. Nálam volt takarófólia a padlón, bútorokon, de alig lett festékes. Jó tanács, hogy inkább egy árnyalattal világosabb festéket válassz, mert másképp hat a színkártyán,mint egy egész falon.

Mivel feltehetőleg világos falat fogsz sötétebbre festeni, a színekkel nem lesz gondod, de fordított esetben át kell festeni 1-2 réteg fehérrel, hogy ne üssön át.

A falat ha kell, meg kell csiszolni, a hibákat, repedéseket, egyenletlenségeket beglettelni. Azt neten biztos meg tudod nézni,hogy kell. Ha nem tudod, mivel volt festve előtte, érdemes lekenni alapozóval. A száradási időket be kell tartani.

A kapcsolókat,szegélyeket stb. Érdemes maszkolószalaggal körberagasztani, akkor nem kened össze a festékkel.

A festéshez kell egy jó henger, ecset a sarkokhoz, kisebb zugokhoz, lehúzó rács, ezeket mind meg tudod venni festékboltban. Egy nedves rongy ha esetleg törölni kell valamit.

Mivel már festettél, magát a technikát már tudod.

Két réteget javaslok, úgy lesz igazán szép.

Egy 4x5ös szoba plafonja volt egy nap nekem-2 rétegben, persze közben száradnia is kellett, a falak 1-1 nap. Előtte tapétaleszedés, csiszolás, glettelés vagy 3 nap. Hát nem az volt a legpihentetőbb időszak az életemben:).

Én tavasszal- nyáron festettem, legalább 20 fok nem árt, ha van kint, márcsak a szellőztetés miatt is. Illetve nyilván jobban is szárad.

2017. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző jól leírt mindent.

Annyit tennék hozzá, hogy ha maszkolószalagot használsz, akkor vegyél 10 cm-es mini teddy hengert, taknyolhatsz vele bátran a sarkokban, ajtóknál, szegélyeknél, nem látszanak az ecsetvonások, teljesem homogén lesz a fal.

Ja és a szalagot azonnal szedd le, ha a falon megszáradt a festék. Ha rászárad a szalagra is, akkor felszedheti a festéket

2017. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy akkora hatalmas dolog mint ahogy elképzelik sokan. Én egyedül csinálom jelenleg is. 3 szobát egy nappalit egy konyhát egy fürdőt és egy wct csinálok. plafonra mindenhova több lépcsős gipszkarton álmennyezetet raktam több formában is szpot lámpákkal, csillárokkal és rejtett led világitással. falakra is épitettem egyedi polcokat gipszkartonból. volt ahol festettem és volt ahol festés és tapéta egyaránt ment egy szobába. szobában és nappaliban is falakat vontam be mediterrán hatású mészkő lapokkal. kb 2 nap és kész vagyok végre. és mindezt egyedül csináltam 3 hét alatt, úgy h mindent a YT-ról tanultam
2017. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Te jó isten milyen tanácsok :-D Szerencsére az ilyenek miatt van sok munkánk :-D
2017. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Van akinek a "jóvanazúgy" munka is elég, csak olcsó legyen.

Igényesség kérdése.

Sajnos az igényes szakemberek jól elhúztak külföldre, aki van, és jól dolgozik, az hónapokra be van foglalva.

Így a kóklereknek túl sok munka marad, ez meg is látszik az országon sajnos.

2017. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsot mindenkinek. utolsó két válaszoló gondolom, szakember. légyszi a politizálás mellett írjatok tapasztalatot is.

mennyibe egyébként egy 6-szor 5-ös szoba munkadíja?

2017. jan. 10. 07:20
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vállalkozó, csak lelkes barkácsoló, magam csináltam szinte mindent.

Ahogy előttem is írták youtuberól minden ilyesmit el tudsz már lesni, pláne ha tudsz angolul akkor korlátlan tudástár az internet.

2017. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!