Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nehéz fürdőszobát csempézni?

Nehéz fürdőszobát csempézni?

Figyelt kérdés

Újra szeretném csempéztetni a fürdőszobát tavasszal/nyáron, de szerintem elég sokat kérne el érte akárkit hívok.


Ha még sosem csináltam ilyet, akkor képes lennék megcsinálni? Vagy nehéz?

Mert ugye le kell szedni a régi csempét, gondolom utána lecsiszolni a helyét, majd felrakni az újat, plusz biztos lenne, ahol méretre kell vágni. Azt se tudom, hogy lenne-e eszközöm mindenhez.


Kicsi fürdőszobám van, lemértem, de már elfelejtettem, hogy pontosan mekkora a csempézendő felület. Úgy rémlik, hogy 14 vagy 17 m2.

Ha mindent megvennék hozzá, akkor egy ebben foglalkozó szaki kb. mennyiért csinálná meg?

Nem Budapest, vidék keleten.


2017. jan. 1. 13:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hasonló dilemmában voltam én is mielőtt nekiálltam. Hasonló nagyságú felület (17m2 fali csempe és 1,5m2 járólap).

Ha teljesen egyedül csinálod, akkor sok szívás és hosszú ideig tart. Akár milyen igényes vagy is a munkádra, az első csempézés úgysem fog úgy sikerülni ahogyan szeretnéd (én a 4. falnál tanultam meg úgy rakni, hogy azt mondtam, ezt már lehet mutogatni, legszivesebben le is verném az első 3-at és újra kezdeném, ha az időm és az anyagiak engednék), azt hiszem erre mondják, hogy a következő már jobban fog sikerülni.

Ha egyáltalán nincsenek szerszámaid, akkor kalkuláld bele, hogy arra is sok pénz elmegy majd (nekem kb. 80000-nél állt meg a szerszámköltség úgy, hogy alap szerszámaim -fúró, hegyek, keverőszár, csavarhúzók, stb.- már voltak előtte is. Hozzáteszem, én vízet, villanyt is áthúztam és gipszkatronoznom is kellett.) Szóval, ha 0-ról szerszámozod fel magad, akkor annyit bizos elköltesz rá, mint amit a mesterember elvinne, sőt többet, ha esetleg olyan szerszámokat akarsz, ami képvisel némi minőséget.


Egyszóval, ha szépen és gyorsan akarod, akkor keress mestert. Ha a szerszámokat egyébként is megvennéd, mert máskor is használnád és spórolni akarsz, akkor csináld magad, de azt tuti nem lesz olyan szép.

2017. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha még sose láttál ilyet inkább hívj szakit, és figyeld, hogy csinálja, legközelebb meg megpróbálod. Az tényleg farag a költségből, ha levered az előzőt és összekészíted a sittet zsákokba. Ahhoz tényleg nem kell sok ész és azt is eléggé megszámolják.
2017. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!